LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Kārlis, Spodris
< Janvāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Par “Vilku kalna - Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāna izstrādi nākošajam periodam
(04.09.2019.)
Par “Vilku kalna - Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāna izstrādi nākošajam periodam
Par “Vilku kalna - Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāna izstrādi nākošajam periodam

AS “Latvijas valsts meži”, Zemgales reģions, uzsāk Dobeles un Auces novados esošā “Vilku kalna – Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāna izstrādi. Līdzšinējais meža apsaimniekošanas plāns, iesaistoties interešu grupām, tika izstrādāts laika posmam no 2015. līdz 2019.gadam.

Aicinām visus ieinteresētos piedalīties “Vilku kalna – Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāna izstrādes procesā un iesniegt priekšlikumus līdz šī gada 30. septembrim, izmantojot priekšlikumu iesniegšanas formu.

Rakstot priekšlikumus, aicinām izvērtēt esošajā rekreācijas ekomeža “Vilkukalna – Krievu kalnu masīvs” meža apsaimniekošanas plāna 2015. - 2019. gadam iekļautos apsaimniekošanas nosacījumus. Visi saņemtie priekšlikumi tiks apkopoti un izvērtēti. Pēc priekšlikumu izvērtēšanas sagatavosim jaunā plāna projektu un aicināsim uz kopīgu tikšanos  meža masīvā, lai pārrunātu meža apsaimniekošanas plāna projektu un saņemtos priekšlikumus. Saņemtie priekšlikumi un “Vilku kalna – Krievkalnu” meža apsaimniekošanas plāns nākamajam periodam tiks ievietots AS “Latvijas valsts meži” mājaslapā (https://www.lvm.lv/sabiedribai/meza-apsaimniekosana/meza-apsaimniekosanas-plani/zemgales-regiona-pielikumi/vilku-kalna-krievkalnu-mezs) pēc priekšlikumu apkopošanas un izvērtēšanas š.g. oktobrī.

Esošā plāna nosacījumu ietvaros “Vilku kalna – Krievkalnu” meža teritorijā no 2015. līdz 2019. gadam ir veikti dažādi teritorijas apsaimniekošanas pasākumi kā, piemēram:  
  • Katru gadu veikti meža ceļu uzturēšanas darbi, piemēram, atvašu un zāles pļaušana meža autoceļu joslās un sāngrāvjos, ceļu klātnes uzturēšana, t.sk. greiderēšana, seguma atjaunošana u.c.
  • Ružu ceļa pārbūve 4.9 km garumā (2016. gadā). 
  • Vairāk kā 120 ha platībā veikta jaunaudžu kopšana un agrotehniskā kopšana, lai veicinātu augstvērtīgu un kvalitatīvu mežaudžu veidošanos.
  • Kopšanas cirtes (audžu retināšana) ~ 250 ha platībā. Lai uzlabotu audžu sanitāro stāvokli, veiktas sanitārās cirtes ~ 90 ha platībā, lielākoties dēļ egļu astoņzobju mizgrauža un vēja radītajiem bojājumiem. Galvenā cirte  veikta 130 ha apjomā, t.sk. galvenā izlases cirte - 34 ha, platības atjaunojot ar priedi, egli, bērzu un melnalksni.
  • Sadarbībā ar Auces un Dobeles novadu pašvaldībām, kā arī vietējiem uzņēmējiem ir izveidots Dobeles un Auces novadu tūrisma ceļvedis “Apmet loku Zemgalē”, kurā iekļautas arī “Vilku kalna – Krievkalnu” mežā esošās tūrisma vietas. “Vilku kalna – Krievkalnu” mežā uzstādītas norādes zīmes un informatīvie stendi, lai plašajā meža teritorijā būtu vieglāk orientēties un atrast tūrisma apskates objektus. 2019. gadā esam veikuši “Vilku kalna – Krievkalnu” mežam tuvumā dzīvojošo iedzīvotāju aptauju, lai izzinātu viedokli par meža apsaimniekošanu esošā plāna darbības laikā.
 
Priekšlikumus lūdzam sūtīt AS “Latvijas valsts meži” Zemgales reģionam uz adresi:  Atmodas iela 19, Jelgava, LV 3007 vai uz e-pasta adresi: .


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.