LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Leonīda, Leonīds
< Oktobris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Piedāvājumi grupām

Ar iepriekšēju pieteikšanos.

Vecauces pils  

Akadēmijas ielā 11, Vecauce
Tālr.: +371 63745484
Mob.t.: +371 29195959
E-pasts:
Interneta vietne:
www.vecauce.lv

Vecauces pils atvērta apmeklētājiem:


No 10. jūnija līdz 31. augustam:
O.- C.:  10.00 - 18.00
Pktd., S., Sv.:  11.00 - 17.00 (izņemot,  ja pilī tiek rīkoti slēgti pasākumi)
 
No 1. septembra līdz 31. maijam:
darba dienās: 11.00 - 16.00
S., Sv. un svētku dienās: slēgts (izņemot pieteiktos apmeklējumus)
 
Apmeklējumus piektdienās, sestdienās,  svētdienās un svētku dienās lūdzam iepriekš saskaņot  (mob.t. 29195959, e-pasts: )!
Pils apmeklējumu un pusdienas tūristu grupām  lūdzam pieteikt iepriekš.

Ieejas maksa Vecauces pilī:
  • Skolēniem, personām ar invaliditāti un to pavadoņiem – 1,00 EUR
  • Studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR
  • Pieaugušajiem – 2,00 EUR
  • Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 skolēni) – 5,00 EUR
  • Daudzbērnu ģimenēm   – 6,00 EUR
Bezmaksas pils apmeklējums:
  • pirmsskolas vecuma bērniem
  • grupas vadītājam, ja grupā 15 un vairāk cilvēku
Lielākām un mazākām tūristu grupām piedāvā apskatīt pili gida pavadībā.
Gida pakalpojumi latviešu valodā  - 10,00 EUR.
Gida pakalpojumu lūdzam pieteikt iepriekš. Informācijai: nesaskaņojot apmeklējumu, gida pieejamība, iespējams, būs jāpagaida.
 
Ekskursijas laikā tiek parādītas pils telpas, vēstures ekspozīcija, kā arī tiek stāstīts par Vecauces muižas vēsturi, grāfu Mēdemu dzimtu, lielākajiem notikumiem un interesantākajiem faktiem, kas saistīti ar pili. Pēc ekskursijas var doties ieturēt siltas un gardas pusdienas pilī esošajā ēdnīcā un tad doties izstaigāt turpat blakus esošo pils parku.

Vecauces ev.lut. baznīca

Akadēmijas ielā 1, Vecauce
Mob.t.: +371 28849204
Interneta vietne: www.vecaucesbaznica.lv
Apmeklētājiem piedāvā doties interesantā, izklaidējošā un informatīvā ekskursijā pa baznīcu, apskatot ekspozīciju „Auce pirmās Latvijas brīvvalsts laikā” un baznīcas bibliotēku (Baznīcas grāmatas (pirmās Latvijas brīvvalsts laiks – 1918.-40.g., vācu laiks, padomju laiks un šodiena)). Baznīcā iespējams aizdegt svecīti, lūgt par sevi, tuviniekiem, mūsu zemi, tautu un pasauli, kā arī apskatīt zvanu un Auces panorāmu no baznīcas torņa. Ekskursijas noslēgumā iespēja apskatīt Vecauces pils īpašnieka grāfa Medema un viņa dzimtas kapavietu.
Dievkalpojumi tiek noturēti katru svētdienu plkst.14.00.

Viss par olām un vistām – zemnieku saimniecība “Imantas”


Imantas, Vītiņu pagasts
Mob.t. +37122433154
E-pasts: 

Īpašnieks: Ģirts Ante
Reģ. Nr. LV45101006619
Ir iespēja redzēt olu šķirošanas, svēršanas un marķēšanas procesu. Klātienē iespēja vērot vistas, tītarus un pērļu vistas. Saimniecība piedāvā apskatīt dažādu šķirņu dekoratīvās vistas, to olas, kuras ir dažāda lieluma un dažādos krāsu toņos.

