LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Liega, Olga, Zigita, Zita
< Jūnijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Latvijas Valsts 101. gadadienu atzīmēja gan mazajā, gan lielajā „Pīlādzītī”
(15.11.2019.)
Latvijas Valsts 101. gadadienu atzīmēja gan mazajā, gan lielajā  „Pīlādzītī”
Latvijas Valsts 101. gadadienu atzīmēja gan mazajā, gan lielajā  „Pīlādzītī”

Latvijas Valsts  101. gadadienu atzīmējām arī mēs pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” un mums  šī nedēļa pagāja svētku noskaņā.
 

Dzimtenes mīlestība sākas ar bērna mīlestību uz savu ģimeni, mājām un dzimto pusi. Piederības izjūta pirmsskolas izglītības iestādei un lepnums par to, ka esi tās daļa, palīdz jaunajam cilvēkam izaugt par savas zemes patriotu un savas valsts pilsoni, kurš izjūt cieņu pret Latvijas dabas skaistumu, vēstures mantojumu, tradīcijām un kultūras vērtībām. Latviešu tautai ir bagāts folkloras mantojums: teikas, pasakas, tautasdziesmas, krāšņi tautastērpi. Pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” mācām bērniem iemīlēt Latviju caur latviešu tautas tradīcijām, folkloru,  gadskārtu ieražām.

Bērni zina, ka dzimšanas diena katram ir īpaša diena. Ļoti svarīgs un atbildīgs ir svētku sagatavošanas posms. Skolotājas skaidroja bērniem valsts svētku nozīmi un tradīcijas, sniedza zināšanas par nacionālo simboliku. Gatavojoties svētkiem, bērni ar saviem radošajiem darbiņiem rotāja iestādes telpas.

13.novembrī tematisko  bērnu rītu ”Latvija manā sirsniņā” iesāka vadītāja  Aija Gintere-Mikne ar svētku uzrunu bērniem un darbiniekiem, tad visi kopā svinīgi noklausījāmies valsts himnu. Šogad svētki noritēja Auces novada Kultūras centra lielajā zālē. Mēs visi esam bagāti ar savām latviešu tautas rotaļām un dejām, tādēļ vienojāmies kopīgās rotaļās un dejās, par muzikālo skanējumu un raitu deju soļu ierādīšanu rūpējās folkloras kopa “Līgotne”. Sirsnīgu paldies sakām tās dalībniecēm Vijai Kursietei, Inārai Rumbai, Laimai Zeikmanei. Neiztika arī bez pārsteiguma –svētku kūkas, sveču salūta un kopīgas fotografēšanās. Sirsnīgs paldies par skaisto un gardo kūku pavārei Ilvai!

Paldies vecākiem par sarūpētajiem pašgatavotajiem lukturīšiem, ar kuriem katrs iededzām gaismiņu Latvijas dzimšanas dienai mūsu bērnudārza pagalmā!
Vēlam daudz laimes mūsu dzimtenei Latvijai 101. dzimšanas dienā!

Valsts svētki lielajā "Pīlādzītī" 13.11.2019. (Foto no pasākuma arhīva)14. novembrī mazajā ”Pīlādzītī” svinēja Latvijas 101.dzimšanas dienu. Pasākums sākās ar Latvijas himnas dziedāšanu un izpildījuma vērošanu, pēc kura sekoja iestādes vadītājas Aijas Ginteres-Miknes uzruna.

Turpinājumā bērni skatījās filmiņu par Latvijas karoga rašanos. Mazulīši tika aicināti iet dažādās rotaļās, pēc kurām visi cienājās ar svētku gardumiem.
PII skolotājas: Evija Vanaga-Gacka, Inga Šaule

Valsts svētki mazajā "Pīlādzītī" 14.11.2019. (Foto no pasākuma arhīva)


14. novembrī ciemos pie lielā  “Pīlādzīša” bērniem ieradās Auces novada Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Pikšens. Īpaša uzmanība tika veltīta sarunām  par drošību uz ielas, mājās un bērnudārzā. Atgādināts tika par atstarotāju lietošanas nepieciešamību tumšā laikā. Tika pārrunāti policistu darba pienākumi un rūpes, lai mūsu pilsētā Aucē dzīve noritētu mierīgi. Īpašu interesi tas radīja zēniem. Sirsnīgs paldies Jānim Pikšenam par atsaucību!

Pie “Pīlādzīša” bērniem viesojās Auces novada Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Pikšens 14.11.2019. (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.