LV
RU
EN
 
 
Otrdiena, 23. janvāris 20:11
Aktualitātes izglītībā RSS
Aucē 3. reizi norisinājās pirmsskolas sporta diena ( 15. marts 16:44 ) drukāt
15.martā Auces vidusskolas zālē notika Sporta diena pirmsskolas vecuma bērniem. Piedalījās ne tikai novada visu pirmsskolas iestāžu 5-6gadnieki, bet arī Lietuvas bērnudārza “Zvaigznīte” audzēkņi, ar ko PII “Vecauce” izveidojusies cieša draudzība. Sporta dienas mērķis – sportiskā noskaņā pavadīts laiks un komandas saliedēšana, un tas patiesi tika īstenots ar uzviju. Pirms sacensībām katra no pirmsskolas izglītības iestādēm bija sagatavojusi sveicienu.

Šogad sportiskus pārbaudījumus bija sagatavojis tīģerītis un viņa palīgs pērtiķēns! Bērni aktīvi skrēja, lēca, līda alā, ķēra ežus, šķēršļu joslā nesa miltu maisus un bumbas, kā arī zaga viens otram “astītes”. Pārbaudījumos svarīgākais bija komandas gars un veiklība, un arī šogad 2. reizi pēc kārtas lielo 1. vietas kausu ieguva PII “Rūķīši”! Taču par piedalīšanos visi Sporta dienas dalībnieki saņēma diplomus un kārumus. Jau pavisam drīz tīģerēns solīja sarūpēt vēl kādu sportiski aizraujošu dienu, varbūt iesaistot arī bērnu vecākus!

Šo sportošanas tradīciju pirmsskolniekiem aizsāka PII "Vecauce" un par ideju jāpateicas skolotājai Sandrai Brūnai. 2015.gada 18. martā bija pirmie Auces novada Sporta svētki pirmsskolniekiem.

Attīstīta vispārējā fiziskā sagatavotība ir priekšnoteikums labai bērna pašsajūtai, veselībai un iespējai nodarboties ar jebkādu sporta veidu. Kā atzina novada sporta organizatore Sintija Liekniņa, tieši pirmsskolas vecuma bērniem sportošana ir īpaši svarīga, jo vispārējā fiziskā sagatavotība ir pamats jebkuram sporta veidam, iemāca pareizu stāju un līdzsvaru, smadzeņu darbība uzlabojas, naktīs labāk nāks miegs, sports palīdz izvairīsies no dažādām veselības problēmām, kā arī tiek samazinātas dažādas psiholoģiskas problēmas - nepamatotas dusmu lēkmes, bērns kļūst pārliecinātāks par sevi. Turklāt sports bērnu un jauniešu vidū veicina dažādas sociālās prasmes. Lai nodrošinātu fizisko aktivitāšu pamatu bērniem no 5-18 gadiem, nepieciešams vismaz 60 min fiziskās aktivitātes katru dienu, kam jāsastāv no dažādām slodzēm - mērenas (rotaļas, riteņbraukšana), kā arī augstākas intensitātes (teniss, sporta spēles, skriešana). 3 reizes nedēļā bērnam jānodarbojas ar dažādiem spēka vingrojumiem, kas stiprinās muskuļus un kaulus, attīstīs veiklību, kā arī jāietver dažādi lēcieni un skriešanas vingrojumi.

Sintija draudzīgi aicina vecākus bērniem samazināt laiku, ko tie pavada pie TV, spēlējot datorspēles, kā arī mazāk vajadzētu pārvietoties ar automašīnu, ja iespējams, doties ar kājām vai ar riteni! Tuvojas pavasaris, - laižam sportot!

Fotoieskats.

Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto
 
Šodien vārda diena:
Grieta, Strauta
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
< Janvāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte