LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šodien vārda diena: Gundars, Knuts, Kurts
< Septembris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Muzeja nakts Bēnē
(17.06.2019.)
Muzeja nakts Bēnē
Muzeja nakts Bēnē

Šogad nakts pasākumi Latvijas muzejos notika jau 15. reizi. Prieks, ka starp gandrīz 200 vietām, kas pulcē ļaudis izglītojošās un izklaides bezmaksas norisēs, jau 7. gadu esam arī mēs. Bēnes pagastā Muzeju nakts programma top, Tautas namam sadarbojoties ar bibliotēkas atsaucīgajām darbiniecēm, piesaistot virkni ieinteresētu cilvēku.

Šoreiz sarīkojums bija iecerēts kā Bēnes amatnieku, mājražotāju, saimnieciskās darbības veicēju saiets “Rodi! Radi! Rādi!”, godinot Otto Gailīti – saimnieciskās darbības celmlauzi Bēnē laikā no 1922.-1949.g.
Iecere izdevās  daļēji, bet gandarījums bija par to, ka tika apzināti daudzi darbīgie ļaudis, izsakot cieņas apliecinājumu par viņu darbošanos. Gandarījums arī par to, ka Stacijas 8 pagalms šajā vakarā “atdzīvojās”, pulcējot, gan 4 jauniešu komandas uz orientēšanās sacensībām pa Bēnes senajām un mūsdienu saimnieciskās darbības vietām, gan ģimenes ar bērniem izjādēm zirga mugurā, gan interesentus, kuri vēlējās apskatīt  video kadru “Bēnes pienotavas iesvētīšana” un foto mirkļu  “Saimnieciskā darbība Bēnē laiku lokos” demonstrējumus, TLMS “Bēne” telpas un darbus, vai nogaršot Marikas Grīslītes sarūpētos gardumus kafejnīcā “Stūrītis”, priecāties par ziedošajām, krāšņajām Vitas Poļakevičas izaudzētajām puķēm, vai sēdēt pagalma zaļajā stūrītī un baudīt Bēnes instrumentālā pūtēju ansambļa ”Sentiments”, arī viesu – folkloras kapelas “Maskačkas spēlmaņi” koncertu… Gandarījums bija par katru saskarsmes mirkli ar savējiem, īpaši prieks par gardo pupiņu zupu, kura tapa, sadarbojoties “Mežmaļu” un “Dzejoļu”  māju saimniecēm. Sirsnīgs paldies manai dāsnajai kaimiņienei Sandrai Kļavai!  Muzeju nakts dalībniekiem zupa garšoja lieliski, spriežot pēc tukšā katla un cilvēku atzinīgajiem vārdiem…un kur nu vēl, ja katlu pagalma placī iznes pats Bēnes autoservisa meistars Dainis Grīnbergs! Star citu, uz mielasta laiku pagalmā majestātiski iesoļoja arī Dzintras Petrovas staltā ķēvīte Renda un apmierināta par savu veikumu notiesāja pasniegto maizes šķēli…tāda kopības sajūta…paldies katram dalībniekam par tās radīšanu!
Paldies mūsu literātei Mārai Hornai par Otto Gailīša dzimtas fotogrāfijām! Muzeju nakts apmeklētāju kopīgi darinātā ziedu vītne Bēnes saimnieciskās darbības celmlauzim  pasākuma izskaņā tika aizvesta un nolikta Bēnes “Grāveros” uz Otto Gailītim uzstādītā piemiņas akmens….

Bēnes Tautas nama vadītāja Ingrīda Rozenfelde


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.