LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena:  Maira, Rasa, Rasma
< Februāris 2023 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29

Vai vecāki vienmēr pajautā bērnam atļauju publiskot viņa foto?

Vecāku vēlme dalīties ar bērna ikdienas piedzīvojumiem varētu pastiprināties laikā, kad ģimenes ārkārtas situācijas dēļ spiestas ievērojami vairāk laika pavadīt kopā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bērna fotogrāfiju un video publicēšana tiešsaistē vienmēr ir nopietni jāapsver.
 
Samsung Skola nākotnei eksperti apkopojuši piecus jautājumus, kurus vecākiem vajadzētu uzdot pirms bērna foto vai video ievietošanas kādā sociālās tīklošanās vietnē.
 
Kāpēc ar to ir vērts dalīties?
Pirms jebkuras darbības vērts saprast motivāciju, jo īpaši, ja vēlies dalīties ar nepilngadīga bērna attēlu.  Nenāktu par sliktu šo jautājumu uzdot par jebkādu saturu, ko plānots publicēt sociālajos tīklos.
 
Vai Tu vēlētos, ka kāds cits to publicētu par Tevi?
Šī jautājuma atbilde būs atkarīga no individuālajām īpašībām un ekstrovertai personībai noteikti būs citādāka atbilde, nekā introvertai. Svarīgi atcerēties, ka mūsu bērni var mīlēt vairāk privātuma, nekā mēs, tāpēc vienmēr, tiklīdz bērns ir spējīgs atbildēt, ir jājautā atļauja pirms foto publicēšanas. Ja bērns ir pārāk mazs, atgriezies pie pirmā jautājuma.
 
Vai bērnam varētu būt kauns par šo saturu šodien vai nākotnē?
Mēs nezinām, kas mūsu bērniem pieaugušā vecumā izraisīs kaunu, tāpēc jācenšas izvairīties no tādu fotogrāfiju un video publicēšanas, kas potenciāli varētu šo sajūtu izraisīt. Vecāki nereti pat neaizdomājas, ka fotogrāfijas, kurā bērns niķojas vai raud, ievietošana tiešsaistē var būt apkaunojoša, turklāt momentā pieejama tūkstošiem, ja ne pat miljoniem cilvēku.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.