LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Estere, Hermīne
< Maijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Daudzfunkcionālo centru – vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju attīstība

PROJEKTS NR.LLI-425

Projekta mērķis
Veicināt sociālo pakalpojumu pieejamību un cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem, senioru, riska grupas ģimeņu sociālo iekļaušanu, izveidojot vai uzlabojot multifunkcionālos centrus, kuros tiks nodrošināti sociālie pakalpojumi un iekļaušanas pasākumi arī riska grupas jauniešiem un bērniem.
Projekta nosaukums angļu valodā
Development of Multifunctional Centers as Driver for Social Inclusion and Development of Local Community (OCTOPUS)
Projekta vadošais partneris
Zemgales Plānošanas reģions
Projekta partneri
Jelgavas novada pašvaldība, Auces novada pašvaldība, Vecumnieku novada pašvaldība (Latvija), Plunģes rajona pašvaldība, Biržu rajona pašvaldība, Rokišku novada izglītības centrs (Lietuva).
Projekta aktivitātes
Divu gadu laikā Jelgavas, Auces, Vecumnieku novados un Plunģes pašvaldībā tiks attīstīti četri jauni sociālie pakalpojumi - dienas centrs, dienas aprūpes centrs, kopienas centrs un multifunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs.     
Biržu un Rokišķu pašvaldībās tiks piedāvāti 14 jauni sociālās iekļaušanas pasākumi - sensorā istaba, mākslas un teātra studijas, angļu valodas kursi, mūzikas un sporta nodarbības, jauno tehnoloģiju mācības senioriem, mācību kursi vecākiem ar bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, bērnu atpūtas nometnes u.c.
Partneru pašvaldību speciālisti piedalīsies četros pieredzes apmaiņas braucienos un trīs dienu mācību pasākumā. Tiks izveidotas vadlīnijas daudzfunkcionālo centru darbībai, lai veiksmīgāk īstenotu dažādus sociālos pakalpojumus un iekļaušanas pasākumus, piemēram, kultūras, sporta un izglītojošas aktivitātes dažādām mazaizsargātām grupām.
Projekta laikā projekta partneri izmēģinās vairākus kopīgus sociālās iekļaušanas pasākumus: pārrobežu pasākums senioriem, nometnes riska grupas bērniem, svētki bērniem ar invaliditāti.
Pēc izmēģināšanas visi iekļaujošie pasākumi tiks izvērtēti un pilnveidoti. Projekta rezultātā jaunie un uzlabotie multifunkcionālie centri un tajos piedāvātie sociālie pakalpojumi un iekļaušanas pasākumi Latvijas un Lietuvas reģionos kļūs pieejamāki vismaz 706 cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem, senioriem, ģimenēm ar bērniem ar invaliditāti un bērniem, jauniešiem, kas pakļauti riskam.
Projekta finansējums
Kopējās projekta izmaksas: 705 573,37 EUR (t.sk. ERAF finansējums 599 737,33 EUR). Auces novada pašvaldības gadījumā projekta izmaksas sastāda 101 470,59 EUR (t.sk. ERAF finansējums 86 250,00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 15 220, 59 EUR).
Fonds
Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF)
Projekta vadītājs Auces novada pašvaldībā
Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Matvejs, mob.t. 28351132, e-pasts:
Publicitāte
Projektu līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam, www.latlie.eu/ www.europa.eu
Eiropas Savienība nav atbildīga par sniegtās informācijas saturu.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.