Saimniecība piedāvā:

Laimīgo vistu olas ar iespējamu piegādi divos maršrutos, katrā maršrutā dodamies katru otro nedēļu, PVD atļaujas numurs A077263: Auce-Jelgava-Ozolnieki-Olaine; Auce-Jelgava-Rīga. Olas iespējams iegādāties arī veikalā Jelgavā “Zaļā zeme”.
 
Saimniecības apskate – Putnu dārzs: Mazā Viandote; Čabo; Trīskrāsu Saseksas; Zīda vistas; Faverolle; Cream Legbar; Pavlovas.
 
Ieejas maksa: pieaugušie 2,00 EUR; skolas vecuma bērni 1,00 EUR.

Lauku māja „Putni”

Vecauces pagasts
Mob.t.: +371 22027839
E-pasts:
Interneta vietne: www.draugiem.lv/...
Lauku māja „Putni" atrodas apmēram 2,5 km no Auces pilsētas, Lielauces virzienā.
Saimnieki savu ģimenes māju piedāvā kā interesantu apskates objektu lauku ainavu un vēstures cienītājiem, neskartās dabas mīļotājiem, dārzu interesentiem, ornitologiem. Piedāvā aplūkot augus un atpūsties saimnieku ierīkotajā dārzā, kas nosaukts meitiņas vārdā - „Dārtas dārzs”.
Pieejamas piknika vietas, tēja, kafija un ar iepriekšēju pasūtījumu arī nopietnāka ēdināšana nelielām tūristu grupām, ģimenēm.

Iespēja novietot treileri, uzsliet telti, izmantot dušu un wc, atpūsties, saņemt informāciju par tuvākā apkārtnē apskatāmiem tūrisma objektiem, iepazīties ar saimnieka Harija Reiha gleznu galeriju un paciemoties astrologa Ilzes Reihas privātprakses kabinetā. Vasaras sezonā lauku sētā var organizēt arī nelielus ģimenes godus vai gadskārtu svinības.

SIA “BestBerry”

Bērzu iela 3, Auce, LV - 3708
Mob.t.: +371 29164185
E-pasts: ,
Interneta vietne: www.bestberry.lv
SIA “BestBerry” darbojas kā bioloģiskā lauksaimniecība. Tiek audzētas irbenes un pārstrādātas vairākos kvalitatīvos produktos. Uzņēmums strādā pie inovācijām jaunu irbeņu produktu ražošanā, attīstot arvien vairāk ideju šo vērtīgo ogu pielietojumā.

Irbene tiek dēvēta par dabas terapeitu, skaistuma un mīlestības simbolu. Tā ir dekoratīva gan ziedēšanas, gan augļu laikā un ir neatsverams ārstniecības augs, kā arī daudzu vit­amīnu un minerālvielu avots. Interesentiem tiek piedāvāta irbeņu produktu degustācija līdz 1 stundai un irbeņu dārza apskate ar stāstījumu par to audzēšanu, pārstrādi, ogām piemītošajām labajām īpašībām un pielietojumu veselības un skaistuma uzlabošanai. Iespējama arī produkcijas iegāde.  Apmeklējumam pieteikties iepriekš.

SIA "Dienvidi Plus"

Aspazijas laukums 3, Auce, Auces novads
Tālr.: +37129177535
E-pasts:
      www.dplus.lv
“Garša, kas uzrunā, apbur un neatstāj vienaldzīgu.”
SIA “Dienvidi Plus” ir veiksmīgi strādājošs uzņēmums Auces novadā, kas aizsāka savu darbību smiltsērkšķu audzēšanā 2000. gadā un tiek uzskatīts par  vienu no šīs “zelta” ogas daudzpusīgās garšas pamatlicējiem Latvijā. Produkti ir augstas kvalitātes, jo ražošanā tiek izmantota tikai sula, ogas un citas dabīgas izejvielas.
Piedāvājam mūsu ražoto produktu degustāciju, kuras laikā tiek stāstīts par smiltsērkšķu produktiem, pakavējoties pie katra baudāmā produkta garšas īpašībām un smiltsērkšķu ogu vērtīgajām īpašībām kopumā.
Degustācija notiek 1 stundas garumā, kuras laikā tiek piedāvāti līdz 10 dažādiem produktiem, tādiem kā sula, marmelāde, kā arī vīns. Degustācijas noslēgumā iespēja iegādāties produktus par ražotāja cenām.
Apmeklējumam pieteikties iepriekš.

