LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Estere, Hermīne
< Aprīlis 2023 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Lāčplēša diena PII “Pīlādzītis”
(11.11.2021.)
Lāčplēša diena PII “Pīlādzītis”
Lāčplēša diena PII “Pīlādzītis”

Kopā ar dzīviem un veļiem Varoņi pulcēties sāk, Raugi: pa rasainiem ceļiem Mūžīgā Latvija nāk.
11. novembrī tiek atzīmēta Lāčplēša jeb Varoņu atceres diena. Šajā dienā tūlīt pēc skaļā "Labrīt!" sagatavošanas grupas bērni pajautā skolotājai, vai viņa zina, ka šodien ir “Lāčplēši”.

Skolotāja, tēlojot neziņu, jautāja: "Kas ir Lāčplēsis?" Tad izvērtās interesanta saruna  starp skolotāju un vairākiem bērniem. Izrādās, Lāčplēsis bijis ļoti drosmīgs cilvēks, kurš aizstāvēja savu valsti. Lāčplēsim bija ausis, viņš aizstāvēja savus draugus. Lāčplēsim bija ausis kā viņa tētim lācim, viņš bija stiprs kā lācis un aizstāvēja savu ģimeni.

Bērni secināja, ka Lāčplēsis ir bijis stiprāks par Supermanu, Zirnekļcilvēku. Lāčplēsis ir mūsu Latvijas varonis.

Noklausoties skolotājas lasīto pasaku “Lāčausis”, bērni tiktāl bija iejutušies varoņu lomās, ka vēlējās patstāvīgi izveidot vairogus un zobenus, bet meitenes skaisti rotāja savus vainadziņus. Rosība un cīņu gars valdīja grupā. Zēni izspēlēja kaujas ainas un meitenes vēroja no malas savus varoņus. Dažas meitenes arī labprāt piedalījās kaujās ar savu izrotāto zobenu. Tā bērni iejutās Lāčplēšu varoņu lomā. Laiks paskrēja ļoti ātri, interesanti, aizrautīgi.

Kāpēc svin Lāčplēša dienu? Bērni secināja, ka mūsu Latvijas varonis Lāčplēsis ir drosmīgs. Tikpat drosmīgi bija arī latviešu kareivji, kuri uzsāka uzbrukumu pret bermontiešiem un vāciešiem, lai Latvija būtu brīva.

Skolotāja un sagatavošanas grupas bērni vēlas teikt paldies Enijas mammai par Lāča ausīm visiem grupas bērniem. Bērniem tās ļoti patika, nevēlējās vilkt nost.

Vēlējums no sagatavošanas grupas bērniem un skolotājas: “Vienmēr būt kopā un būt stipriem! Šovakar iedegsim gaismiņu un atcerēsimies mūsu varoņus!”

Grupas “Odziņas” bērni un skolotāja Žeņa Gristiņa

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.