LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Auces vidusskolas skolēnu Latvijas simtgadei veltītajos priekšnesumos staroja īpaša mīlestības dzirksts

Latvijas valsts svētki Auces vidusskolā tika svinēti visas patriotiskās nedēļas garumā no 5. līdz 9. novembrim, kad skolas telpas tika rotātas svētku rotā, kur ikviens varēja pielikt savu roku un sirdssiltumu, lai karodziņi ar novēlējumiem būtu īpaši un Lāčplēša dienas ugunskurs katram iedegtos sirdī ar īpašu liesmu ne tikai instalācijās.
13. un 14. novembrī skolā valdīja īpaša atmosfēra, jo visu klašu skolēni bija sagatavojuši priekšnesumus par godu Latvijas dzimšanas dienai un tos ar vislielāko atbildību rādīja priekšnesumu konkursā “Es esmu Latvija”, lai jau 16. novembrī paši veiksmīgākie varētu uzstāties Auces vidusskolas Latvijas simtgadei veltītā lielkoncertā Kultūras centrā, lai visi kopā stāstītu stāstu par savu sapņu zemi. Par valsti, kurā mēs savus sapņus varam vērst par īstenību - par Latviju!

Vislabākajā vietā pasaulē ir kāda zeme. To neskar ne stipras vētras, ne zemestrīces. Tajā mainās visi četri gadalaiki, katrs nākdams ar savu skaistumu un dāvanām. Šajā zemē ir arī četri vēsturiskie novadi, balti smilšainos krastus apskalo jūra - skaista un tīra. Cauri zemei plūst lielas un mazas upes, zilajās debesīs spoguļojas dzidri ezeri. Pusi zemes klāj zaļi meži, kuros mīt dzīvnieki un putni, kādus citās zemēs vairs nesastapt. Uz gleznainiem pakalniem bieži redzamas vecas lauku mājas, kurās reiz dzīvoja dzimtas - trijās un četrās paaudzēs. Vecāki un vecvecāki devās lauku darbos, bet bērni katru dienu uz skolu, kurā mācījās savas tautas vēsturi, literatūru un ģeogrāfiju. Dziedāja korī…, arī šodien skolēni dodas uz skolu un mācās savas tautas vēsturi, literatūru, ķīmiju un fiziku, rēķina uzdevumus matemātikā un runā svešvalodās, dzied korī un dejo dejas.

Mūsu sapņu zemes bērni ir paši gudrākie un paši spējīgākie pasaulē. Šajā zemē dzīvo skaistākās meitenes un gudrākie un brašākie puiši, mīlošākās mammas un tēti. Imants Ziedonis ir teicis: “Latvija ir skaista zeme. Skaistajam ir jāpalīdz parādīties. Un to ir jāvar redzēt.” Un mēs patiešām redzējām, cik mūsu novada bērnu sirdis ir gaišas, tāpēc ikkatrs priekšnesums bija ļoti īpašs – skolas kopkora spēks, ansambļu dzidrais skanējums atkal iededza pārliecību par latviešiem kā dziedātājtautu, 6. klase un 2.a klase pārsteidza ar īpašo odziņu savā priekšnesumā, bet, kā atklāja Auces vidusskolas direktore Indra Špela, izvēlēties no visiem priekšnesumiem dažus, kurus rādīt Latvijas simtgades noslēguma koncertā, turklāt vēl nominēt kā uzvarētājus, esot bijis īpaši grūti, jo ikviens no bērniem savu klašu audzinātāju pavadībā priekšnesuma tapšanā bija ieguldījis lielu darbu.

