LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ilvija, Marlēna, Ziedone
< Maijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Eiropas jūdze Bēnē
(07.06.2021.)
Eiropas jūdze Bēnē
Eiropas jūdze Bēnē

Auces novada PII “Rūķīši” pieņēma izaicinājumu piedalīties Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) organizētajā aktivitātē – Eiropas jūdze (European Mile) no 2021. gada 1. jūnija līdz 5. jūnijam.

Tas ir jauns Starptautiskās Sporta un kultūras asociācijas (ISCA) pasākums, ko Latvijā koordinē LTSA. Eiropas jūdzes dalībnieki ir pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un grupu audzinātājas, PII personāls, audzēkņu vecāki un visi, kam ir vēlme kustēties.

Pasākuma galvenais mērķis ir kopā nosvinēt kustību prieku, staigājot, skrienot vai kustoties citā iespējamā veidā kopā ar pārējiem Eiropas iedzīvotājiem. Kā arī viens no mērķiem ir iesaistīt aizvien vairāk cilvēku fiziskajās aktivitātēs. Dalībniekiem  jāveic pavisam neliela distance – 1,609 km jeb 1 jūdze (var staigāt, skriet, braukt ar skrejriteni utt.), popularizēt sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, it īpaši pirmsskolas vecuma bērniem, pieradināt tos pie fiziskajām aktivitātēm jau no agras bērnības.

Iesaistot dalībniekus fiziskajās aktivitātēs, piedāvāju distanci jūdzes garumā PII “Rūķīši” apkārtnes teritorijā, ko var viegli paveikt ikviens, īpaši pirmsskolas vecuma bērni. Distances garumā pie virziena norādēm tika izvietoti vienas pasakas varoņu attēli. Visiem dalībniekiem izdevās atminēt pasaku par Rāceni (veselīga pārtika). Īpaši lepojamies ar pašiem jaunākiem dalībniekiem – Patrīciju, Rodrigo, Luīzi, Aleksandru, jo mazām kājām jāveic vairāk soļu! Distanci veica gan vecākās un sagatavošanas grupas bērni kopā ar skolotājām, gan individuāli - Dārta, Anna, Elīza, Hugo, Dominiks, vidējo grupu pārstāvēja Reinis, Toms. Aktivitātē iesaistījās arī skolas vecuma bērni - Beāte, Melānija, Līga, Katrīna Tīna, Edijs, Eliass.

Paldies bērniem, vecākiem un ģimenēm. Viena ģimene veica distanci ar dalībniekiem trijās paaudzēs. Prieks par visiem, kas izbaudīja kustību prieku, orientējās apkārnē, vingrināja atmiņu un atcerējās pasaku, kura māca būt saliedētiem un palīdzēt viens otram  
 
Pirmsskolas skolotāja, metodiķe Jeļena Ņikitina
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.