LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Audris, Brencis, Inuta
< Augusts 2022 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Starptautiskais jauniešu projekts “Shidņica 2019” Ukrainā
(22.10.2019.)
Starptautiskais jauniešu projekts “Shidņica 2019” Ukrainā
Starptautiskais jauniešu projekts “Shidņica 2019” Ukrainā

Shidņica ir Auces sadraudzībs pilsēta Ukrainā, tā atrodas nelielā ielejā starp divām Karpatu kalnu grēdām, mazas upītes Shidņičankas krastos. Uz šo pilsētu devās Auces vidusskolas skolēnu komanda (Annija Brahmane, Ilze Križjus, Kima Megija Staņislavska, Roberts Ginters, Deniss Andersons, Artūrs Kirfa) kopā ar diviem skolotājiem (Ingu Eglīti un Lauri Špelu) un skolas direktori Indru Špelu.

No 2019. gada 7.-11. oktobrim Shidņicā bija sapulcējušies skolēni no Latvijas, Polijas un Ukrainas, lai īstenotu starptautisko projektu “Shidņica 2019” un lai kopā iepazītu viens otru, sportotu, izzinātu Ukrainas kultūru un vēsturi. Projekta laikā tika organizētas dažādas aktivitātes: katras dalībvalsts prezentācija Shidņicas kultūras namā, sveču vakars ar dzeju un dziesmām dzimtajās valodās, diskotēkas, ekskursija uz Ļvovu, orientēšanās Shidņicas ielās, ceļojums uz kalnaino apvidu Tustaņu, vizīte pie pilsētas mēra un bibliotēkas apskate. Taču projekta kulminācija bija piektdienas vakara koncerts, kur savu starptautisko veikumu demonstrēja jaunieši no Latvijas, Ukrainas un Polijas, dziedot divas latviešu, divas poļu un divas ukraiņu dziesmas un dejojot divas latviešu, divas poļu un divas ukraiņu tautas dejas.

Annija: “Šis piedzīvojums atklāja pavisam citu pasauli, pavisam jaunu un neredzētu. Cilvēku viesmīlība un gādība nebeidza pārsteigt. Katra diena bija piepildīta un emocijām bagāta. Ukrainas daba aizrāva elpu un nebeidza pārsteigt. Ikviena piedzīvotā minūte bija tā vērta un radīja vēlmi atgriezties te vēl un vēl. Radās priekšstats par ukraiņu tautu un kultūru, kura tomēr atšķiras no mūsējās. Vēlos teikt lielu paldies projekta organizatoriem, Auces vidusskolas vadībai un skolotājiem, kuri devās šajā piedzīvojumā kopā ar mums.”

Deniss: “Nedēļu pavadīju Shidņicā, Ukrainā. Ieguvu jaunas zināšanas par pilsētu un tās vēsturi, par cilvēkiem, kuri šeit dzīvo. Visvairāk man iepatikās daba, it īpaši kalni, kurus redzējām no Tustaņas pilskalna…tas mani pārsteidza. Dziednieciskie avoti bija kaut kas jauns un neredzēts, jo varēju pasmaržot un pagaršot “naftūdeni”. Varēju arī nogaršot ukraiņu nacionālo ēdienu. Iepazinu cilvēkus no Ukrainas un Polijas.”

Ilze: “Brauciens uz Ukrainu man bija liels pārbaudījums, kurā es ieguvu labu pieredzi, labākas svešvalodu zināšanas, jaunus draugus no Ukrainas un Polijas, vairāk iepazinu savus skolasbiedrus un skolotājus. Paldies skolotājiem, kuri piepildīja šo ceļojumu ar pozitīvu enerģijas devu.”

Kima: “Redzēju pasauli mazliet no citas puses. Pagaršoju ukraiņu tradicionālo ēdienu, mācījos dziesmas gan ukraiņu, gan poļu valodā. Patika klausīties, kā skan ukraiņu un poļu valoda. Ieguvu jaunus draugus, labākas zināšanas svešvalodās, jo, lietojot svešvalodas katru dienu, tās kļūst tuvākas. Šādi braucieni vienmēr ir izdevušies, ja tev blakus ir laba kompānija un brīnumjauki skolotāji.”

Artūrs: “Esmu pateicīgs un priecīgs par iespēju doties uz Shidņicu Ukrainā. Nedēļa, kas pavadīta ar jaukiem ceļabiedriem – skolotājiem un skolasbiedriem - bija piedzīvojumiem un iespaidiem bagāta. Bija patīkami iepazīt mūsu vecuma skolēnus no Ukrainas un Polijas. Dienas mēs pavadījām kopā tematiskās nodarbībās, sniedzām priekšnesumus un baudījām ukraiņu viesmīlību. Neaizmirstamu iespaidu uz mani atstāja varenie Karpatu kalni. Labprāt pēc kāda laika satiktu cilvēkus, ar kuriem tikāmies, jo viņi bija tik dažādi un interesanti. Ukraina nav vienkārša valsts, to arī redzējām, tā ir kontrastu pilna.“

Roberts: “….piedzīvojumu pilnais brauciens bija kā karuselis. Projekta laikā man radās pavisam cits iespaids par valsti – cilvēki, kultūra, sadzīve. Kas man patika visvairāk? Šīs valsts cilvēku attieksme un labsirdība. Protams, jāpiemin arī Karpatu kalnu dabasskati, citu valstu skolēni, ar kuriem satikāmies un ar kuriem pavadītais laiks bija pieredzes bagāts. Man bija tā iespēja iegūt jaunus draugus, iepazīt jaunas kultūras un ierakstīt jaunu lappusi manas dzīves lielajā notikumu grāmatā. Paldies, ka varēju izdzīvot šo sapni!”

Auces vidusskolas skolotāja
Inga Eglīte

Starptautiskais jauniešu projekts “Shidņica 2019” Ukrainā 7.-11.10.2019. (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.