LV
RU
EN
 
 
Sestdiena, 24. februāris 2:23
Aktualitātes izglītībā RSS
Jaunieši saņem starptautiskus apbalvojumus ( 14. decembris 10:08 ) drukāt
2017. gada 1. decembrī atjaunotās VEF Kultūras pils Kamerzālē jau 11. reizi Latvijā notika Valsts izglītības satura centra organizētā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Apbalvojumus todien saņēma arī 7 jaunieši no Auces novada.
Šogad Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu saņēma 53 jaunieši no dažādām Latvijas vietām - Rīgas, Aknīstes, Auces, Dobeles, Gulbenes, Kandavas, Lielvārdes, Ogres, Rojas un Valkas novada.

 
Tie ir jaunieši, kuri pilnībā pabeiguši pašu izstrādātās bronzas, sudraba vai zelta individuālās izaugsmes programmas un tādējādi sasnieguši individuālos mērķus. Visi programmā iesaistītie jaunieši veikuši brīvprātīgo darbu, apguvuši vai pilnveidojuši kādu prasmi, veltījuši laiku fiziskām aktivitātēm un devušies pašu organizētā vairāku dienu piedzīvojumu ceļojumā.
 
Edinburgas hercoga starptautisko bronzas apbalvojuma šogad saņēma 36 jaunieši, tostarp 5 jaunieši no Auces vidusskolas Award vienības – Anna Luīze Bulvāne, Baiba Berovska, Kaspars Stalidzāns, Laura Dauginoviča un Linda Mežule, bet 16 sudraba līmeņa apbalvojuma saņēmēju vidū bija Henriks Bērmanis un Toms Eglītis.
 
Programmas Award apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā svētku uzrunas teica un balvas aktīvajiem un zinātkārajiem jauniešiem pasniedza Neformālās izglītības departamenta direktore, programmas Award nacionālā direktore Agra Bērziņa, Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons, Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa, Rīgas “Lattelecom” maratona  organizators Aigars Nords, ceļotājs Kārlis Bardelis, kā arī grupa “Ārzemnieki”. Ar video sveiciena starpniecību apbalvojumu saņēmējus un viņu Award vadītājus sveica 1.decembra gaviļniece, programmas Award Latvija aizbildne dr.Vaira Vīķe-Freiberga.
 
A.Nords, kurš šopavasar bija vadījis iesildīšanās treniņu apvienotajai programmas Award un Lielbritānijas vēstniecības Latvijā skrējēju komandai, savā uzrunā jauniešiem atklāja formulu, ko izmantot, izvirzot jaunus mērķus: “Pareiziniet savu sākotnējo mērķi ar divi, un jūs iegūsiet īsto mērķi, uz kuru tiekties.” K.Bardelis, ar kuru jaunieši satikās piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometnē Lielvārdē, atgādināja: “Nekādu atrunu! Seko savam sapnim!”
 
Savukārt Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča savā uzrunā uzsvēra programmas Award vadītāju nozīmīgo atbalstu daudzpusīgu un mērķtiecīgu personību veidošanā. Simboliskus pateicības apliecinājumus saņēma 13 Award vadītājas, to vidū arī Auces vidusskolas Award vadītāja Linda Vežuka.  
 
Apbalvošanas ceremoniju vadīja Markus Riva un Signe Aizupiete. Pasākuma apmeklētājus ar saviem priekšnesumiem iepriecināja un pārsteidza iluzionisti Edžus un Ieva, ielu vingrotāju priekšnesumu komanda “Street Warriors” un deju studija “Gemstones”. Uz skatuves kāpa un Award vadītājiem Imanta Ziedoņa dzejoli veltīja programmas Award dalībnieki no Kandavas. Muzikālus sveicienus pasākuma dalībniekiem veltīja grupa “Ārzemnieki” un Signe Aizupiete.

Anna Luīze Bulvāne, Edinburgas hercoga starptautiskā bronzas apbalvojuma ieguvēja: “Man personīgi šis apbalvojums ir apliecinājums tam, ka es pati spēju izvirzīt mērķus un sasniegt tos. Apbalvojuma saņemšana bija liels gods un lepnums pašai par sevi. Kāpjot uz skatuves, sajūtas bija lieliskas - milzīgs saviļņojums, lepnums, prieks, iekšējs nemiers. Tā kā biju pēdējā no bronzas līmeņa apbalvojuma saņēmējām, bija grūti sagaidīt savu kārtu - sirds strauji sitās. Man visspilgtāk atmiņā palika visu apbalvoto smaidi sejās. Man ļoti patika pasākuma atmosfēra, cilvēki, kas pasniedza apbalvojumus, un elpu aizraujošie priekšnesumi!”

Programmas Award nacionālā koordinatore Katrīna Sprudzāne: “Mūsu misija ir palīdzēt jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. Apbalvošanas ceremonija ir mirklis, kad mums visiem kopā ir iespēja nosvinēt jauniešu individuālos panākumus, pastāstot par tiem arī citiem.”
 
***
Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award ir neformālās izglītības rīks, ko var izmantot darbā ar 14 – 24 gadus veciem jauniešiem, lai palīdzētu viņiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. Šī starptautiskā programma Latvijā pieejama kopš 2006. gada. Valsts izglītības satura centra uzraudzībā šo programmu īsteno izglītības iestādes, jauniešu centri un nevalstiskas organizācijas. 2017.gadā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecības Latvijā atbalstu, tiek veicināta programmas atpazīstamības Zemgales un Latgales plānošanas reģiona pašvaldībās.
 
Foto: Edmunds Mickus
 
 
Šodien vārda diena:
Diāna, Dina, Dins
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
< Februāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte