LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Bernedīne, Biruta, Mairita
< Jūnijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Ir sākta projekta “Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Stacijas ielā 8, Bēnē” realizācija
(09.10.2019.)
Ir sākta projekta “Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Stacijas ielā 8, Bēnē” realizācija
Ir sākta projekta “Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Stacijas ielā 8, Bēnē” realizācija

Auces novada pašvaldība sadarbībā ar projekta partneriem no 20 Zemgales reģiona pašvaldībām, diviem valsts sociālās aprūpes centriem un deviņām bērnu aprūpes iestādēm ir iesaistījusies projektā Nr. 9.2.2.1./15/I/001 “Atver sirdi Zemgalē”, kura mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Saskaņā ar izstrādāto reģiona DI plānu Auces novada pašvaldība ir apņēmusies izveidot Auces novadā Dienas aprūpes centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Stacijas ielā 8, Bēnē. 

Pavisam Auces novadā uz projekta iesniegšanas brīdi bija reģistrēts 31 bērns ar funkcionāliem traucējumiem, kuram šāds pakalpojums varētu būt nepieciešams, bet individuālo vajadzību izvērtējums tika veikts 7 bērniem, kuru vecāki atsaucās uz Sociālā dienesta aicinājumu pieteikties pakalpojumam. Rezultātā finansējums no projekta tika piešķirts dienas aprūpes centra izveidei, lai nodrošinātu pakalpojumu 7 bērniem ar funkcionāliem pakalpojumiem.

Meklējot vietu Dienas aprūpes centra izveidei, tika ņemts vērā nosacījums, lai tā izveidē būtu jāiegulda pēc iespējas mazāk finanšu līdzekļu, jo piešķirtais ERAF finansējums ir mazs un nesedz faktiskās izmaksas. Rezultātā tika izvēlētas telpas Stacijas ielā 8, Bēnē, kur jau pašlaik darbojas bērnu rotaļu istaba, kas ir labā stāvoklī, taču  ir nepieciešams pārbūvēt sanitārās telpas un uzbrauktuvi invalīdiem atbilstoši vides pieejamības prasībām. Projekta (Nr.9.3.1.1/19/I/011)  apstiprinātās kopējās izmaksas sastāda 11747.00 EUR, no tiem: kopējie attiecināmie izdevumi 11747.00 EUR, tsk. ERAF finansējums - 9984.95 EUR, Valsts budžeta dotācija - 440.51 EUR, pašvaldības līdzfinansējums - 1321.54 EUR.

Dienas aprūpes centrā sniegtais pakalpojums bērniem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošinās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pasākumu kompleksu, sociālo prasmju attīstību, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas bērniem līdz 18 gadu vecumam, kuriem ir ierobežotas funkcionēšanas spējas. Pakalpojuma mērķis ir sniegt atbalstu arī bērnu likumiskajiem pārstāvjiem, mazināt bērnu funkcionālā traucējuma sekas un sekmēt bērna sociālo prasmju attīstību.

Projekta ietvaros ir plānots 2 mēnešu laikā (oktobris-novembris) veikt sanitārā mezgla pārbūvi, izveidojot atbilstošu tualeti un dušu personām ar kustību traucējumiem, pielāgot uzbrauktuvi personām ar kustību traucējumiem atbilstoši vides pieejamības prasībām, kā arī iegādāties papildu aprīkojumu dienas aprūpes centra pakalpojumu sniegšanas kvalitātes uzlabošanai.

Projekta īstenošanas termiņš ir 2019. gada 31. decembris.

Lai īstenotu projekta uzdevumu, nodrošinot minēto pakalpojumu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, lūdzam šo bērnu vecākus un likumiskos pārstāvjus griezties Auces novada Sociālajā dienestā Aucē vai Bēnē, lai saņemtu izsmeļošāku informāciju par šo pakalpojumu, kurš būs pieejams nākamajā gadā.

Attīstības nodaļas vadītājs
Ilmārs Matvejs


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.