LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Alnis, Andulis
< Janvāris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Auces vidusskolas devītās klases skolēni devās uz Saldus dzīvnieku patversmi
(26.11.2018.)
Auces vidusskolas devītās klases skolēni devās uz Saldus dzīvnieku patversmi
Auces vidusskolas devītās klases skolēni devās uz Saldus dzīvnieku patversmi

Lai gan Labo darbu nedēļa oficiāli jau ir noslēgusies, Auces vidusskolas 9.a un 9.b klases skolēni 23. novembrī kopā ar klases audzinātājām devās ciemos uz Saldus dzīvnieku patversmi,  lai atkal apciemotu tos, kas neprot lūgt palīdzību – dzīvniekus.

Skolēni uz dzīvnieku patversmi devās atkārtoti, iesaistoties dzīvnieku patversmju apmeklējumos jau no 5. klases, un arī šoreiz nebrauca tukšām rokām, bet mazajiem ķepaiņiem veda dāvanas – suņu un kaķu barību, rotaļlietas, segas un skolā saziedoto naudu.

Uz Saldus patversmi devās 9.a un 9.b klases pārstāvji – Dāvis Reņķis, Monta Mestere, Krista Marija Baltutīte, Dāvis Jasons, Ilze Križjus, Annija Brahmane, Roberts Lataks, Gabriels Lazda, Katrīna Adilova, Ieva Bēvalde, Undīne Salmiņa, Renāte Langenfelde, Loreta Gabriela Šteina, Daniela Ēversone, Krista Gerasimjonoka, Zane Jadčenko un klašu audzinātājas.

Patversmē skolēni iepazinās ar patversmes vidi, iemītniekiem, personālu un patversmes noteikumiem. Šāds dzīvnieku patversmes apmeklējums psiholoģiski nav viegls, jo teju katra dzīvnieka acīs redzams, ka tas gribētu savas mājas un cilvēkus, kam uzticēties, un tieši šādās reizēs var pārliecināties par teiciena “Tu esi atbildīgs par tiem, ko esi pieradināji” patiesumu.

“Katru reizi, dodoties uz dzīvnieku patversmi, mūs pārņem īpašas emocijas un gandarījums par to, ka spējam palīdzēt patversmē atstātiem dzīvniekiem. Mūsu sirdis ir pilnas ar mīlestību! Prieks redzēt tīru, sakoptu un sirdi sildošu patversmi, kur dzīvnieki jūtas labi, līdz nokļūst jaunās mājās”, atzina skolēni.

Saldus dzīvnieku patversmē mitinās vairāki desmiti dažāda izmēra suņi un kaķi, ikviens no viņiem katru satikto cilvēku pavada ar skumju skatienu, jo saprot, jau atkal viņu neizvēlējās un viņš neiegūs jaunas mājas. Varbūt tieši Tev mājās ir vieta četrkājainam draugam? Topošajiem saimniekiem dzīvnieku patversme ir atvērta katru darba dienu laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Sestdienās no plkst. 10.00 līdz 12.00. Ir ieviesta arī apmeklētāju dienu, kuras ietvaros katru trešdienu plkst. 16.00 tiek gaidīti visi interesenti  ekskursijā pa Saldus dzīvnieku patversmi. Saldus dzīvnieku patversmes kontaktinformācija: Lielā iela 83, Saldus, tālr. 29391282, e-pasts: , mājaslapa: www.salduspatversme.lv.  

Gribas cerēt, ka mūsu skolas skolēni nekad nebūs tie, kuri var atstāt pie koka piesietu suni, var izmest uz ielas kaķi, un pret dzīvniekiem neizturēsies kā pret lietām. Lai labie darbi silda sirdis un arī ķepas!

Ženijas Silova, Auces vidusskolas skolotāja
Foto no skolēnu personīgā arhīva

 


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.