LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Arī Auces Mūzikas skolā Latvijas simtgadei veltītais koncerts izskanēja īpašāk kā ierasts

Tumšajā un drēgnajā 14. novembra vakarā Auces Mūzikas skolas zālē bija silti un mājīgi, jo pulcējās klausītāji uz īpašo Latvijas simtgadei veltīto svētku koncertu "Mana Zeme - Latvija". Tajā  uzstājās mūzikas skolas audzēkņi gan kā solisti, gan spēlējot un dziedot duetos un ansambļos, goda vietu atvēlot latviešu komponistu mūzikai, veicinot nacionālo pašapzinu saskaņā ar "Latvija 100" vadlīnijām.
Koncertu vadīja Endijs Meļņičuks un Milāna Kočubajeva, kā pirmais uz skatuves kāpa 1. – 2. klašu vokālais ansamblis, izpildot D. Rijnieka dziesmu “Karogs”, koncertā izskanēja gan latviešu tautasdziesmas, gan latviešu komponistu oriģināldziesmas. Sirdis priecēja gan solo uzstāšanās, gan arī dziesmas, ko izpildīja ansambļi.
Prieks, ka Auces Mūzikas skolā tik īsā laikā jau tapuši vairāki ansambļu priekšnesumi, piemēram, akordeonistu ansamblis (skolotāja Vija Kursiete) priecēja ar A. Sirmā dziesmu “Tēvzemei”, savukārt čellu ansamblis (skolotāja Gita Lignicka) pārsteidza ar R. Kaupera “Mana dziesma”. Z.Liepiņa dziesma “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” citādu skanējumu ieguva flautu dueta izpildījumā (skolotāja A. Pīlapa), savukārt stīgu orķestra (skolotājs Ilmārs Bankevics) un pūšaminstrumentu ansambļa izpildījumā latviešu tautas dziesmas skanēja īpaši aizkustinoši. Ikviens no priekšnesumiem bija īpašs, jo tajos atspoguļojās mazo spēlmaņu un dziedātāju uztraukums, saviļņojums un lepnums par sevi kā daļiņu no Latvijas.

Paldies koncerta dalībniekiem un viņu pedagogiem par ieguldīto darbu! Šķiet, pavisam nesen vēl bērni devās uz pirmo skolas dienu, bet jau pēc pāris mēnešu intensīva darba varējām priecāties par skaistu muzikālo sniegumu koncertā.

Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto  
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.