LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Alnis, Andulis
< Janvāris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Auces novadā svinēja Latvijas 100. gadskārtu. Papildināts 26.11.2018.
(26.11.2018.)
Auces novadā svinēja Latvijas 100. gadskārtu. Papildināts 26.11.2018.
Auces novadā svinēja Latvijas 100. gadskārtu. Papildināts 26.11.2018.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, visās novada izglītības iestādēs šie svētki tika svinēti ar īpašu svinīgumu. Savukārt 18. novembrī Auces novada Kultūras centrā svinīgā svētku sarīkojumā “Visskaistāko zemi Dievs atdevis mums” skanēja laimes vēlējumi mūsu visu jubilārei Latvijai un cilvēkiem, kuri ar savu darbu dara mūsu dzīvi gaišāku novadā un Latviju stiprāku.

Auces novada Kultūras centrā

“Reiz, sensenos laikos, Dievs dalīja visām tautām zemes. Katrs nāca un prasīja, kādu zemi vien gribēja. Latvietis neatnāca nevienā no nedēļas dienām, taču ieradās svētdien pie Dieva. Noņēma cepuri un teica, lai Dieviņš viņam arī kādu zemes gabaliņu iedod. Dievs saka, ka šim viss izdalīts, kamdēļ nenāca nedēļas laikā, kad visiem dalīja. Latvietis sāka lūgties – visu nedēļu strādāju - zemi aru, zirgus kopu, bērnus auklēju, tagad tik brīva vaļa bija atnākt. Nu, lūdzu, dod, Dievs, kaut vai mazu zemes gabaliņu! Dievam palika žēl latvieša un šis saka latvietim: “Gribēju pats sev paturēt vienu mazu, jauku zemes gabaliņu pie jūras, kur ir zaļi meži, zili ezeri un svētība zemē pie katra zāles stiebra, kur dzīvot savā dieva zemītē, bet nu ņem tad Tu to." Tā latvietis tika pie zemes. Pie savas zemītes…” Ar šādu stāstu un kopīgi dziedāto mūsu tautas lūgšanu "Dievs, svētī Latviju" un Auces novada domes priekšsēdētājas Vijas Keršus uzrunu sākās Latvijas Valsts simtgades svinības Auces novadā.

Auces vidusskolas skolēnu Latvijas simtgadei veltītajos priekšnesumos staroja īpaša mīlestības dzirksts

Latvijas valsts svētki Auces vidusskolā tika svinēti visas patriotiskās nedēļas garumā no 5. līdz 9. novembrim, kad skolas telpas tika rotātas svētku rotā, kur ikviens varēja pielikt savu roku un sirdssiltumu, lai karodziņi ar novēlējumiem būtu īpaši un Lāčplēša dienas ugunskurs katram iedegtos sirdī ar īpašu liesmu ne tikai instalācijās.
13. un 14. novembrī skolā valdīja īpaša atmosfēra, jo visu klašu skolēni bija sagatavojuši priekšnesumus par godu Latvijas dzimšanas dienai un tos ar vislielāko atbildību rādīja priekšnesumu konkursā “Es esmu Latvija”, lai jau 16. novembrī paši veiksmīgākie varētu uzstāties Auces vidusskolas Latvijas simtgadei veltītā lielkoncertā Kultūras centrā, lai visi kopā stāstītu stāstu par savu sapņu zemi. Par valsti, kurā mēs savus sapņus varam vērst par īstenību - par Latviju!

