LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Arī PII "Mazulis" audzēkņi svinēja Latvijas simtgadi

Maza mana tēvuzeme divu roku platumā,
Mīļa mana tēvuzeme divu roku siltumā.

Latvijas simtgades svinēšana "Mazuļa"  bērniņiem sākās Auces novada  Kultūras centrā, apmeklējot PII "Pīlādzītis" audzēkņu svētku koncertu, kurā ciemojās arī Jonišķu pirmsskolas "Vyturelis" audzēkņi ar apsveikuma priekšnesumiem. Pēc koncerta mazuļi baudīja svētku kliņģeri un pēcpusdienā iestādes teritoriju izgaismoja ar mazuļu un viņu vecāku kopīgi darinātajiem lukturīšiem.
Mazuļiem Latvijas simtgades pēcsvētku noskaņās notika modes skate "Latvju raksti tērpos".

Latviskās zīmes tiek izmantotas arvien vairāk apģērbos. Svarīgi zināt, ka latvju rakstu zīmes iedarbojas enerģētiski, sargā un spēcina, arī dziedina. Mazākiem bērniem der saulītes vai zvaigznes zīme, jumis, auseklis. Bērni ir jutīgāki, zīmes ātrāk iedarbojas. Mazulim pie gultiņas vislabāk pielikt jumi un ausekli, abas zīmes ir aizsargājošas. Dzīvības zīmi dēvēja par mazo bērnu spēcīgāko aizsardzības zīmi. Tā sargā miegu, dod spēku, uzlabo veselību.

Telpu rotājumi un latviešu rakstu zīmju apraksti veicināja vecākiem izvēlēties atbilstošākās sava bērna tērpam. Vecākiem mīļš paldies par atsaucību, izdomu un darinātajiem tērpiem savam mazulim, kurus katrs bērniņš izrādīja citiem, ejot pa celiņu, skanot tautasdziesmām.

Pēc skates visi dejoja latvju dančus: Tūdaliņ, Kur tu teci gailīti, gāja rotaļās un saņēma Pateicības Rakstu par izdomu un radošu pieeju, piedaloties PII "Mazulis" modes skatē "Latvju raksti tērpos".
 
I.Zilberte
E.Vanagas foto

 

PII "Mazulis" audzēkņi arī svinēja Latvijas simtgadi 16.11.2018. (Foto no PII arhīva)


PII "Mazulis" modes skate "Latvju raksti tērpos" (Foto: E.Vanaga)


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.