LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Baiba, Barba, Barbara
< Novembris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Skeitparka lielās rampas atklāšana
(09.10.2020.)
Skeitparka lielās rampas atklāšana
Skeitparka lielās rampas atklāšana

Veloparka būvniecība Aucē noritēja trijās kārtās. 2017. gadā pēc būvprojekta izstrādes tika uzsākata veloparka būvniecības pirmā kārta, kurā tika uzbūvēta velotrase.

Īstenojot otro un trešo kārtu, būvdarbu veikšanai  tika piesaistīts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums.

Otrās kārtas īstenošanai projekta “Veloparka izveide Auces pilsētā”  (Nr.17-06-AL30-A019-000004) ietvaros tika izbūvēta piedzīvojumu trase, kurā velo braucēji var attīstīt un pilnveidot veloprasmes, kā arī tika labiekārtota apkārtne – izbūvēti celiņi, uzstādīti soli un atkritumu urnas. Trešās kārtas projekta “Veloparka izveide Auces pilsētā” (Nr.19-06-AL30-AO19.2201-000003) ietvaros tika uzbūvēta rampa, kur var nodarboties ar skeitbordu, skrituļslidošanu, BMX un braukšanu ar skrejriteni.

2020. gada 8. oktobrī  plkst. 12.30 Auces jaunieši, skolu audzēkņi, visi, kas vienkārši vēlējās tur būt, bija sapulcējušies uz skeitparka lielās rampas atklāšanas pasākumu.

Skeitparks jauniešu mērķauditorijai ir aktuāls, jo tas ir ekstrēms un moderns brīvā laika pavadīšanas veids. Skeitparka lielā rampa nodrošinās jauniešu atrašanos pārredzamā vietā un sportiskā vidē. Tā regulāri, atrodoties blakus dažādām cita veida fiziskajām aktivitātēm, tiks veicināta pozitīva jauniešu attieksme pret fiziski aktīvu dzīvesveidu kopumā.

Atklāšanas pasākumā Auces novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Lerhs sacīja: “Man prieks, ka mēs pulcējamies tik lielā skaitā šodien šajā skaistajā dienā, kad atklājam mūsu  veloparka noslēdzošo 3. kārtu -   lielo rampu. Projekts kopumā iesākās jau vairākus gadus atpakaļ. Tas viss nebūtu iedomājams  bez pašvaldības atbalsta,  Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības līdzfinansējuma, kas ir ievērojams šajā objektā. Mums ir prieks nodot šodien jums lietošanā šīs iekārtas. Es ceru, ka tiks ievērota drošība un mēs visi atbildīgi šeit sportosim.”

Domes priekšsēdētāja Vija Keršus aicināja bērnus šajā saspringtajā laikā būt aktīviem, kustēties un saudzēt savu veselību: “Esiet ļoti atbildīgi pret savu veselību, izmantojiet šo lielo rampu un saudzējiet arī to, jo vienalga kāda ierīce vai objekts ir uztaisīts, tas prasa diezgan daudz naudas un mēs to nežēlojām jūsu veselībai un brīvā laika pavadīšanai.”  

Aktīvu trases izmantošanu, prieku par jauno rampu klātesošajiem novēlēja Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante. 

SIA “Ogley”  būvuzraugs Jānis Zarāns sacīja: “Man milzīgs prieks, ka Aucē  ir sanācis uzbūvēt šo skeitparku,  tas ir  īpašs ar to, ka tam virskārtā ir kompozītmateriāls, kas neļaus parkam trūdēt, tas kalpos daudz ilgāk, kā līdz šim ir kalpojuši parki, uz tā arī mazāk slīdēs un, galvenais, bērni, velciet ķiveres, domājiet par drošību, netrakojiet  un pamazām jūs attīstīsieties. Gan uz šīm trasītēm, gan arī velotrasē jums ir visas iespējas sevi pilnveidot un būt spēcīgiem bērniem. Jums ir paveicies, jaunieši, ka jums ir šāds skeitparks, blakus velotrase - daudzās pašvaldībās un ciemos nav nemaz šādas iespējas. Jums ir reāli viss, ko vien vajag  un par ko jaunieši var sapņot.“

Pasākuma svarīgākais brīdis bija klāt. Auces novada sporta organizators Guntis Strazdiņš aicināja vadības pārstāvjus uz atklāšanas lentes griešanu.

Tālāk sekoja šovs skatītājiem ar paraugdemonstrējumiem, kas izsauca ne vienu vien ovāciju un aplausus, skeitparka lietošanas instruktāža un jaunā parka iemēģināšana.

Paldies  visiem šajā projektā iesaistītajiem!
 
Kristīne Ozoliņa,
Auces novada pašvaldība,
projektu koordinatore

Inese Lapiņa,
Auces novada pašvaldība,
sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.: +371 22024489
e-pasts:

 

Skeitparka lielās rampas atklāšana 08.10.2020. (Foto: Inese Lapiņa)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.