Konkursa “Es esmu Latvija” 5.-8. un 9.-12. klašu grupas uzvarētājiem 8.b un 11.a klasei 17. novembrī bija iespēja apmeklēt multimediālu deju lielizrādi “Abas malas”, kas kļuva par personīgu piedzīvojumu un iespēju būt par nozīmīgu daļu no šīs deju lielizrādes, kam mūziku ir veidojuši Andris un Reinis Sējāni, un galvenā ideja bija izveidot vienotu kustību, deju, mūziku un audiovizuālos līdzekļus aptverošu vēstījumu par Latvijas vēstures notikumiem valsts neatkarības 100 gadu posmā, to atainojot, apvienojot dažādus deju žanrus un kustību tās plašākā izpratnē. Katrs vizuālās izteiksmes elements - horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, TV kameru darbs un projekcija - tika veidots kā vienots veselums, savukārt telpiskas ilūzijas radīšana, dejas papildinājums ar tematiskām lielizmēra video projekcijām bija tikai daži no elementiem, kas pacēla izrādes skatītāja piedzīvojumu citā līmenī. Taču jāteic, ka pašas 11. klases teatralizēti muzikālais priekšnesums bija īstu emociju mākslas darbs uz skatuves, kas neatstāja skatītājus vienaldzīgus. Savukārt 2.a klase kā 1.-2. klašu uzvarētāji ieguva iespēju 29. novembrī doties uz Liepājas teātri, lai noskatītos itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītā stāsta “Dželsomino Melu zemē” teātra versiju. Ne mazāk priecīgi bija arī  1.b klase un speciālā klase, kuri ieguva iespēju 10. decembrī piedalīties Adventes un Jaunā gada laika zīmējumu izrādē ar skatītāju iesaistīšanu dzejolī, dziesmā un kustībā, lai atkal pārliecinātos par to, ka katram var būt sava skaistākā lieta.

Bez sapņiem, aizbāztām mutēm, sasaistītām vai bezcerībā nolaistām rokām mēs būsim tieši tādi, kādus mūs grib redzēt svešas varas un viņu kalpi. Aiz bailēm viņi mūs māna un stāsta, ka nedrīkstam sapņot, nedrīkstam gribēt. Kā pēdējo iznīcina mīlestību, darba un radīšanas prieku – mēs tam neļausimies, mūsu bērni ir tik stipri, cik stipras ir viņu ģimenes, cik stipra ir mūsu valsts! Neļausim iznīcināt savus sapņus! Izsapņosim savu Latviju! Noticēsim tai! Stāstīsim par savu valsti citiem, radīsim savu valsti, jo mēs katrs pats esam Latvija!

Kamēr mēs esam šeit, tikmēr Latvija būs, tikmēr mēs varam kopā savu sapni par Latviju padarīt īstu. Kamēr mēs mīlam šo zemi, tikmēr mēs tai piederēsim!

Lai koncerts notiktu, paldies tika teikts kolektīviem un vadītājiem: Henrijam Muzikantam un JDK “Saulīte”, Ērikai Kreicbergai un 6. klašu ansamblim, Rutai Januzei un 1-4.klašu korim, 1.-2. klašu ansamblim un ansamblim “Sienāzēni”, koncertmeistarei Ingai Siliņai, 2.a klasei, 8.b.klasei, 10., 11., un 12. klasei un viņu audzinātājām, paldies visiem, kuri piedalījās priekšnesumu konkursā “Es esmu Latvija”!

Svētkos ir jāpulcējas kopā, lai atnāk draugi un kaimiņi, sabrauc radi no visām Latvijas pilsētām un nu jau arī no citām valstīm. Tā arī Auces vidusskola sanāca kopā no pilsētām un pagastiem, no dažādam klasēm un dažādiem gadiem, sanāca kopā, lai svinētu savas valsts – Latvijas 100 gadus! Daudz laimes, Latvija, Tev šodien, rīt un vienmēr! 
 
Gita Šēfere-Šteinberga, sabiedrisko attiecību speciāliste
Linda Vežuka, Auces vidusskolas skolotāja
G.Šēferes-Šteinbergas foto

Latvijas valsts svētki Auces vidusskolā 16.11.2018. (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga)


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.