Auces Amatu māja

Raiņa iela 14, Auce
Mob.t.: +371 28396984
E-pasts:
Amatu mājā darbojas tautas lietišķā mākslas studija “Auce”, kur tiek darināti tautas tērpi, austi tautiskie lakati, linu dvieļi, galdauti, vilnas segas un visdažādākie grīdceliņi. Turpat izstādīti un apskatāmi jau gatavie izstrādājumi ar iespēju tos iegādāties. Studijas mērķis ir piekopt un uzturēt dzīvas šī senā aroda zināšanas un prasmes, veicinot latvisko piederības sajūtu. Apmeklētājiem piedāvā iespēju redzēt gan aušanas procesu, gan pašiem līdzdarboties zinošu un pieredzējušu audēju vadībā. Izpalīdzīgās meistares „neslēpj sveci zem pūra” un darba procesā labprāt dalās ar gadiem uzkrātās zināšanām, kā arī palīdz tikt pie vēlamā rezultāta.
Ekskursija notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

SIA "Bēnes PB"

Jelgavas iela 29, Bēne
Iepriekšēja pieteikšanās: 63758263, 26667080,
Bēnes maizes ceptuve piedāvā:
  • maizes ceptuves apskate, iespēju vērot maizes tapšanas procesu un apskatīt, kā tiek gatavoti konditorejas izstrādājumi, degustēt cepumus;
  • radošo darbnīcu – cepumu cepšanu un dekorēšanu.
Maizes ceptuves apskate un dalība radošajā darbnīcā  - 3.00 euro, kā arī papildus dāvanā no ceptuves saņemsiet pašu darinātos cepumus.
Maizes ceptuves apskate -  1,50 euro.

Tautas lietišķās mākslas studija “Bēne”

Stacijas iela 8, Bēne
Mob.t.: +371 26201427
Tautas lietišķajā mākslas studijā “Bēne” tiek darināti tautiskie brunči, austi lakati, jostas, šalles, kā arī citas skaistas lietas, kas turpat tiek apskatāmas un iegādājamas. Studijas mērķis ir saglabāt latviešu kultūru caur aušanas prasmi, kuru aicināts apgūt jebkurš interesents.
Apmeklētājiem piedāvā vērot paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem piedalīties nodarbībās profesionālu audēju vadībā, iepazīstot vienu no senākajām amata prasmēm.  Šeit it kā no jauna atdzimst mūsu senču aušanas arods, jo darbošanās notiek pie īstām stellēm. Apmeklējuma laikā ir iespēja uzzināt visu arī par Zemgales novadam raksturīgo tautas tērpu, tā darināšanas un valkāšanas niansēm, izzināt seno auduma zīmējumu rakstus, to nozīmi un pielietojumu arī mūsdienās.
Ekskursija notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

Dabas liegums “Ukru gārša”

Ukru, Bukaišu pagasti, Auces un Tērvetes novadi
Mob.t.: +371 26193472
Iespējama putnu novērošana vasaras periodā, aizsargājamo augu apskate, dižozolu uzmērīšana, medību trofeju un ieroču apskate, kā arī pastaiga gar Tērvetes upi. Īpaši saistoša un noderīga ekskursija skolu jaunatnei. Pieejama atpūtas vieta - galdiņš, ugunskura vieta, plaša vieta teltīm. Netālu dabas taka.

SIA “Krīgeri”

“Bemberi 1”, Īles pagasts
Mob.t.: +371 26201427
E-pasts:
Īles pagasta ''Bemberos'' saimnieko Grīslīšu ģimene, kur tiek piekoptas latviskās tradīcijas. Lielajiem un mazajiem tūristiem tiek piedāvāts iepazīties ar SIA „Krīgeri” saimniecību, kā arī iepazīt Marikas maizes cepšanas un aušanas prasmes. Saimniecības apmeklētāji tiek pacienāti ar zupu, kas vārīta uz ugunskuru, svaigi cepto maizi un saldiem našķiem. Mazajiem un lielajiem apmeklētājiem Ziemassvētku laikā tiek piedāvāts līdzdarboties piparkūku cepšanā un izrotāšanā. Tūristiem pieejamas telšu vietas un viesu mājas ērtie apartamenti.

