LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ilvija, Marlēna, Ziedone
< Maijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Izglītības iestāžu gatavība jaunam mācību gadam
(31.08.2021.)
Izglītības iestāžu gatavība jaunam mācību gadam
Izglītības iestāžu gatavība jaunam mācību gadam

2021. gada 30. augustā Auces administrācijas pārstāvji  apmeklēja izglītības iestādes, lai pārliecinātos par to gatavību  2021./2022. mācību gadam.

Lai izvērtētu, kas aizvadītajā vasarā paveikts mācību procesa nodrošināšanā, skolēnu un pedagogu darba vides uzlabošanā, pārrunātu tuvākā vai tālākā nākotnē risināmās pedagogu un darbinieku vajadzības, uz plānoto pasākumu bija ieradusies Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Didrihsone.

Komisijā piedalījās Auces administrācijas izpilddirektors Aldis Lerhs, Auces administrācijas izpilddirektora vietnieks Guntis Šēfers, Auces administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, Auces administrācijas Darba aizsardzības vecākais speciālists Juris Kleinbergs, Auces administrācijas IT speciālists Kristaps Brūns, Auces administrācijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Lapiņa.

Apciemojums sākās ar Auces vidusskolu. Auces vidusskolas direktore Indra Špela iepazīstināja komisiju ar šovasar remontēto trenažieru zāli “vecās skolas” telpās. Priecē lielās pārmaiņas - sienu apdare, grīdas segums, kuri nodrošina skaņu izolāciju nodarbību laikā, kā arī telpu vēdināšanas ierīce. Apciemojuma laikā konstatēts, ka katra telpa ir rūpīgi saposta un gatava piedzīvot skolēnu balsis un kņadu, kā arī nopietnu darbu. Auces vidusskolas direktore un saimnieks dalījās priecīgajā ziņā, ka Auces vidusskola ir saņēmusi Valsts kases finansējumu (15% pašvaldības finansējums) daļējai ventilācijas sistēmu izbūvei.

Izglītības iestāžu apmeklējums turpinājās uz pirmsskolas izglītības iestādi “Pīlādzītis” Dzirnavu ielā 4 - visiem tik ierastajā “Mazulī”, kurā notikušas vislielākās vizuālās pārmaiņas. Veikts vērienīgs remonts visās 2. grupas telpās, ieskaitot tualeti un saimniecisko telpu. Jaunu elpu ieguvuši saimniecības daļas vadītājas un medmāsas kabineti. Par lielāko ieguvumu iestādes vadītāja Aija Gintere-Mikne uzskata izremontēto bērnu atpūtas jeb relaksācijas telpu, kur starp daudzajām interesantajām lietām bērnus gaida arī bumbiņu baseins. Āra teritorijā mazuļus priecē jauns atrakciju kompleksiņš. Domāts arī par drošu segumu ap katru āra atrakciju vietu, kā arī izvietots mazs nožogojums, lai paši mazākie iestādes apmeklētāji būtu drošībā.

Tālāk ceļš visus aizveda uz pirmsskolas izglītības iestādi ”Pīlādzītis” Ausmas ielā 3. Iestādē vērienīgi remontdarbi nav veikti. Komisija priecājās par iestādes iekopto dārzu, kurā iekļaujas āra rotaļu kompleksi, mājiņas āra nodarbībām, kā arī no jauna uzstādītais “skolēnu busiņš”. “Pīlādzītis” gatavs jauno kompetenču, ko izmantoja jau iepriekšējā mācību gadā, ienākšanai mācību procesā, kad pārdomātā, drošā un izglītojošā iekštelpu vidē iegūtās zināšanas nostiprina dabā.

Auces Mūzikas skolas direktors Intars Grīnbergs laipni izrādīja telpas un skolas apkārtni. Skola lepojas ar jaunizveidoto bruģi. Novēlam skolai daudz jaunu audzēkņu!

Tālāk mūsu ceļš veda uz Vecauces parkā izvietoto pirmsskolas izglītības iestādi ”Vecauce”, kur mūs sagaidīja iestādes vadītāja Inita Bilkšte. Ciemojāmies laikā, kad mazuļi gulēja, bet no telpām vēdīja jau darbīga ikdiena. “Vecaucē” daba saplūst ar iestādi, te ir viss - mežs, parks, pat bērnu iekopts mazdārziņš ar vareniem kabačiem un citiem dārzeņiem. Turpinās āra klases apkārtnes pilnveidošana un papildināšana ar āra spēļu kompleksiņiem.

Pēc neilga brauciena nokļūstam Bēnes vidusskolā, kur aizsargtīkli un stalažas nespēj paslēpt šīs vasaras lielāko un jau gala fāzē nonākušo skolas ārsienu siltināšanu un fasādes uzvilkšanu. Ķieģeļa sienas skolas galos un aizmugurē jau kļuvušas par vēsturi. Bēnes vidusskolas direktors Māris Eihmanis ir gandarīts par darba kvalitāti. Komisija nevarēja palikt vienaldzīga par oāzi, kas izveidota ap skolu, un rūpīgi koptajiem ziedu un krūmu stādījumiem.

Braucot uz pirmsskolas izglītības iestādi "Rūķīši", jau pa gabalu bija redzams nomainītais jumts ar jaunajām notekām. Tas gan nav šīs vasaras lielais darbs, bet pelna padarīta darba uzslavu. Jāatzīmē, ka arī ”Rūķīšos” liela nozīme tiek pievērsta āra aktivitātēm. Iestādei ir plaša āra teritorija, ar ko ir jātiek galā. Iestādes vadītāja Kristīne Kleinberga piezīmē: "Tiekam galā, pļaujamā teritorija ir liela un tad nu jāiesaistās visiem." Atjaunoti segumi sajūtu takai, kura tika izveidota pirms gadiem četriem, veiksmīgi startējot LMT projektā. “Rūķīšos” viss sākas, jo šodien pirmā diena pēc vasaras atvaļinājuma.

Izglītības iestāžu apmeklējums beidzās pēcpusdienā Bēnes Mūzikas un mākslas skolā, kurā direktora pienākumi uzticēti Līgai Holodņņkovai. Ieskatījāmies katrā mācību telpā, kura jau gaida, kad mūzikas skaņu fonā audzēkņi apgūs un viņu rokas radīs jaunus mākslas darbus, izkops sevī snaudošos talantus.

Komisija dienu beidza gandarīti, iespaidu pārpilni un, galvenais, pilni pārliecības, ka viss mums izdosies. Milzīgs paldies izglītības iestāžu direktoriem un vadītājiem, ka nenogurstoši turat savām vadītajām iestādēm roku “uz pulsa”.

Nobeigumā gribu vēlēt zinātkārus acu skatus un nebeidzamus jautājumus skolēniem, laipnus, atsaucīgus acu skatus un pārliecinošas atbildes pat uz neierastākajiem jautājumiem skolotājiem. Bet galvenais - būt blakus - rokas stiepienā - viens otram. Lai aizrautīga atkaltikšanās! Lai skaista Zinību diena mums visiem!
 
Valda Zvirbule,
Auces administrācijas
Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja

t. 29615868

Izglītības iestāžu gatavība jaunam mācību gadam 30.08.2021. (Foto: Inese Lapiņa)
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.