LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Piešķirts finansējums kultūras un sporta projektu īstenošanai
(26.11.2019.)
Piešķirts finansējums kultūras un sporta projektu īstenošanai
Piešķirts finansējums kultūras un sporta projektu īstenošanai

Atbilstoši Auces novada pašvaldības 2013. gada 27. novembra  nolikumam „Par finansiāla atbalsta piešķiršanas kārtību kultūras un sporta projektiem Auces novadā” (turpmāk – Nolikums) konkursa finansiāla atbalsta saņemšanai kultūras un sporta projektiem Auces novada projektu izvērtēšanas komisija novembra vidū (turpmāk – Komisija) iepazinās un izvērtēja iesniegtos kultūras un sporta projektus.

Novada pašvaldības finansējuma piešķiršanas mērķis ir sekmēt kultūras un sporta aktivitāšu pieejamību plašam novada iedzīvotāju lokam, veicināt novada iedzīvotāju aktivitāti un radošumu, atbalstot uz rezultātu vērstas kolektīvas vai individuālas kultūras un sporta aktivitātes, popularizējot Auces novada tēlu.

Komisija, iepazinusies ar iesniegtajiem kultūras un sporta projektiem un to atbilstību Nolikumam, konstatēja, ka tikai viens no iesniegtajiem kultūras projektiem neatbilst Nolikumam, savukārt visi iesniegtie sporta projekti atbilst Nolikumam.

Šoreiz finansējums tika piešķirts 2 kultūras un 7 sporta projektu īstenošanai. Biedrībai “Vīgrieze” piešķirts finansējums 237.90 eiro apmērā, savukārt biedrībai “Lielauces attīstībai” piešķirts finansējums 790.00 eiro apmērā. Biedrība “Vīgrieze” projektā “Labiekārtotas vides izveide kultūras pasākumu veicināšanai Īles pagastā” iecerējusi sniegt atbalstu Īles pagasta iedzīvotājiem, paaugstinot kultūras pasākumu skaitu, piedāvājot iedzīvotājiem apmeklēt dažādas interesantas nodarbības, tā kvalitatīvi pavadot savu brīvo laiku. Līdz martam plānots noorganizēt 4 nodarbības, finansējums piešķirts tieši nodarbību materiālu iegādei.

Biedrība “Lielauces attīstībai”, īstenojot projektu “Auces novada Barikāžu atceres 29. gadadienas pasākums”, iecerējusi Barikāžu atceres gadadienu 24. janvārī padarīt prātā paliekošu ar brīnišķīgu sarīkojumu un cienastu pēc tā, lai tas kā novada mēroga nacionāli patriotisks pasākums stiprinātu valstisko apziņu. Plānots, ka biedrība arī šī projekta ietvaros uzņemas atbildību, lai noorganizētu Barikāžu dalībnieku statusa apliecības saņemšanu, par ko precīzāka informācija vēl sekos, tāpēc visiem, kuri ir reģistrējušies kā barikāžu dalībnieki un saņēmuši kādu no apbalvojuma veidiem – 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu -, lūgums sekot līdz informācijai gan novada mājaslapā www.auce.lv, gan novada oficiālajās vietnēs sociālajos tīklos, kur būs pieejama sīkāka informācija par šo apliecību saņemšanas procesa kārtību.   

Iesniegto sporta projektu kategorijā 1000.00 euro liels finansējums tika piešķirts Raivja Pumpura ieceres “Atbalsts Mairim Pumpuram, gatavojoties 2020. gada motokrosa sezonai ziemas periodā” īstenošanai, lai Mairim būtu iespēja uzlabot jau šajā brīdī starptautiski atzītos sacensību rezultātus.

Ar Jāņa Bražeļa iesniegto projektu “PRO KART Latvijas čempionāts, ROTAX Nordic posmi kartingā” īstenošanu paredzēta Bruno Bražeļa kā Birel Art Baltic kartinga kluba biedra dalība kartingu sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās, arī šīs ieceres īstenošanai tika piešķirts finansējums 1000.00 eiro apmērā. Tāpat 1000.00 eiro tika piešķirti Edgaram Siliņam – Enduro, Endurokrosa un Enduro sprinta, SIXDAY - Portugālē sporta treniņu atbalstam, lai sasniegtu augstus rezultātus Eiropas posmos.

"Auces novada Sociālo inovāciju parka" iesniegtā projekta ietvaros “Ziemassvētku vecīša rallijs “Tukums-Auce”” 8. decembrī plānots īstenot ralliju bez ātruma posmiem, bet ar auto orientēšanās elementiem un dažādiem atjautības uzdevumiem. Šī projekta īstenošanai biedrība par sadarbības partneri izvēlējusies Tukumā esošo biedrību “Līdzvērtība”, kas ir viena no aktīvākajām invalīdu biedrībām tuvākajā apkaimē un būtu labs piemērs arī Aucē dzīvojošajiem cilvēkiem ar invaliditāti, ka invaliditāte nav šķērslis aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Šī projekta īstenošanai piešķirti 670.00 eiro.

Jaundibinātās biedrības “JM Jumis” projekta “Izgaismo Auci” īstenošanai piešķirti 380.00 eiro. Jaunieši plānojuši noorganizēt sportisku pasākumu Aucē, kā laikā būs jāveic konkrēts maršruts, apmeklējot un izgaismojot apskates objektus, kuros dalībnieki iepazīstināti ar Auces vēsturi, vienlaikus veicinot sadarbību starp jauniešiem un vecāku paaudžu iedzīvotājiem.

Ar Auces novada pašvaldības atbalstu Juris Hmaruks iecerējis piedalīties Latvijas čempionāta sacensībās skijoringā un ziemas motokrosā, kas tiek organizētas visā Latvijā, taču nokļūšana līdz sacensībām prasa ievērojamus finanšu līdzekļus. Ieceres atbalstam piešķirts līdzfinansējums 200.00 eiro apmērā. Savukārt 1690.00 eiro piešķirti J.Hmaruka projekta “Latvijas čempionāta sacensību posms skijoringā un ziemas motokrosā” īstenošanai, kā rezultātā puisis plāno noorganizēt iepriekš minētās sacensības Auces novadā laika posmā no janvāra līdz martam. Skijorings, kā zināms, pēc savas būtības kļuvis par tautas sporta veidu, kas vienlaikus sniedz iespēju ikvienam interesentam izmēģināt savus spēkus Mazajā un Lielajā Tautas klasē.

Vēlam visiem veiksmi un aicinām novada iedzīvotājus būt aktīviem, gan piedaloties plānotajos pasākumos, gan iesniegt savus projektus jaunu ideju īstenošanai. Nākamais projektu konkurss tiks izsludināts septembrī, aktuālajai informācijai iespējams sekot līdzi novada mājaslapā www.auce.lv un ikmēneša informatīvajā izdevumā “Auces Novada Vēstis”.  
 
Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste 


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.