LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ēriks, Inese, Inesis
< Maijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dobeles novada pašvaldība Bēnes pagastā iznomā neapbūvētu zemesgabalu

 “Skābenes”, Bēnes pagasts, Dobeles novads, kadastra apzīmējums 4650 001 0323, platība 2,3 ha.
 • Nomas maksa gadā ir 150 EUR/ha bez pievienotās vērtības nodokļa;
 • Iznomāšanas mērķis – atbilstoši zemes lietošanas mērķim – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība;
 • Līguma termiņš – 5 gadi;
 • Zemesgabala apskates vieta un laiks – zemesgabals ir brīvi pieejams un apskatāms jebkurā laikā;
 • Pieteikšanās termiņš – līdz 29.10.2021.;
 • Pieteikšanās vieta – iesniedzot pieteikumu Auces administrācijas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Jelgavas ielā 1, Aucē, vai sūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pastu ;
 • Papildus informācija var saņemt pie Auces administrācijas nekustamā īpašumu speciālista Ginta Memmēna, tel. 63745362, e-pasts:
Gadījumā, ja noteiktajā termiņā tiks saņemts pieteikums no vairākiem pretendentiem, par attiecīgā zemesgabala nomas tiesībām tiks rīkota izsole.

Oktobra pēdējās dienās nedarbosies LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma un mobilā lietotne

Lauku atbalsta dienests informē, ka laika posmā no 2021. gada 29. oktobra plkst. 15.00 līdz 1. novembra plkst. 6.00 nedarbosies LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma un Mobilā lietotne, jo LAD informācijas sistēmā tiks veikti tehniski uzlabojumi.
Šajā laikā arī degvielas uzpildes stacijās LAD klienti nevarēs iegādāties dīzeļdegvielu ar samazināto akcīzes nodokļa likmi.
Ja ir jautājumi, LAD aicina zvanīt Klientu apkalpošanas daļai pa tālruni 67095000. LAD atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67027884
E-pasts: 

LAD izmaksā vienotā platību maksājuma avansu

2021. gada 16. oktobrī Lauku atbalsta dienests (LAD) sāk izmaksāt vienotā platību maksājuma (VPM) un bioloģiskā maksājuma avansu – lauksaimnieki savos kontos maksājumus saņems no 18. oktobra.
VPM avansu pirmajā dienā saņems ļoti liels klientu skaits – aptuveni 40,7 tūkstoši lauksaimnieku, kopējā izmaksātā summa būs 98 miljoni eiro. 3244 klienti saņems bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu.
Oktobrī platību maksājumos tiks izmaksāti 124,5 miljoni eiro, no tiem 105 miljoni būs VPM avanss, pārējais - bioloģiskā maksājuma avanss. Plašāka informācija par likmēm un izmaksu grafiku skatāma dienesta mājaslapā sadaļā “Platību maksājumi - Atbalsta likmes un izmaksu grafiks”.
Vienotā platību maksājuma avanss tiek izmaksāts 70 procentu apmērā - avansā lauksaimnieki saņem 65,1 eiro par hektāru. Bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums ir 85 procentu apmērā, likme (ņemot vērā to, kādi kultūraugi tiek audzēti) ir no 97 līdz 485 eiro par hektāru.
VPM gala maksājumu, zaļināšanas, maksājumu, brīvprātīgi saistīto atbalstu par slaucamām govīm, par dārzeņiem, par augļiem un ogām, par aitām un kazām, mazo lauksaimnieku shēmas un citus maksājumus klienti saņems šā gada decembrī.
LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši VPM avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums.

