Pasākumi
Latvijai 100 Latvijai 100
Šodien vārda diena: Valdemārs, Valdis, Voldemārs
< Decembris 2018 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Psihologs: Pieaugušajiem ar lielāku iniciatīvu jāiesaistās jauniešu digitālajā ikdienā

Jaunieši arvien biežāk saskaras ar nepatīkamiem izaicinājumiem interneta vidē, ko nereti veicina pavirša, nevērīga un rupja vienaudžu uzvedība. Par spīti pieredzes trūkumam, saspīlējumus jaunieši lielākoties risina paši. 84% atzīst, ka nelūdz palīdzību skolotājiem, bet 70% aptaujāto neiesaista arī vecākus, liecina Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja*.
Lai palīdzētu jauniešiem novērst problēmsituāciju veidošanos, klīniskā psiholoģe iesaka pieaugušajiem pašiem aktīvāk iesaistīties jauniešu digitālajā ikdienā.
Vairāk nekā 70% jaunieši norāda, ka viņu aktivitātes internetā atšķiras no darbībām reālajā dzīvē. Paviršība, nevērība, kā arī rupjības - šo iemeslu dēļ bieži vien rodas pārpratumi un nevajadzīgi konflikti. Aptaujā noskaidrots, ka trešdaļa (30%) jauniešu interneta vidē aizskāruši personu ar nepārdomātu ierakstu, komentāru, ievietojuši nekorektu fotogrāfiju, izteikuši rupju vai aizvainojošu piezīmi. Taujāti par to, kā rīkotos, ja klases WhatsApp grupā kāds ņirgātos par klasesbiedru, 36% atzina, ka neiesaistītos situācijā un neaizstāvētu klasesbiedru. Problēmsituācijās jaunietis nereti paliek viens.

Auces vidusskolas Skolas padome sanāca uz pirmo sēdi

27. septembrī Auces vidusskolas Skolas padome sanāca uz pirmo sēdi. Skolas padome ir skolas pašpārvaldes institūcija, kas tiek veidota, lai sekmētu vecāku līdzdalību sadarbībā ar skolas vadību un veicinātu vecāku iesaistīšanos skolas darbības pilnveidošanā, kas ir kā vidutājs starp Skolas padomi, Skolēnu pašpārvaldi, skolas vadību, pašvaldību, pedagogu kolektīvu, skolas tehnisko personālu un ikvienu vecāku.
Skolas padome var izstrādāt priekšlikumus skolas attīstības plānam un vispārīgajiem darbības virzieniem, izstrādāt priekšlikumus vidusskolas nolikuma pilnveidošanai, ierosināt izmaiņas skolas iekšējās kārtības noteikumos, pārzināt skolas pamatbudžeta izlietojumu, palīdzēt risināt ar skolas darbu saistītās konfliktsituācijas, var dibināt skolas atbalsta fondu vai ziedojuma fondu, risināt un piedalīties skolas sabiedrisko pasākumu organizatoriskajos jautājumos, veicināt skolas un ģimenes sadarbību, kā arī veikt citas darbības, kas sekmē skolēnu pilnvērtīgu izglītošanos un padara daudzveidīgu ārpusklases dzīvi  Auces vidusskolā.