Pasākumi
Šodien vārda diena: Maiga, Milija
< Jūnijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Veselības un drošības nedēļa PII "Vecauce”
(12.10.2018.)
Veselības un drošības nedēļa PII "Vecauce”
Veselības un drošības nedēļa PII "Vecauce”

Veselības un drošības nedēļas ietvaros no 3.-10. oktobrim PII "Vecauce” audzēkņi ik dienu izspēlēja un pārrunāja kādu no drošības tēmām, organizēja spēles un stafetes par drošību, zīmēja un dažādos citos veidos radīja sev izpratni  par drošības pasākumu ievērošanas nozīmīgumu. Iepazinās arī ar Latvijas valsts drošības sargu atbildīgo darbu un atraktivitāti.

  • Sākām tēmu par drošu vidi sev apkārt. Tika atspoguļotas dažādas situācijas, kurās bērni ne vienmēr rīkojas pareizi. Kopīgi tika pārrunāts, kā jārīkojas, lai novērstu nelaimes.
  • Par ugunsdrošības jautājumiem ar bērniem runāja VUGD Auces posteņa komandieris, kapteinis Egils Šimkus. Tika pārrunāta tēma par  ugunsdrošību - kā no mazas liesmiņas var izcelties liela nelaime. Dāvanā bērni saņēma krāsojamo grāmatiņu, lai nostiprinātu zināšanas par ugunsdrošību.
  • Par veselīgu un drošu uzturu Putras dienā bija parūpējusies "Pelīte" (skolotāja Indra) un atvilkusi lielo katlu ar putru un veselīgiem našķīšiem - medutiņu un aveņu ievārījumu. Bet bērni itin veikli pēc taustes noteica, kurā maisiņā paslēpti graudiņi.
  • Par  mutes higiēnu interaktīvā nodarbībā tikāmies ar Tamāru Burdunu. Atraktīvajā nodarbībā izspēlējot spēli, bērni iepazina zobiņa draugus un ienaidniekus. Zināšanu pilnveidei no zobu higiēnistes balvā saņēma zobiņa uzdevumus.
  • Viesos bija arī policijas pārstāvji Runča Rūda un Bebra Bruno tēlos. Tikšanās laikā  tika runāts  par vispārējo drošību, ceļu satiksmes noteikumiem, par to, kādas uzvedības normas ir jāievēro, rotaļājoties pagalmā, gan par to, ka nedrīkst uzticēties svešiem cilvēkiem un piekrist viņu aicinājumam doties līdzi, kā arī citām svarīgām lietām, kas jāzina katram bērnam. Patīkami bija dzirdēt, ka bērni ir labi informēti par savu un citu drošību, zina, ko nozīmē 112. Runča un Bebra stingrais rokasspiediens bija kā  zināšanu novērtējums.
  • Latvijas aizstāvju darbu/dzīvi bērni iepazina, dodoties uz Īles bunkuru, kur bija iespēja parādīt gan savu veiklību, drosmi, uzmanību un acīgumu, gan spēju reaģēt uz brīdinājuma signālu un mobilizēties. Un tas viss notika, pateicoties atraktīvajam Latvijas armijas kaprālim Raivim Šteinbergam. Bērniem bija iespēja iepazīt Latvijas aizstāvju senlietas un baudīt tēju, kas izvārīta tepat mežā -  patvārī. Ar senlietām un to pielietojumu bērnus iepazīstināja kolekcionārs Kosts Žasins.

Paldies skolotājai Indrai un ikvienam, kas atbalstīja mūs šajā svarīgajā nedēļā!

Aicinām arī vecākus apzināties, ka viņi ir vistiešākais piemērs saviem bērniem, rādot, kā drošības noteikumus izmantot ikdienā, kā nepazaudēt sevi un ieaudzināt bērnos drosmi un atbildību par savu valsti.

Skolotāja-metodiķe Sandra Brūna

Veselības un drošības nedēļa PII "Vecauce” 3.-10.10.2018. (Foto no pasākuma arhīva)PII “Vecauce” vecākās grupas audzēkņi devās apskatīt Īles bunkuru


Pavisam drīz klāt būs novembris - Latvijas vēsturei nozīmīgs mēnesis, kad valsts dzimšanas dienas noskaņās vairāk pievērsīsim uzmanību tādiem jēdzieniem kā patriotisms un dzimtenes mīlestība, tāpēc PII “Vecauce” skolotājām radās ideja patriotisko  mācību stundu pavadīt pavisam citādā vidē – brīvā dabā pie Īles bunkura, klātesot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvim un Senlietu krātuves īpašniekam - cilvēkiem, kuru dzīvē patriotisms, Latvijas vēsture un vēsturisko liecību saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm ieņem īpašu lomu.

Skaidrojošajā vārdnīcā teikts, ka patriotisms ir savas dzimtenes, tautas mīlestība, uzticība savai dzimtenei un tautai, tāpēc jāuzsver, ka mūsdienās patriotismam jāpiedzimst ģimenē, bet tās nostiprināšanu jāveic izglītības iestādēs, jau sākot pirmsskolas vecuma posmā.

Šķiet, tieši šī vieta – Īles bunkurs pati par sevi jau iedveš īpašu vēsturisku auru un cieņu, jo tajā pēc PSRS karaspēka otrreizējās ienākšanas Latvijas teritorijā mitinājās cilvēki, kuri nesamierinājās ar notikušo okupāciju un nevēlējās atbalstīt jauno varu, bet turpināja cīnīties par brīvību. Par to, kā un kāpēc toreiz cilvēki šajā bunkurā dzīvoja, cīnoties par savu pārliecību un Latvijas brīvību, kāpēc brīvība ir svarīga un kas ir patriotisms, bērniem saprotamā un pieņemamā valodā PII “Vecauce” audzēkņiem stāstīja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku instruktors kaprālis Raivis Šteinbergs un Senlietu krātuves īpašnieks Kosts Žasins.

Ierodoties pie Īles bunkura, bērnudārzniekus un viņu pavadošās skolotājas Raivis un Kosts jau sagaidīja pie bunkura, diena bija saulaina un silta, tāpēc ilgi bunkurā laiku nepavadīja, vien laternu un sveču gaismā apskatīja, kā tajā izskatās, noklausījās stāstījumu par sadzīvi tajā, lai jau uzreiz ķertos pie aktīvākām nodarbēm tuvējā mežā, kur bija jāatrod “vēsturiski priekšmeti”, pēc tam visiem kopā bija jāiekur ugunskurs, atrodot iekuru, tāpat arī bērniem bija iespēja gan piemērīt karavīru ķiveres, gan ieslēpties maskēšanās tērpā, sacensties čiekuru nešanā un piedalīties citās sportiskās aktivitātēs. Šīs un vēl citas nodarbes bērniem likās ļoti aizraujošas, un šķita, ka laiks paskrien nemanot. Pēc sasildīšanās ar tēju, kas vārīta pavisam citādi, pašiem bērniem līdzdarbojoties, pavisam citādā brīvdabas patriotiskā mācību stunda beidzās.

Paldies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku instruktoram Raivim Šteinbergam un Senlietu krātuves īpašniekam Kostam Žasinam par atsaucību un interesanti pavadīto laiku!
 
PII “Vecauce” skolotājas
Indra Graudiņa un Sandra Brūna
Indras Graudiņas foto

PII “Vecauce” vecākās grupas audzēkņi apmeklēja Īles bunkuru 08.10.2018. (Foto: Indra Graudiņa)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.