Sēņu dārzi lauku sētā "Guntiņas"

"Guntiņas", Īle
Mob.t.: +371 29273252
Lauku sētā "Guntiņas", kas atrodas blakus Spārnu pilskalnam,  tiek audzētas šitake sēnes nedaudz vairāk kā 20 gadus. Tiek iegūtas arī citas ārstnieciskās sēnes - zemes tauki un reiši sēnes. "Guntiņas" saimnieki sniedz  konsultācijas par šitake sēņu specifisko audzēšanu, to ārstnieciskajām īpašībām, kā arī piedāvā tās nodegustēt pēc saimnieces pagatavotās receptes. Atbraukušajām grupām  piedāvā iepazīt tuvējo apkārtni, dodoties pārgājienā ar kājām vai izbraucienā ar savu velosipēdu. Iespēja baudīt mieru un saimnieku viesmīlību. Labprāt uzņems ģimeņu un radu, draugu grupas līdz 20 cilvēkiem. Pieejamas telšu vietas. Ar iepriekšēju pieteikšanos.

Ingas tortes

“Skrastiņi”, Vītiņi
Mob.t.: +371 29416250
E-pasts:
Inga Eglīte cep un piedāvā lielu klāstu kūku, rulešu un dažādu veidu groziņus, kas tiek cepti no pēc iespējas dabīgākiem produktiem. Tūristu grupām iespēja piedalīties kūku degustācijās un dažādās meistarklasēs, kā, piemēram, kūku cepšanā un dekorēšanā, kā arī cepumu un citu miltu izstrādājumu pagatavošanā, ko labprāt izmanto skolēnu un pieaugušo grupas. Tāpat piedāvā jubilejās, kāzās vai kāda cita nozīmīga pasākuma ietvaros atbraukt un pašiem nodekorēt savu svētku torti, kas dienu padarīs vēl svinīgāku un īpašāku. Nelielām grupām tiek klāti galdiņi ar sāļajām un saldajām uzkodām. Nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās (pirmdiena - sestdiena plkst. 9.00 - 19.00, svētdiena - brīvs).

Atpūtas komplekss “Vizuļi”

Vītiņu pagasts
Mob.t.: +371 29222659
E-pasts:
Atpūtas kompleksā var baudīt mieru, klusumu un privātumu. Iespēja atgūt spēkus pirtī vai āra kublā. Aktīvās atpūtas cienītāji novērtēs pludmales volejbola laukumu, savukārt ģimenēm ar bērniem ierīkots jauks ģimenes numuriņš ar balkonu. Mazākajiem pieejamas galda spēles un rotaļu laukums. Viesus gaida gan plašās telpas svinībām un banketiem, gan labiekārtotā kempinga mājiņa. Ir gultas vietas līdz 50 personām. Pieejamas arī telšu vietas. Par cenām un iespējām atpūsties atpūtas kompleksā jautāt saimniekam.

Z/s “Lielvaicēni”

Ekskursijas skolas grupām, pensionāriem
„Lielvaicēni”, Vītiņu pagasts
Mob.t.: +371 27220931
E-pasts:
Interneta vietne: www.lielvaiceni.lv
Artūra Grudovska daudznozaru saimniecībā viena no pamatnodarbošanām ir biškopība. Tiek ražoti dažāda veida biškopības produkti: medus, ziedputekšņi, bišu maize, pirts medus. Ekskursijas laikā var uzzinās visu, kas saistīts ar bitēm.

