LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Marija, Marika, Marina
< Marts 2023 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mājražotāju un amatnieku tirdziņš

Raiņa iela 6, Auce


Amatniecības izstrādājumi, produkti skaistumam un veselībai - paši labākie suvenīri, iegādājoties vietējos.

Plašs dažādu produktu klāsts: suvenīri ar Auces novada simboliku, rotaslietas, pinumi, irbenāju produkti, šalles, sveces, dabiski izstrādājumi un vēl daudz vairāk. Šis mazais veikals piedāvā iespēju apskatīt visus šos unikālos produktus un skaistos, rokām darinātos šedevrus zem viena jumta.
 

Informatīvās kartiņas izveidotas projekta Nr. 17-00-A019.332-000003 "Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana" ietvaros.

Auces Amatu māja

Raiņa iela 14, Auce, Auces novads
Mob.t.: +371 28396984
TLMS „Auce” vadītāja - Vija Vanaga
Tautas lietišķās mākslas studija „Auce”

Kolektīvs dibināts 1957. gada rudenī kā rokdarbu pulciņš. Kā aušanas pulciņš kolektīvs darbojas no 1958. gada, paralēli tam tapa arī skaisti rokdarbi. Savulaik audējas konsultēt brauca māksliniece Erna Rubene. Kolektīvu no tā dibināšanas dienas vadītāja ir Auces vidusskolas skolotāja Velta Krūma. Pēc viņas aiziešanas aizsaulē kolektīva vadītājas ir mainījušās vairākkārt, bet kolektīvs tomēr savu darbību nav pārtraucis.

No 1968. gada pulciņu savā paspārnē ir paņēmis Auces novada Kultūras centrs. Katru gadu kopš kolektīva pastāvēšanas tiek rīkotas izstādes, pēdējos gados – Auces pilsētas svētku norises laikā. Visplašākā darbu skaita ziņā bija izstāde 1994. g. maijā, kad kolektīvs ieguva studijas nosaukumu. TLMS „Auce” regulāri piedalās republikas un novada tautas lietišķās mākslas izstādēs. Kopš 2011.gada rudens studijas dalībnieces darbojas Auces Amatu mājā Raiņa ielā 14. Lielākā daļa studijas dalībnieču veikumi ir jaunrades darbi.
 
Amatu mājā tiek darināti tautas tērpi, austi tautiskie lakati, linu dvieļi, galdauti, vilnas segas un visdažādākie grīdceliņi. Turpat izstādīti un apskatāmi jau gatavie izstrādājumi ar iespēju tos iegādāties. Studijas mērķis ir piekopt un uzturēt dzīvas šī senā aroda zināšanas un prasmes, veicinot latvisko piederības sajūtu. Apmeklētājiem piedāvā iespēju redzēt gan aušanas procesu, gan pašiem līdzdarboties zinošu un pieredzējušu audēju vadībā. Izpalīdzīgās meistares „neslēpj sveci zem pūra” un darba procesā labprāt dalās ar gadiem uzkrātās zināšanām, kā arī palīdz tikt pie vēlamā rezultāta. Ekskursija notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

TLMS “Bēne”

Stacijas iela 8, Bēne, Auces novads
Mob.t.: +371 26201427
Marika Grīslīte – TLMS „Bēne” vadītāja
1973.gadā nodibinājās aušanas pulciņš ar 26 dalībniecēm. Iesaistījās arī cita veida rokdarbnieces. Visus gadus studiju darbi ir bijuši redzami daudzās izstādēs- Rīgā, Brīvdabas muzejā, Cēsīs, Dobelē, Tērvetē un citur. Saņemti daudzi jo daudzi atzinības raksti. No 2005.gada studija darbojas Stacijas ielā 8– sētas mājā.
Tautas lietišķajā mākslas studijā “Bēne” tiek darināti tautiskie brunči, austi lakati, jostas, šalles, kā arī citas skaistas lietas, kas turpat tiek apskatāmas un iegādājamas. Studijas mērķis ir saglabāt latviešu kultūru caur aušanas prasmi, kuru aicināts apgūt jebkurš interesents.
Apmeklētājiem piedāvā vērot paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem piedalīties nodarbībās profesionālu audēju vadībā, iepazīstot vienu no senākajām amata prasmēm.  Šeit it kā no jauna atdzimst mūsu senču aušanas arods, jo darbošanās notiek pie īstām stellēm. Apmeklējuma laikā ir iespēja uzzināt visu arī par Zemgales novadam raksturīgo tautas tērpu, tā darināšanas un valkāšanas niansēm, izzināt seno auduma zīmējumu rakstus, to nozīmi un pielietojumu arī mūsdienās. Ekskursija notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

Ilmārs Reimanis

Akadēmijas iela 8a-7 Vecauces pag. Auces nov.
Mob.t.: +37126388711
E-pasts:
Tīmekļa vietne:
  • Facebook - Ilmāra Pinumi
  • Pinterest.com - Ilmārs Reimanis
  • Google mans uzņēmums - Ilmāra Pinumi
Klūgu, sloksnīšu pinumi.

