LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Anšlavs, Junora
< Maijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Pirmā skolas diena Auces vidusskolā
(02.09.2021.)
Pirmā skolas diena Auces vidusskolā
Pirmā skolas diena Auces vidusskolā

Jau koku zaros sāk iemirdzēties dzeltenas lapas, kuras, sveicinot mūs ar rudenīgu melodiju,  stāsta, ka  klāt ir īpašs notikums, kas katra cilvēka sirdī un atmiņā ieņem nozīmīgu vietu neatkarīgi no vecuma, reliģijas un materiālā nodrošinājuma. Tā ir Zinību diena.

2021./2022. mācību gada pirmā diena Auces vidusskolā bija svētki visai plašajai skolēnu, skolotāju un skolas darbinieku saimei. Tā sākās plkst. 10.00  ar  svinīgu pasākumu skolas pagalmā. Īpaši svarīgi šie svētki ir pirmklasniekiem, kas vēl tikai uzsāk mācības skolā – satraucošs un priecīgs brīdis,  kad viņus svinīgajā pasākumā ievada 12. klases skolēni.

Karoga ienešana, valsts himnas atskaņošana, un tad klātesošajiem apsveikuma vārdus veltīja skolas direktore Indra Špela: “Man ir patiess prieks, aizkustinājums, gandarījums par to, ka šodien mums ir iespēja visiem šeit pulcēties kopā. Skolas ikdiena bez skolēniem tajā ir diezgan drūma, jo ikvienas skolas sūtība un būtība ir būt pilnai ar skolēniem, būt diezgan trokšņainai starpbrīžos un redzēt, kā mūsu skolā izaug bērni no vismazākajiem  - piecgadīgajiem - līdz pat  12. klašu audzēkņiem. Es novēlu visiem, lai mēs izbaudām šo kopā būšanu, lai iemācāmies atkal būt kopā, jo ilgajā prombūtnes laikā ir zudusi prasme citam ar citu satikties, citam ar citu mācēt sadzīvot. Vēlos atzīmēt mūsu skolas iepriekšējā mācību gada rezultātus. Lai arī mācības lielākoties notika attālināti, tomēr skolas skolotāji un skolēni ir strādājuši cītīgi, un par to liecina iegūtā augstā vieta Ata Kronvalda fonda rīkotajā skolu reitingā, kur mūsu skola mazo skolu reitingā ir ierindojusies ceturtajā vietā. Šī reitinga vieta ir par skolēnu sasniegumiem valsts līmeņa mācību priekšmetu olimpiādēs, un galvenie šī panākuma kaldinātāji ir skolotājs Jānis Bensons, kurš ir sagatavojis augstā līmenī 3 skolēnus (1. vietu atklātajā tehnoloģiju un dizaina olimpiādē saņēma Edmunds Bērziņš, 2. vietu atklātajā tehnoloģiju un dizaina olimpiādē saņēma Dārta Marga un arī 2. vietu atklātajā tehnoloģiju un dizaina olimpiādē saņēma Renārs Andiņš), skolotāja Undīne Jukna, kura iepriekšējā mācību gadā strādāja un palīdzēja sagatavoties augstam sasniegumam skolniecei Lindai Valterei, kura  ieguva 2. vietu valsts bioloģijas olimpiādē. Arī 12. klašu skolēni centralizētajos valsts eksāmenos uzrādīja ļoti atzīstamus rezultātus, jo pilnīgi visos mācību priekšmetos centralizēto eksāmenu vidējie rādītāji ir augstāki par vidējiem rādītājiem valstī. Es saku sirsnīgu paldies vecākiem, kas aizvadītajā mācību gadā ir pildījuši daudz un dažādas funkcijas. Bijuši bērnu klases audzinātāji, mācību procesa organizētāji mājās, phihologi un atbalstītāji, tāpēc aicinu vecākus izbaudīt šo laiku, kurā bērni var apgūt zināšanas skolā klātienē. Novēlu, lai jaunais mācību gads visiem būtu ļoti veiksmīgs! Cik labi un pozitīvi mēs domāsim, tik labs būs mums katram jaunais mācību gads. Labas domas nes sev līdzi labus darbus. Lai mums viss izdodas!"

Savus sveicienus skolēniem, skolotājiem un vecākiem izteica arī viesi. LPS priekšsēdis, Dobeles novada deputāts Gints Kaminskis: “Sveicu jūs šajā skaistajā un saulainajā Zinību dienā! Vēlu panākumus jaunajā mācību gadā, izturību, zinātkāri un visa gada garumā sajūtu, ka ir jādara viss, lai arī noslēgums būtu šāds - visiem kopā. Īpašs sveiciens mazajiem pirmklasniekiem, viņu vecākiem, 12. klases skolēniem un viņu audzinātājām. Esmu lepns, ka piederu šai saimei, ko sauc par Auces vidusskolu, kas ir arī manējā. Un ticiet, man tas ir ļoti patīkami - regulāri redzēt Auces vidusskolas vārdu starp labākajām skolām Latvijā. Mēs nekad neviens nevaram novērtēt par zemu šos panākumus un milzīgs paldies skolas direktorei un skolotājiem, visiem darbiniekiem, skolēniem un vecākiem par ieguldīto darbu, lai Auces vidusskolas vārds skanētu Latvijā, lai tas skanētu arī aiz Latvijas robežām. Īpašs paldies skolotājam J.Bensonam, kura vārds regulāri izskan šajā saistībā ar Auces vidusskolu. Panākumus jaunajā mācību gadā, veiksmi un izdošanos!”

Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Didrihsone: “Šī Zinību diena mums visiem ir neparasta, jo reizē ar atkalredzēšanās prieku nāk mazs satraukums, varbūt nelielas bailes un bažas  par to, kāds izaicinājums gaida mūs visus šajā gadā. Esiet visi kopā stipri, jo tikai tā jūs varat panākt tos rezultātus, mācību sasniegumus,  ar kuriem jūsu izglītības iestāde var lepoties ne tikai Dobeles novadā, bet arī valstī, un es ceru, ka arī pasaulē izskanēs jūsu izglītības iestādes vārds. Visiem jums novēlu šajā mācību gadā gribēt zināt un izzināt, mācīt un mācīties, saprast un būt saprastam. Lai jums veiksmīgs šis jaunais mācību gads!”

SIA “Spectre Latvia” uzņēmuma direktore Inese Dauginoviča, kas pati ir apsolvējusi Auces vidusskolu un kuras vadītais uzņēmums ir viens no lielākajiem darba devējiem Aucē, aicināja: ”Mīliet šo skolu un skolotājus, nāciet uz skolu ar prieku, jo  tad arī neliksies tik grūti viss, kas ir jāiemācās!”

Ar pirmklasnieka iezvanīto pirmo mācību gada zvanu Zinību dienas svinīgais pasākums bija izskanējis un pēc direktores aicinājuma skolēni devās uz savu pirmo stundu Auces vidusskolā.

Veiksmīgu, interesantu un darbošanās prieka pilnu jauno mācību gadu!
 
Inese Lapiņa,
Auces administrācija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.: +371 22024489
E-pasts:

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.