LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Alita, Elita, Liesma
< Septembris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Tikšanās ar grāmatu ilustratori Agiju Staku

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” KAA pasākums „Iepazīstam grāmatu ilustratora profesiju”

16. februārī Bēnes un Auces vidusskolu 3. un 4. klašu skolēni tikās ar grāmatu ilustratori Agiju Staku, lai iepazītos ar viņas profesionālo darbu un uzzinātu, kādas zināšanas, prasmes un personības īpašības palīdz šīs profesijas pārstāvjiem veiksmīgi darboties un gūt panākumus.

Agijai Stakai ir Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļas, Latvijas Mākslas akadēmijas dizaingrafikas nodaļas bakalaura un Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistratūras izglītība. Viņa vairāk kā 20 gadus ilustrē grāmatas un veido dažādās tehnikās visdažādākā stila zīmējumus un gleznojumus - praktiski jebkuram pielietojumam. Agija radījusi oriģinālilustrācijas daudziem desmitiem grāmatu un zīmējusi vairāk kā 700 Latvijā un citur izdotu pastkaršu. Sadarbībā ar vairākām reklāmas firmām tikuši veidoti zīmējumi gan iesaiņojumiem, reklāmas bukletiem un mājaslapām, gan visdažādākajiem suvenīriem, mūzikas diskiem, logo un mācību līdzekļiem.

Skolēni cītīgi gatavojās tikšanās reizei ar mākslinieci, iepazinās ar ilustratora profesijas aprakstu, Agijas Stakas biogrāfiju un skolu bibliotēku grāmatām ar viņas ilustrācijām. Mākslinieces stāsts bija ļoti interesants un aizraujošs. Tikšanās laiks aizritēja nemanāmi ātri un skolēniem negribējās atvadīties no Agijas Stakas. Auces vidusskolas skolēniem bija daudz jautājumu par mākslinieces profesionālo darbību. Māksliniece novadīja arī meistardarbnīcas, kurās skolēni varēja izvērtēt savas mākslinieciskās spējas un izpausties radoši. Agija Staka mācīja uzzīmēt dažādus dzīvniekus kustībā un attēlot emocijas.

Auces novada pašvaldības pedagoģe - karjeras konsultante Nadežda Getikova

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.