LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
< Aprīlis 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Noslēdzies Dobeles novada pašvaldības projekts “TAD tālāk kopā!”
(22.11.2021.)
Noslēdzies Dobeles novada pašvaldības projekts “TAD tālāk kopā!”
Noslēdzies Dobeles novada pašvaldības projekts “TAD tālāk kopā!”

Noslēdzies Dobeles novada pašvaldības projekts “TAD tālāk kopā!” (Nr.VP2020/1.2-16), īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas, Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta aktivitātes īstenotas no 07.12.2020. līdz 15.11.2021.

Projekta noslēguma konference notika 9. novembrī tiešsaistes režīmā. Dalībai konferencē pieteicās 52 dalībnieki – novada jaunieši, speciālisti un deputāti. Lielākā daļa dalībnieku bija jau piedalījušies kādā no projekta aktivitātēm. Par to ir liels prieks, jo tas nozīmē, ka dalībnieki ir ieinteresēti darba ar jaunatni plānošanā jaunajā Dobeles novadā.

Konferences dalībniekus uzrunāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis un izteica gandarījumu par iespēju piedalīties projektā, dalīties ieteikumos, šis projekts ir tikai sākums sadarbībai - regulāri tikties, apmainīties domām un idejām, un apsveicami ir tas, ka jaunieši līdzdarbojas visos procesos. Turpinājumā sociologs, jaunatnes lietu pētnieks Gints Klāsons prezentēja izpētes secinājumus un ieteikumus darba ar jaunatni tālākattīstīšanai jaunajā Dobeles novadā; DJIVC direktore Līga Liepiņa iepazīstināja ar izstrādāto darba ar jaunatni modeli; projekta koordinātore DJIVC jaunatnes lietu speciāliste Inita Neimane pastāstīja par jaunatnes politikas prioritāro rīcības virzienu definēšanu; Tērvetes, Auces un Dobeles jauniešu pārstāvji izteica savu viedokli par to, kas foršs ir noticis novados līdz reformai, ko no tā viņi gribētu paņemt līdzi jaunajā novadā un sniedza ierosinājumi, ko vajadzētu jaunajā novadā ieviest vai organizēt!  Konferences otrajā daļā  dalībnieki “diskutēja jamboardā” atbildot uz jautājumu “Kā veidot darbu ar jaunatni jaunizveidotajā Dobeles novadā?”

Noslēgumā katrs sniedza atgriezenisko saiti par to, ko ieguva, kas bija visgrūtāk un ko apņemas. Daži viedokļi, ko dalībnieki apņemas: apņemos censties uzlabot šo novadu cik vien var un ticēt, ka viss izdosies; biežāk izteikt savas idejas, ar atbalstu tās organizēt; pārvarēt savus kompleksus/bailes un vairāk piedalīties; aktīvi darboties pasākumu organizēšanā; motivēt jauniešus būt aktīviem; delēģet pienākumus un atbildību jauniešiem; turpināt iesākto un piedalīties turpmāk šāda veida pasākumos; dalīties tālāk ar aktuālo jaunatnes modeli un iesaistīties; vairāk iesaistītes jauniešu mājā un līdzdarboties; aktīvi sadarboties ar DJIVC un citām organizācijām un turpināt attīstīt jauniešos vēlmi un gatavību darīt pašiem; turpināt atbalstīt jauniešu intereses. Konferenci moderēja jaunatnes jomas eksperts Vili Brūveris.

Visas projekta aktivitātes tika vērstas uz to, lai sasniegtu izvirzīto mērķi: izstrādāt darba ar jaunatni modeli un pierādījumos balstītas rekomendācijas rīcības plānam jaunatnes politikas īstenošanai ilgtermiņā jaunizveidotajā Dobeles novadā.

Vai īstenojot projektu ir izdevies sasniegt mērķi? Projekta īstenotāji uzskata, ka izdevies, jo īstenojot visas plānotās aktivitātes: 1) pamatojoties uz darba ar jaunatni apkopotajiem datiem un eksperta ieteikumiem  izstrādāts darba ar jaunatni modelis jaunizveidotajā Dobeles novadā un pēc projekta diskusija par izstrādāto modeli turpināsies, tiekoties ar pašvaldības atbildīgajām amatpersonām; 2) izvirzīti pierādījumos balstīti (ņemti vērā eksperta ieteikumi, kas balstīti situācijas izpētes apkopotajā informācijā un jauniešu kvantitatīvās aptaujas rezultātos) trīs prioritārie virzieni darba ar jaunatni plānošanai: līdzdalība, mentālā veselība, kvalitatīvs brīvais laiks; ņemot vērā ““Kafija ar politiķiem” jauniešu un lēmuma pieņēmēju tikšanās” diskusiju rezultātus katrā rīcības virzienā noformulēti divi uzdevumi; noslēgumā konferencē dalībnieki “diskutēja jamboardā” atbildot uz jautājumu “Kā veidot darbu ar jaunatni jaunizveidotajā Dobeles novadā?” visos trīs rīcības virzienos pie katra uzdevuma ierakstot savus ierosinājumus/rekomendācijas konkrētām darbībām. Dalībnieki kopā izteikuši 160 ierosinājumus, kas tiks apkopoti un iekļauti jaunatnes politikas rīcības plānā.

Projekta ietvaros visi kopā – Dobeles, Auces un Tērvetes novads - uzsākuši darba ar jaunatni plānošanu, domājot par jauno novadu un šajā procesā iesaistījušies jaunieši, dažādu institūciju pārstāvji un lēmējvara. Visi projekta rezultāti būs pamats un ieguldījums jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrādei jaunizveidotajā Dobeles novadā.

Lai mums izdodas – TAD tālāk kopā!

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Inita Neimane
Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra jaunatnes lietu speciāliste

 


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.