Inguna Ivanovska

Auces novads
Mob.t.: +371 29482694
E-pasts:

Patīk dažāda veida rokdarbi - filcēšana, rotu izgatavošana, konfekšu pušķu veidošana, adīšana, tamborēšana, dekupāža, zīda apgleznošana, dāvanu iesaiņošana. Pēdējā laika lielākā aizraušanās ir filcēšana un tiek darinātas gan pirts cepures, gan apfilcētas ziepītes.
Pieņemu pasūtījumus.
 
Darbus var apskatīt un iegādāties Auces mājražotāju un amatnieku veikaliņā Raiņa ielā 6.

Ilze Gailāne

Īles iela 2, Bēne, Bēnes pagasts, Auces novads
Mob.t.: +371 29816260
E-pasts:

Aušana Ilzei ir kā dzīvesveids, kur tiek piedomāts par katru klientu un krāsām. Aušanas prasmes apguvusi pie TLMS „Bēne” audējām, bet pašlaik viņa ar aušanu nodarbojas mājās.
 
 
Ilze Gailāne piedāvā pasūtīt un iegādāties austus tautiskos brunčus, jostas pēc klienta velmēm, kā arī vilnas plecu lakatus, segas, lina dvieļus, galdautus utt.

Darbā tiek izmantoti vienīgi dabīgi materiāli - vilna, kokvilna, lins.

Zaiga Vismane

Akadēmijas iela 5-12, Vecauce, Auces novads
Mob.t: +371 29159059
E-pasts:

Zaigai rokdarbi patikuši jau skolas laikā. Zīda apgleznošana bija pirmā no prasmēm, kura tika apgūta profesionāli, tad sekoja pārējās: pērļošana, leļļu izgatavošana, lentīšu izšuvumi, plastika, polimērmāla izstrādājumi.
 
Zaiga Vismane ir arī Auces Kultūrizglītības biedrības “Ausma” vadītāja. Bieži piedalās Lauku sieviešu apvienības rīkotajās izstādēs.

Pieņem pasūtījumus.

Rita Bričkus

O. Kalpaka iela 6, Auce, Auces novads
Mob.t.: +371 26806801
E-pasts:
Rita ir  individuālā darba veicēja - šuvēja, kas savu mūža lielāko daļu līdz pensijas vecumam ir šuvusi visu, kas vien šujams. Tagad vēlas radoši stādāt, šūšanu apvienot ar filcēšanu un dažādiem citiem rokdarbu veidiem, radīt vienreizējus, neatkārtojamus darbus. 
 
Pirmie filcēšanas darbi parādījās 2009 gadā. Suvenīrlelles Rita iemācījās gatavot 2005 gadā.
 
Gatavo filca apģērbus dažādās tehnikās - šūšana un auduma struktūras veidošana, šujot  rokām, slapjā filcēšana un apģērba veidošana uz manekena pēc formas.

Jānis Bensons

Mātera iela 11, Auce, Auces novads
Mob.t.: +371 29109205
E-pasts:
Koka meistars – dažādu koka izstrādājumu izgatavošana.
Jānis Bensons ir Latvijas Amatniecības kameras biedrs un pirmais amata meistars koka virpošanā Latvijā ar amata meistara diplomu. Viņš izgatavo dažādus koka izstrādājumus - pulksteņus, kāpņu margas, koka rotaļlietas u.c.
 
Jānis ir darbmācības skolotājs Auces vidusskolā un skolniekiem jau daudzus gadus māca strādāt ar koku un izgatavot no tā praktiskus priekšmetus.

Ansis Vācietis

Sporta iela 6b, Auce, Auces nov., LV-3708
Mob.t.: +371 28249559
Tālr.: +371 63745826
Kvalifikācija – koktēlniecības amata meistars.
Ansis Vācietis ir Latvijas Amatniecības kameras biedrs. Labi padodas izgatavot dažādu koku skulptūras. Strādājot veterinārijā, brīvajā laikā mācījies amatu pie tolaik pazīstamiem Latvijas kokgriezējiem Krišjāņa Kugras un Voldemāra Tiltiņa. Ansis Vācietis kokgriešanai pilnībā pievērsies tikai pēc aiziešanas pensijā. Iecienītākais darba materiāls — liepa. Anša Vācieša skulptūras grezno kokgriezēja dārzu.

Pieņem arī pasūtījumus. Dažas Anša darinātas koka skulptūras apskatāmas pie Ķeveles avotiem.

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.