Informāciju sagatavoja:
Lauku atbalsta dienesta
Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67027884
E-pasts: 

Dobeles novada pašvaldība Vītiņu pagastā iznomā neapbūvētus zemesgabalus

“Bluķi”, Vītiņu pagasts, Dobeles novads, kadastra apzīmējums 4694 002 0157, platība 5,4 ha.
 1. Nomas maksa gadā ir 150 EUR/ha, bez pievienotās vērtības nodokļa;
 2. Iznomāšanas mērķis – atbilstoši zemes lietošanas mērķim – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība,
 3. Līguma termiņš – 5 gadi;
 4. Zemesgabala apskates vieta un laiks – zemesgabals ir brīvi pieejams un apskatāms jebkurā laikā;
 5. Pieteikšanās termiņš – līdz 10.08.2021.
 6. Pieteikšanās vieta – iesniedzot pieteikumu Auces administrācijas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Jelgavas ielā 1, Aucē, vai sūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pastu ;
 7. Papildus informācija var saņemt pie Auces administrācijas nekustamā īpašumu speciālista Ginta Memmēna, tel.63745362, e-pasts .

“Minerāļu šķūnis”, Vītiņu pagasts, Dobeles novads, kadastra apzīmējums 4694 002 0140, platība 4,8 ha.
 1. Nomas maksa gadā ir 150 EUR/ha, bez pievienotās vērtības nodokļa;
 2. Iznomāšanas mērķis – atbilstoši zemes lietošanas mērķim – zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība;
 3. Līguma termiņš – 5 gadi;
 4. Zemesgabala apskates vieta un laiks – zemesgabals ir brīvi pieejams un apskatāms jebkurā laikā;
 5. Pieteikšanās termiņš – līdz 10.08.2021.
 6. Pieteikšanās vieta – iesniedzot pieteikumu Auces administrācijas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Jelgavas ielā 1, Aucē, vai sūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e-pastu ;
 7. Papildus informācija var saņemt pie Auces administrācijas nekustamā īpašumu speciālista Ginta Memmēna, tel.63745362, e-pasts .

Gadījumā, ja noteiktajā termiņā tiks saņemts pieteikums no vairākiem pretendentiem, par attiecīgā zemesgabala nomas tiesībām tiks rīkota izsole.
 

Zemes nomas pakalpojumu maksas cenrādis lauksaimniecībā izmantojamām zemes vienībām

2021.gada 24.martā ar Auces novada domes lēmumu Nr.90 ir apstiprināts zemes nomas pakalpojumu maksas cenrādis lauksaimniecībā izmantojamām zemes vienībām Auces novada teritorijā:
 
Pagasts 1 ha zemes nomas maksa gadā, EUR
(bez PVN)
Bēnes pagasts 150
Īles pagasts 130
Lielauces pagasts 130
Ukru pagasts 150
Vītiņu pagasts 150
 
Kontaktinformācija: 63745280, 63745362
 

SIA “Eco Baltia vide” nodrošina vairākas iespējas bez maksas nodot lauksaimniecības iepakojumu

Pavasaris ir viens no aktīvākajiem gada periodiem zemnieku saimniecībās visā Latvijā. Vienlaikus tas ir laiks, kad saimniecībās sāk uzkrāties izlietotais lauksaimniecības iepakojums.
Lai novērstu šī iepakojuma nonākšanu dabā, tostarp tikt apraktam vai sadedzinātam, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina no tā atbrīvoties videi draudzīgā veidā – pieteikt bezmaksas savākšanu vai nogādāt uz kādu no pieņemšanas punktiem, tādējādi nodrošinot iepakojumu nonākšanu otrreizējā pārstrādē.
SIA “Eco Baltia vide” no zemnieku saimniecībām otrreizējai pārstrādei pieņem dažāda veida plēvi, tostarp skābsiena, ruļļu ietinamo, agro, dārza un cita veida plēves veidus. Tāpat tiek pieņemti polipropilēna maisi jeb BIG BAG, plastmasas kannas un mucas, kā arī lauksaimniecības iepakojumi pēc atsevišķas vienošanās. Visam nodotajam materiālam jāatbilst kvalitātes prasībām. Tam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības, dažādiem sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī smiltīm un dubļiem. Turklāt, ja uzkrājies liels iepakojuma apjoms, kas atbilst kvalitātes prasībām, tad, balstoties uz kopējo cenu politiku izlietotā iepakojuma tirgū, var tikt izskatīta iespēja par atlīdzības piemērošanu.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.
Traktortehnikas valsts tehniskās apskates laikā obligāti jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības (vismaz 2m x 2 cilvēki, lietojam sejas maskas, utt.). Situācijās, ja pakalpojuma saņēmējs atsakās ievērot VTUA nodarbinātā norādījumus vai ārkārtas situācijas drošības pasākumus, VTUA var pārtraukt pakalpojumu sniegšanas procesu un aicinās atkārtoti ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Lauksaimniekiem pieejama mobilā aplikācija

Turpmāk svarīga informācija lauksaimniekam, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem būs pieejama līdzi tālrunī, jo Lauku atbalsta dienests ir sagatavojis ērtu rīku – mobilo aplikāciju. Aplikāciju var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu.
 
Mobilā aplikācija ir pieejama gan Android, gan iOS viedierīcēm bez maksas.

Mobilā aplikācija nodrošina ātrāku un vienkāršāku komunikācija starp dienestu un tā klientiem. Rezultātā lauksaimnieki informāciju saņem ātrāk, spēj ātrāk reaģēt dažādās problēmsituācijās un par to informēt dienestu.

ALTUM jauna valsts atbalsta programma – Mazie aizdevumi lauku teritorijās

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ar septembri sākusi piedāvāt pilnīgi jaunu valsts atbalsta programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijām”. Tā domāta tiem aktīvajiem cilvēkiem, kuri darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai  zivsaimniecības nozarēs. 
Šī ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kuri saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums, proti, līdz 70 tūkstošiem eiro.
Mazie aizdevumi lauku teritorijām būs īpaši piemēroti mazām saimniecībām, jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Visas programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas.

Kam atbalsts paredzēts?
 • Aizdevumi paredzēti gan jauniem, gan jau strādājošiem uzņēmumiem ar gada apgrozījumu līdz 70 tūkstošiem eiro, kas darbojas lauku teritorijās. Tā ir visa Latvijas teritorija, izņemot lielākās pilsētas (Ventspils, Liepāja, Jelgava, Rīga, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Tukums, Salaspils un Cēsis). Taču šajās pilsētās ir pieejami visi citi ALTUM atbalsta risinājumi.
 • Zivsaimniecības  nozares uzņēmumiem aizdevumi pieejami bez apgrozījuma un teritorijas ierobežojumiem visā Latvijā. 
 • Būtiski, ka atbalsts paredzēts gan lauksaimniecības projektiem, gan tādiem, kas nav saistīti ar lauksaimniecību.
farming.lv farming.lv

Ragn-Sells aicina uz sadarbību visus lauksaimniekus

Ziemeļvalstīs lielākā atkritumu apsaimniekošanas kompānija Ragn-Sells aicina uz sadarbību visus Lauksaimniekus !

SIA Ragn Sells ir lielākā kompānija Latvijā, kura sadarbojas ar lauksaimniekiem un turpinām iesākto.

Aicinām uz sadarbību saimniekus, kuriem rodas :
- Lauksaimniecības plēve – atbrīvota no salmiem un sietiem
- Ķīmijas kanniņas – izskalotas un bez korķiem
- Minerālmēslu maisi – atbrīvoti no minerālmēsliem
- Bedru plēve – atbrīvota no salmiem un zāles
- Un citas plastmasas – spaiņus, kannas, trubas, PET pudeles, Sadzīves ķīmijas kannas.

Saimnieki, kuri ir krājuši materiālu un nav veikuši augstākminēto sadalījumu, tāpat tiek aicināti uz sadarbību. Par visu var vienoties!
Lauksaimniekus apkalpojam diezgan īsā laikā, jo esam nodrošināti ar vairākām tehnikas vienībām.

Par detaļām – lūdzam sazināties katru personīgi pa telefonu – 20223664.
Rūpēsimies par tīru Latviju kopā!
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.