LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Marts, Tālavs, Tālis
< Marts 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dienas centrā “Baltā māja” Aucē norit aktīva rosība
(08.10.2021.)
Dienas centrā “Baltā māja” Aucē norit aktīva rosība
Dienas centrā “Baltā māja” Aucē norit aktīva rosība

Īstenojot Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam atbalstītu projektu “Daudzfunkcionālo centru - vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju attīstība” Nr. LLI-425 (OCTOPUS), tika izveidots jauns sociālais pakalpojums - dienas centrs “Baltā māja” Miera ielā 16, Aucē.

Dienas centrs “Baltā māja” ir Sociālā dienesta struktūrvienība, kur senioriem, bērniem un jauniešiem pavadīt brīvo laiku, izglītoties, piedalīties radošajās darbnīcās vai mākslinieciskās pašdarbības nodarbībās. Kopš dienas centra atvēršanas tajā strādā sociālā darbiniece un centra vadītāja Dana Ļaskovska, kura pastāstīja par dienas centrā pašlaik notiekošajām un plānotajām aktivitātēm.

Dienas centrā katra diena ir piedzīvojumiem bagāta. Ja rīta puse ir vairāk veltīta vietējiem senioriem, pieaugušajiem, kas izmanto datoru ar interneta pieeju, ja nepieciešams, palīdzam ar padomu vai parādām, kā var nosūtīt e-pastu datorā kādai iestādei; kur var atrast vajadzīgo informāciju par satiksmes autobusiem, darba laikiem, adresēm; aizpildīt deklarāciju; iesniegt elektroniskos iesniegumus ārstu komisijai utml., tad pēcpusdienas ir laiks skolas bērniem dažādās vecuma grupās. Kāds nāk, jo vēlas izpausties radoši; kāds nāk, lai kopā ar draugiem pavadītu brīvo laiku ārpus skolas gaiteņiem; kāds izmanto iespēju pakavēties dienas centrā pirms mūzikas skolas.

Šobrīd dienas centra bērniem iecienīta ir minēšanas spēle “Mēmais šovs”. Tas ļauj savā starpā veidot komunikāciju, attīstīt fantāziju un iztēli, tai pat reizē trenē spēju koncentrēties un ieklausīties otrā. Daudzi bērni ir iecienījuši X-box spēles, kur draudzīgi spēj sadalīt spēlēšanas laikus. Kad vecākie skolnieki spēlē novusu, tad mazie ir kā atbalstītāji un ar lielu interesi vēro notiekošo. Kas zina, varbūt topošie cīņu biedri. Iecienīts ir arī galda futbols, tur emocijas vienmēr ir tik augstas, kā īstā futbola mačā. Esam arī uzsākuši sadarbību ar brīvprātīgo mākslas pasniedzēju – reizi mēnesī tiekas mazie mākslinieki.

Prieks, ka interesi izrāda vietējie amatnieki, kas labprāt novada kādu meistarklasi: Dienas centrā, piemēram, ir notikušas grozu pīšanas apmācības. Oktobrī tiek plānota nodarbība mazajiem satiksmes dalībniekiem “Drošība uz ceļa”.

Dienas centra atmosfēra ir veidota ar māju sajūtu katram. Katrs jaunais apmeklētājs šeit ir gaidīts un tiek draudzīgi pieņemts. Dienas centrā bērni ir izstrādājuši savus noteikumus, kurus mācāmies ievērot. Tā ir vieta, kur satikties un būt piederīgam, apzinoties, ka Tevi saprot.

Projektu “OCTOPUS” līdzfinansē:
Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020, tas tiek īstenots no 2020. gada jūnija līdz 2022. gada jūnijam. Projekta kopējais budžets ir 705 573,37 EUR (t.sk. ERAF finansējums 599 737,33 EUR). Auces novada administrācijas gadījumā projekta budžets ir 101 470,59 EUR (tsk. ERAF finansējums 86 250,00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 15 220,59 EUR).
Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Auces administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam
www.interreg.lv/ www.latlit.eu / www.europa.eu
 
Informāciju sagatavoja:
Ilmārs Matvejs,
Dobeles novada pašvaldības
Auces administrācijas
Attīstības nodaļas vadītājsVietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.