Arī Auces Mūzikas skolā Latvijas simtgadei veltītais koncerts izskanēja īpašāk kā ierasts

Tumšajā un drēgnajā 14. novembra vakarā Auces Mūzikas skolas zālē bija silti un mājīgi, jo pulcējās klausītāji uz īpašo Latvijas simtgadei veltīto svētku koncertu "Mana Zeme - Latvija". Tajā  uzstājās mūzikas skolas audzēkņi gan kā solisti, gan spēlējot un dziedot duetos un ansambļos, goda vietu atvēlot latviešu komponistu mūzikai, veicinot nacionālo pašapzinu saskaņā ar "Latvija 100" vadlīnijām.
Koncertu vadīja Endijs Meļņičuks un Milāna Kočubajeva, kā pirmais uz skatuves kāpa 1. – 2. klašu vokālais ansamblis, izpildot D. Rijnieka dziesmu “Karogs”, koncertā izskanēja gan latviešu tautasdziesmas, gan latviešu komponistu oriģināldziesmas. Sirdis priecēja gan solo uzstāšanās, gan arī dziesmas, ko izpildīja ansambļi.

Arī PII "Mazulis" audzēkņi svinēja Latvijas simtgadi

Maza mana tēvuzeme divu roku platumā,
Mīļa mana tēvuzeme divu roku siltumā.

Latvijas simtgades svinēšana "Mazuļa"  bērniņiem sākās Auces novada  Kultūras centrā, apmeklējot PII "Pīlādzītis" audzēkņu svētku koncertu, kurā ciemojās arī Jonišķu pirmsskolas "Vyturelis" audzēkņi ar apsveikuma priekšnesumiem. Pēc koncerta mazuļi baudīja svētku kliņģeri un pēcpusdienā iestādes teritoriju izgaismoja ar mazuļu un viņu vecāku kopīgi darinātajiem lukturīšiem.
Mazuļiem Latvijas simtgades pēcsvētku noskaņās notika modes skate "Latvju raksti tērpos".

PII "Vecauce" svētku pasākumi, Latvijas dzimšanas dienu sagaidot

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu, Vecauces bērnudārza vestibilu rotāja bērnu darbiņi "Mirdzi mana zvaigzne – mana Latvija”, kas tika izvietoti Latvijas kontūrā…
Svētku priekšvakarā ceļš uz bērnudārzu izgaismojās bērnu pašu darinātos lukturīšos. Latvijas dzimšanas dienas svinību koncertā ciemos ieradās arī viesi no Lietuvas Republikas Jaunakmenes bērnudārza "Žvaigždute”. Svētku koncerta noslēgumā, skanot dziesmai "Daudz laimes Latvijai”, saimnieces dāvāja visiem gardo kūku.

Latvijas simtgades svētku koncerts PII “Pīlādzītis”

16.novembrī Auces novada Kultūras centrā PII “Pīlādzītis” audzēkņi aicināja visus uz svētku koncertu “Laimīgā zeme”. Ciemos uzaicinājām arī PII “Mazulis” bērnus kopā ar darbiniekiem. Pēc kopīgi dziedātas Valsts himnas uzrunu teica vadītāja Aija, un ar sirsnīgiem vēlējumiem svētkos visus klātesošos sveica Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule.
Kas bērnam ir Latvija? Māja, kur ir silti. Ģimene, kur ir labi, mīļi un droši. Bērnudārzs, kur pirmie draugi, pirmais burts un pirmā peļķe, dziļāka par zābaka augstumu. Vieta, kura kļūst arvien plašāka, skaistāka, nozīmīgāka, augot pašam un krājoties pieredzei. Un tikai ar gadiem mēs katrs nonākam pie atziņas, ka skaista ir mūsu Latvija visos gadalaikos un mūsu laimīgā zeme ir mūsu Dzimtene.

„Rūķīšu” saime kopā ar vecākiem vienojās Latvijas valsts simtgades pasākumā

16.novembra pēcpusdienā „Rūķīšu” saime kopā ar vecākiem vienojās Latvijas valsts simtgades pasākumā „Latvijas krāšņums gadalaikos”. Latvija – mūsu dzimtā zeme - ir skaista un mīļa katrā gadalaikā. To rotā dabas skaistums, svētku tradīcijas, cilvēku darbs.
Pasākuma laikā tika izdziedātas dziesmas un  izdejotas dejas no dažādiem gadalaikiem, skaitīti dzejoļi par Latviju un izteikti novēlējumi Latvijai.


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.