Pasākumi
Šodien vārda diena: Marija, Marika, Marina
< Jūlijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Vītiņu Tautas nama VPDK “Robežnieki” svinēja 10 gadu jubileju
(09.04.2019.)
Vītiņu Tautas nama VPDK “Robežnieki” svinēja 10 gadu jubileju
Vītiņu Tautas nama VPDK “Robežnieki” svinēja 10 gadu jubileju

Ar koncertu "Es Tevi uzlūdzu" 6. aprīlī Auces novada Kultūras centrā savu 10. jubileju kopā ar uzlūgtajiem viesiem svinēja Vītiņu Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Robežnieki”, vadītāja Māra Krūmiņa. Koncerts tika veidots kā ciemiņu apsveikumu cikls, jo kas tad būtu dzimšanas diena bez kārtīgiem apsveikumiem?

Kad koncerta sākumā “Robežnieku” dejotāji, pretēji ierastajai koncerta gaitai, kas skatāma uz skatuves, uz deju lūdza skatītājus zālē, ne vienā vien sejā izbrīnā atplauka smaids, pie sevis nodomājot: “Nu tādi jau tie foršie “Robežnieki” mums ir – jestri, draudzīgi un neprognozējami!”  Bet “Robežnieki” jau nebūtu “”Robežnieki”, ja zem koncerta nosaukuma kaut kas neslēptos! Viņi visus bija uzlūguši ne tikai uz koncertu, bet arī uzmanīgāk ieskatīties, novērtēt un mīlēt to, kas mums ir dots. Jo patiesībā dejotāji, kas 6. aprīļa pēcpusdienā bija uz Kultūras centra skatuves, no sirds lepojas ar to, ko dara, mīlot savus tuvākos, savu zemi un savu kolektīvu!

“Robežnieku” pirmais “skolotājs” ir Arvils Noviks, kurš arī pats kāpa uz skatuves dejotāja lomā. Tagad Arvils ir vairāku, ļoti labu dažādu paaudžu deju kolektīvu vadītājs un arī deju autors. Koncertā “Robežniekus” jubilejā sveica divi Arvila Novika vadīti deju kolektīvi  - Krimūnu Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dieveris” un Svētes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sānsolis”. Arvils dalījās atmiņās, kā tad “Robežnieki” izveidojās: “Patiesībā tas stāsts sākās decembrī, kad savācās bariņš traku cilvēku un aizbrauca pie ļoti trakas “klubenes”, un viņa teica: “Jā!” Tad februārī, pirms mīlētāju dienas, notika pirmais mēģinājums… Svarīgākais ir tas, ka cilvēks ir īsts un dzīvs, un tā pa īstam to lietu dara – ar visu sirdi un dvēseli, tad kopā sanāk labas, skaistas lietas. Man tas sanāca kopā gan ar Robežniekiem, gan ar citiem kolektīviem, jo es esmu īsts un mani dejotāji vienmēr ir īsti, un man liels prieks, ka manus deju bērnus ir pārņēmusi Māra Krūmiņa!”

Jubilāriem jestrus vēlējumus dejā sūtīja arī Jaunakmenes deju kolektīvs “ALSA”, kas ir seni “Robežnieku” labi draugi tepat pāri robežai, un katru gadu tiek sarīkots kāds kopīgs koncerts gan Jaunakmenē, gan Aucē. Viesu vidū bija arī kaimiņi tepat no Penkules - vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sadancis”. Kā jau kaimiņiem, viņiem ir bijušas kopīgas darīšanas, dancošanas un iespēja viens otram izlīdzēt. Tagad “Sadancis” dejo jau augstākā kategorijā, bet, zināms, draudzībai tas netraucē. Vakara gaitā ar dejisku sveicienu uzstājās arī kolektīvs, kuram ir īpaša vieta "Robežnieku" vadītājas Māras sirdī - tas ir Brocēnu vidējās paaudzes deju kolektīvs. Kad vēl 3 gadus atpakaļ Māra vadīja šo kolektīvu, abi sevi sauca par brālīšiem un māsiņām. “Robežniekus” sveica viņu jaunākie kolēģi, ar kuriem viņi dala deju grīdu mājās Vītiņos - Vītiņu jauniešu deju kolektīvs “Virpulis” un viņu vadītājs Kristīne Barvida, kura pagājušā gadā arī bija kolektīva sastāvā.

Koncerta laikā gan “Robežnieku”, gan viņu viesu izpildījumā tika izdejotas nu jau par skatuviskās tautas dejas zelta fondu kļuvušās dejas, kas šo desmit gadu laikā ieņēmušas īpašu vietu kolektīva repertuārā, un arī tādas, ko paspējuši iemīļot dejotāji un skatītāji visā Latvijā, gan tādas, kas pavisam nesen apgūtas tautisko deju skatei. Jāpiebilst, ka “Robežnieki” arvien ir formā un arī šogad skatē iegūta 1. pakāpe. Kā vakara gaitā noskaidrojās, “Robežniekiem” ir dažas dejas, kas repertuārā turas jau vairākus gadus  - tāpēc, ka viegli ieguļas galvā, kājās un iekrīt sirdī. Viena no tām ir “Vecais Taizels”, kam solo dejoja Atis Krūmiņš kordebaletā ar 10 "Robežnieku" dejotājām.

Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus, sveicot gaviļniekus, teica: “Mīļie “Robežnieki", es ar jums patiesi lepojos! Es ar jums lepojos Nesvižā, kad jūs godam nesāt novada vārdu Baltkrievijā, es ar jums lepojos ikreiz, kad redzu jūs uzstājamies! Tas laikam ir tas kopā būšanas prieks, mīlestība pret deju un kolektīva dvēsele, kas jūs vieno, tāpēc jūs esat tieši tādi, kādi esat - stipri! Jūsu jubileja ir reizē ar novada jubileju, es ļoti ceru, ka vēl pirms kādām nezināmām pārmaiņām mēs varēsim svinēt vēl jūsu kā Auces novada amatierkolektīva otru desmitgadi! Lai arī 10 gadi ir tikai tāds bērna vecums, kolektīvam tas jau ir laiks, kad zināmi sasniegumi ir sasniegti! Daudz laimes!” Vija Keršus kolektīva vadītajai pasniedza Pateicības rakstu “Par tautisko deju tradīciju bagātināšanu novadā deju kolektīva 10 gadu jubilejā”. Pēc Pateicības raksta pasniegšanas sekoja vēl pašvaldības izpilddirektora vietnieka Gunta Šēfera apsveikuma vārdi, kas mijās reizē ar “Tūdaliņ - tagadiņ” deju soļiem kopā ar “Robežniekiem”. Neiztika arī bez īpašām pateicībām no pašas Māras, kas tika pasniegtas vairākiem kolektīva dalībniekiem, kuri “Robežniekus” nav pametuši visus 10 kolektīva pastāvēšanas gadus. Par ieguldīto darbu “Robežnieku” labā, atzīmējot kolektīva 10 gadu jubileju, saņēma Iveta Grudovska, Daiga Granāta, Igors Orlovs un Raisa Adamaite. Tāpat visi “Robežnieki” sirsnīgu paldies teica Ingai Siliņai, kura rūpējas par dejotāju muzikālo pavadījumu uz klavierēm.

Šobrīd VPDK “Robežnieki” ir 23 dejotāji: Ina Freiberga, Raisa Adamaite, Kaira Dreijere, Daiga Granāte, Kristīne Opoļska, Iveta Grudovska, Sanita Ivanovska, Sintija Rude, Reneta Šakirova, Agnese Krūmiņa, Sintija Liekniņa, Zigmunds Barvidis, Igors Orlovs, Arvis Ģiets, Ivars Opoļskis, Māris Dreijers, Andris Šulgins, Jānis Daube, Atis Krūmiņš, Raivis Šakirovs, Ilgmārs Siliņš, Andis Šakirovs un Mihails Čigrins.

Izrādās, ka nav jau “Robežnieku” kolektīvā pilnīga demokrātija. Repertuāru piedāvā vadītāja, un dažreiz dejotājiem sākumā nemaz nepatīkot tas, kas jāmācās, bet ar laiku iedancojot - pašiem šķiet – tīri tā neko! Kā atzina kolektīva vadītāja Māra Krūmiņa, neesot jau nemaz tik viegli būt kopā ar šiem tik dažādajiem cilvēkiem mēģinājumos un koncertos, arī kolektīva sadzīviskajās izklaidēs, taču viņai ir liels gandarījums būt kolektīva “mammai”: “Man ir milzīgs gandarījums, bet arī atbildība, esot kopā ar “Robežniekiem”, jo man ir jāprot viņus motivēt, turēt grožos, reizēm sabārt, kā jau “mammai” pienākas. Viņi visi ir kā ģimene – atbalsta viens otru, uztraucas, rūpējas, lai kolektīvs būtu kopā dažādos svētkos, un tas amatiermākslas kolektīvos ir ļoti svarīgi! Dažreiz es viņus moku, jā, bet, kas nāk grūti mācībās, ir viegli kaujā! Visi tie gadi, kas bijuši mums kopā, ir bijuši piepildīti, paldies viņiem par to! Es priecāšos, ja vēl kādu laiku būšu viņiem noderīga!”

Koncerta noslēgumā, kā jau dzimšanas dienas svinībās pienākas, “Robežnieki” tika pie savas jubilejas kūkas, un, visiem reizē nopūšot jubilejas svecītes, iedomājās vēlēšanos, bet kādu - mēs varam tikai minēt! Jubilejas koncertu vadīja Auces novada Kultūras centra direktore Rita Barona.

Lai raits deju solis un cieša draudzība visiem “Robežniekiem”! Mēs lepojamies ar jums!

Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

VPDK "Robežnieki" svinēja 10 gadu jubileju (06.04.2019). (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga)



Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.