LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Alita, Elita, Liesma
< Septembris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Auces novada skolēni turpina pētīt darba tirgu un iepazīties ar dažādām profesijām

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Auces novada vidusskolu skolēni turpina pētīt darba tirgu un iepazīties ar dažādām profesijām. Šoreiz KAA pasākums “Teātra aizkulises”, „Aviācija Latvijā”, “Kļūsti par inženierzinātnieku!”

2017. gada 30. oktobrī Auces vidusskolas 8. klases skolēni devās uz Liepājas teātri, lai iepazītos ar teātri saistītām profesijām un uzzinātu par teātra darbinieku prasmēm, personības īpašībām, izvērtējot savas iespējas kļūt par teātra darbinieku. Ekskursiju vadīja Liepājas teātra aktrises. Viņu stāstījums bija saistošs, interesants, ar praktiskiem paraugdemonstrējumiem par teātrī iesaistīto cilvēku darba pienākumiem un to rezultātiem. Skolēni iepazinās ar teātra uzbūvi no “otras puses” - uzzināja, kā strādā izrādes vadītājs un aktieri; apskatīja aktieru grimmētavas, iepazinās ar nepieciešamajiem kosmētikas līdzekļiem, kurus izmanto gatavojoties izrādei; uzzināja, kādi pienākumi ir teātra frizierim; apskatīja mākslinieku darbnīcas, iepazinās ar dekoratora darba pienākumiem; uzzināja, ko dara scenogrāfs, kur var apgūt scenogrāfa profesiju; iepazinās ar gaismotāja darba vietu un pienākumiem, paviesojās zem teātra skatuves. Aktrises iepazīstināja arī ar teātra vēsturi, izstāstīja par garo un ne vieglo ceļu, lai kļūtu par aktieri, pastāstīja arī par aktieru darba ēnas pusēm.

2017. gada 8. novembrī Bēnes vidusskolas 1. un 2. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz lidostu “Jūrmala”. Ekskursiju vadīja lidostas direktora asistente Elīna Avēkse, kura iepazīstināja skolēnus ar aviācijas darbinieku profesijām, darba vidi un lidostas aprīkojumu. Pārvietojoties lidostas teritorijā ar transporta līdzekli, skolēniem bija iespēja redzēt lidmašīnas, skrejceļu, angārus, lidostas inženiertehniskā dienesta tehniku.

2017. gada 20. oktobrī Bēnes vidusskolas 9. un 10. klases skolēni un 10. novembrī Bēnes vidusskolas 5. klases skolēni apmeklēja zinātkāres centru “ZINOO Riga”, lai stiprinātu dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām, lai saprastu, ko var darīt jau tagad, lai nākotnē veiksmīgi varētu darboties zinātņu jomā. Par zinātnieku darba saturu, darba iespējām un apstākļiem, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm stāstīja centra darbinieks Oskars Tēraudkalns. Viņš arī iepazīstināja skolēnus ar vienu no idejas rašanas tehnoloģijām. Īstais piedzīvojums bija dalība nodarbībās “Prāta ilūzijas nodarbība” un “Eksperimentu priekšnesums”. Ļoti atraktīvais nodarbību vadītājs Marģers Majors mācēja iesaistīt visus skolēnus, noturēt viņu uzmanību un izsmeļoši izskaidrot sarežģītas lietas.

Auces novada pašvaldības pedagoģe - karjeras konsultante Nadežda Getikova
Foto: Aija Veide, Ilze Ozola, Nadežda Getikova

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.