Lielauces ezera laivu bāze

Lielauces pagasts
Mob.t.: +371 26556771
Lielauces ezers atrodas iepretim skaistajai Lielauces pilij. Ezeru ieskauj valsts nozīmes dabas liegums – Vīķu purvs. Ezera krasti ir purvaini, tāpēc līdz tā krastam var nonākt pa izveidotu koka dēļu laipu, kur atrodas labiekārtota a/s „Latvijas valsts mežu” laivu bāze. Laivu bāzē iespējams iznomāt laivas, iegādāties licences makšķerēšanai un vēžošanai, kā arī ezera krastā iespējams pārnakšņot ūdenī peldošās un videi draudzīgās četrvietīgās kempinga mājiņās, kurām uz lieveņa izvietots arī koka galds ar soliem.

"Auces novads miniatūrā"

Tālr.: +37129160918; +37126206582
"Krastiņi", Lielauce, Lielauces pagasts, Auces novads
"Auces novads miniatūrā" izveidots ar Auces novada nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem objektiem miniatūrā, kuri apdzīvoti ar mājdzīvniekiem. Iespēja Auces novada iedzīvotājiem un viesiem izveidot saikni ar dabu un vienlaicīgi iepazīt Auces novadu. Mazajiem apmeklētājiem izglītojoša saikne ar dzīvniekiem, iespēja tos pabarot ar saimnieku sarūpētajām veltēm. Veicināta Auces novada atpazīstamība caur miniatūriem objektiem.

Viena diena Lielaucē

"Krastiņi", Lielauce, Lielauces pagasts, Auces novads
Tālr.: +37129160918; +37126206582
Lielauce ir vieta, kur Kurzeme mijas ar Zemgali. Piedāvājam apskatīt četras īstas lauku sētas: Zemnieku saimniecību ‘’Skabargas”, kur galvenokārt nodarbojas ar aitkopību un ir  iespēja apskatīt 200 aitas, kurām vadonis ir īsts aitu ganu suns. Lauku sētu ‘’Krastiņos’’ -  mīļuma terapija, kas izveidota ar Auces novada atpazīstamākajiem objektiem miniatūrā, kurus apdzīvo truši. Zemnieku saimniecību ‘’Andulaiši’’, kur viena no lauksaimniecības nozarēm ir biškopība, būs iespēja apskatīt dravas māju un modernu medus sviešanas iekārtu. Varēs iegādāties medu (atkarībā no sezonas). Lauku sētu ‘’Baltiņi’’, kas nodarbojas ar piena lopkopību,  būs apskatāma zilā govs un citi lopi, pērļu vistas, poniji. Saimniekam ir fantastiska senu auto kolekcija, kā arī lielā tehnika. Saimniece piedāvā suvenīru kolekciju, kas atspoguļo viņu nodarbošanos, kā arī ir apskatāma gleznu izstāde.  Un Lielauces ‘’pērle’’ Lielauces ezers un laivu bāze. Ezeru ieskauj Vīķu purvs. Līdz ezera krastam var aiziet pa koka dēļu laipu.  Ezeru apsaimnieko AS ‘’ Latvijas valsts meži’’. Pie ezera ir piknika vietas, laivu bāze, ūdenī peldošas mājiņas.
Ekskursija notiek  gida pavadībā. Gaidām viesus, grupās no 10 cilvēkiem, ar iepriekšēju pieteikšanos.

Biedrības “Auces stacija” senlietu krātuve

Dzelzceļa stacija, Auce
Mob.t.: +371 28294570
Auces dzelzceļa stacijas ēka sākotnēji celta kā koka būve 1873. gadā, bet 1985. gadā apmūrēta ar ķieģeļiem. Stacijas ēkas pirmajā stāvā izvietota senlietu kolekcija, kas sakrāta vairāku gadu garumā un ik pa laikam tiek papildināta. Saglabāts ir arī autentisks stacijas iekštelpu interjers – tur joprojām var aplūkot gan uzgaidāmo zāli, gan kases telpu, kas daudziem iedzīvotājiem atsauc jaukas atmiņas par laikiem, kad Aucē kursējis pasažieru vilciens. Senlietu krātuvē apskatāma padomju laika atribūtika, senā literatūra, dažādas pilsētas vēstures liecības, kā arī aplūkojams neliels ieskats pašas Auces dzelzceļa stacijas ēkas vēsturē. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.