LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Latvijas simtgades svētku koncerts PII “Pīlādzītis”

16.novembrī Auces novada Kultūras centrā PII “Pīlādzītis” audzēkņi aicināja visus uz svētku koncertu “Laimīgā zeme”. Ciemos uzaicinājām arī PII “Mazulis” bērnus kopā ar darbiniekiem. Pēc kopīgi dziedātas Valsts himnas uzrunu teica vadītāja Aija, un ar sirsnīgiem vēlējumiem svētkos visus klātesošos sveica Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule.
Kas bērnam ir Latvija? Māja, kur ir silti. Ģimene, kur ir labi, mīļi un droši. Bērnudārzs, kur pirmie draugi, pirmais burts un pirmā peļķe, dziļāka par zābaka augstumu. Vieta, kura kļūst arvien plašāka, skaistāka, nozīmīgāka, augot pašam un krājoties pieredzei. Un tikai ar gadiem mēs katrs nonākam pie atziņas, ka skaista ir mūsu Latvija visos gadalaikos un mūsu laimīgā zeme ir mūsu Dzimtene.

Šīs izjūtas centāmies parādīt svētku koncertā ar muzikālu sižetu, tajā iekļaujot skanīgas dziesmas par Latvijas dabas skaistumu, par to, ka katrā no mums mīt dārgums, vajag prast tikai to saskatīt.Koncertu krāšņu darīja bērnu dejotās raitās latviešu tautas dejas un skanīgi dzejoļi. Koncerta izskaņā visus vienoja kopīga dziesma “Laimīgā zeme” ar solistiem Elizabeti Dadzīti un Oskaru Jomantu.

Ar sveicienu svētkos ieradās viesi  no Lietuvas, Jonišķu bērnudārza “Vyturelis”, bērni bija tērpušies tautastērpos un mūs iepriecināja ar muzikālu sveicienu. Un par lielu pārsteigumu mums visiem, latviešu valodā nodziedāja  mums tik mīļo dziesmiņu “Kur tu teci, gailīti mans”.

Neizpalika arī bez lielās svētku kūkas un svecēm, par ko sirsnīgs paldies mūsu pavārītei Ilvai.  Svētku turpinājumā lietuviešu un latviešu bērni vienojās kopīgās rotaļās un dejās, kur par muzikālo pavadījumu rūpējās folkloras kopa “Līgotne”. Sirsnīgs paldies Vijai Kursietei un Inārai Rumbai.

Bērniem bija iespēja sadraudzēties ar saviem vienaudžiem-lietuviešu bērniem, spēlējoties grupiņās ar rotaļlietām. Ar prieku vērojām, ka valodas barjera nebija šķērslis kopīgai bērnu saziņai.

Paldies visiem par atbalstu svētkos, mīļajiem vārdiem, prieka asarām!
Paldies vecākiem par sarūpētajiem pašgatavotajiem lukturīšiem, ar kuriem katrs iededzām gaismiņu Latvijas simtgadei mūsu bērnudārza pagalmā!

Gatavojoties svētkiem, katra grupiņa greznojās ar bērnu darinātajiem, radošajiem darbiņiem, par kuriem priecāties varēja ikviens.

Sirsnīgs paldies visam PII “Pīlādzītis” radošajam kolektīvam, mūzikas skolotājai Ingai Šaulei par ieguldīto darbu koncerta tapšanā un svētku noskaņas radīšanā!

Skolotāja Jana Bluķe

Latvijas simtgades svētku koncerts PII "Pīlādzītis" 16.11.2018. (Foto no pasākuma arhīva)Pilnais koncerta ieraksts pieejams šeit.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.