LV
RU
EN
 
 
Sestdiena, 24. februāris 2:19
Aktualitātes izglītībā RSS
Dalība starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem EKSPERIMENTA! Tallinā ( 7. novembris 11:36 ) drukāt
Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau otro reizi piedalās starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem EKSPERIMENTA! Tallinā, kas šogad tika atklāta 20. oktobrī Tallinas Mākslas zālē.
Latviju triennālē pārstāv 11 Latvijas jaunie mākslinieki ar deviņiem darbiem. No Bēnes Mūzikas un mākslas skolas piedalās audzēkņi Baiba Valtere ar darbu “Ahileja papēdis” un Ralfs Žukovskis ar darbu “Būt patiesam – mana vērtība” (pedagoģe Ivita Ceriņa).

Otrajā triennālē ar panākumiem (Latvijai labākā ekspozīcija) piedalījās Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Līga Holodņikova, par kuras darbu atzinīgi izteicās Čikāgas mākslas universitātes profesors, mākslas vēsturnieks un mākslas kritiķis Džeims Elkins.
 
Apjomīgajā triennāles ekspozīcijā skatāmi 70 jauniešu veidoti laikmetīgās mākslas darbi no desmit pasaules valstīm, kuros risināti jaunatnei būtiski un vienlaikus pretrunīgi jautājumi par līdzsvaru starp mākslu un ekonomiku, brīvību un ierobežojumiem. Izstāde līdz 3.decembrim skatāma nozīmīgākajās Tallinas mākslas izstāžu telpās un galerijās – Tallinas Mākslas zālē, Tallinas Mākslas zāles galerijā, Pilsētas galerijā un Igaunijas Mākslas akadēmijas galerijā.

Darbus par tēmu “Māksla un ekonomika” radījuši jaunieši no 14 līdz 21 gada vecumam. Triennālē piedalās jaunie autori no Vācijas, Krievijas, Brazīlijas, Slovēnijas, Kanādas, Turcijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
 
“Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle EKSPERIMENTA! ir vērienīgs mākslas pasākums jauniešiem, kas ir kā atspēriena punkts jaunām idejām un eksperimentiem laikmetīgās mākslas laukā, varētu teikt, ka tā ir “mazā Venēcijas biennāle” jauniešiem”, stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra Vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča. Latvijas jaunie autori meklējuši izteiksmes veidus, kā paust savu attieksmi, reflektējot par laiku, naudu, materiālo pasauli, sabiedrību, un izcelt tās vērtības, kuras pašiem šķiet nozīmīgas un aktuālas šobrīd. Dalība laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem nozīmē jaunu, starptautisku pieredzi, kā arī iespēju saprast laikmetu savu vienaudžu acīm. Latvijas pārstāvniecību šajā pasākumā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
 
EKSPERIMENTA! ietvaros notika arī starptautiska fotodarbnīca un daudzveidīgi  izglītojoši pasākumi, kuros piedalījās Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Ralfs un Baiba, kā arī pedagogi. Paldies Auces novada pašvaldībai par atbalstu.
 
Jaunie mākslinieki no Latvijas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta! piedalās jau trešo reizi.
 
Triennāles EKSPERIMENTA! oficiālā mājaslapa: www.eksperimenta.net
 Informācija: Latvijas Nacionālais kultūras centrs
Foto: Raimo Lielbriedis
 
Šodien vārda diena:
Diāna, Dina, Dins
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
< Februāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte