LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Adrians, Ārija, Rigonda, Adriāna, Adrija
< Februāris 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Dobeles novada Auces, Bēnes un Lielauces seniori iesaistās sociālās iekļaušanās pasākumā
(03.12.2021.)
Dobeles novada Auces, Bēnes un Lielauces seniori iesaistās sociālās iekļaušanās pasākumā
Dobeles novada Auces, Bēnes un Lielauces seniori iesaistās sociālās iekļaušanās pasākumā

Zemgales plānošanas reģiona īstenotā projekta “Daudzfunkcionālo centru – vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju attīstība (LLI-425, OCTOPUS)” ietvaros 26. novembrī tiešsaistē norisinājās sociālās iekļaušanās pasākums senioriem, kurā projekta partneri un projektā iesaistītās senioru organizācijas un institūcijas dalījās savstarpējā pieredzē par senioru darbu un aktivitātēm Latvijas un Lietuvas pašvaldībās.

Pasākumu atklāja Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Ieva Zeiferte un Jelgavas novada pašvaldības projektu vadītāja Inese Cinovska, sveicot pasākuma dalībniekus attālināti, kuri šoreiz bija pieslēgušies pasākumam no dienas centra “Zemgale” un dienas aprūpes centra “Upe” Jelgavas novadā, no Auces Kultūras centra un Sociālās dzīvojamās mājas “Lielauce” Dobeles novadā, no Vecumniekiem Bauskas novadā, kā arī no Biržu, Rokišķu un Plunģes pašvaldībām Lietuvā. Pasākumu vadīja moderatore Inga Kripšēvica.

Pasākuma turpinājumā dalībnieki noskatījās 3 sagatavotos videomateriālus par senioru pieredzes apmaiņas reģionālajiem pasākumiem Jelgavas novadā/Aucē (LV) un Rokiški/Birži (LT), kuros klātesošie seniori, kas piedalījās minētajos pasākumos, varēja sevi atpazīt un priecīgi dalījās atmiņās par kopīgajiem mirkļiem un iegūtajiem iespaidiem.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJUcFI4XQ3kmsdcI-K_KlLsyxD-IdSbLH
 
Pēc video noskatīšanās pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar īsām prezentācijām, kurās par senioru aktivitātēm Jelgavas novadā pastāstīja Dienas centra “Zemgale” vadītāja Herta Elza Šalkovska un pašvaldības projektu vadītāja Inese Cinovska. Prezentāciju “Par senioru aktivitātēm un brīvā laika pavadīšanas iespējām Auces pusē” sniedza Dobeles novada pašvaldības Auces administrācijas Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Matvejs. Arī Rokišķu un Biržu pašvaldību pārstāvji no Lietuvas dalījās ar savu pieredzi darbā ar senioriem.
 
Pēc neliela pārtraukuma, kura laikā klātesošie seniori varēja pārrunāt un dalīties savos iespaidos par redzēto un dzirdēto, pasākuma moderatore Inga Kripšēvica aicināja seniorus dalīties ar savām atziņām par to, kas patika un ko vēlētos ieviest pie sevis no redzētā.
 
Pasākuma noslēdzošajā daļā Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Ieva Zeiferte iepazīstināja seniorus ar sagatavoto prezentāciju par senioru komunikāciju digitālajā vidē, Latvijas- Lietuvas pieredzi. Prezentācijā tika apskatīti jautājumi par digitālo plaisu starp paaudzēm, par internetbankas lietošanas paradumiem Latvijas un Lietuvas senioru vidū.
 
Projekts “OCTOPUS” tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014-2020, tas tiks īstenots no 2020. gada jūnija līdz 2022. gada jūnijam. Projekta kopējais budžets ir 705 573,37 EUR (t.sk. ERAF finansējums 599 737,33 EUR).


Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles novada pašvaldības Auces administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
www.latlit.eu / www.europa.eu

Informāciju sagatavoja:
Ilmārs Matvejs
Dobeles novada pašvaldības Auces administrācijas
Attīstības nodaļas vadītājs


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.