LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ilma, Skaidris
< Oktobris 2022 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Jauktais koris “Auce” 30 gadu jubileju svinēja kopā ar draugiem
(20.12.2019.)
Jauktais koris “Auce” 30 gadu jubileju svinēja kopā ar draugiem
Jauktais koris “Auce” 30 gadu jubileju svinēja kopā ar draugiem

7. decembra vakarā Auces novada Kultūras centrā pulcējās jauktā kora “Auce” (diriģents Jānis Zirnis, kormeistars – Aivis Antonovs, koncertmeistare – Inga Siliņa) draugi, lai kopā ar kora dziedātājiem svinētu kora 30. gadadienu krāšņā jubilejas koncertā “Četri…”.

Par dzīves vērtībām ir četri jautājumi... Kas ir svētība? Kāda ir dzīves jēga? Kā dēļ ir vērts dzīvot un kā dēļ ir vērts mirt? Atbilde uz šiem jautājumiem ir viena un tā pati. Tā ir mīlestība! Ar mīlestības pilnu sniegumu koncertā uzstājās pats jubilārs – jauktais koris “Auce” - un kora muzikālie draugi - sieviešu koris “Ausma”, kā arī jauktie kori “Ogre” un “Mežotne”. Četri kori, no kuriem trīs vēl joprojām diriģē un mākslinieciski vada virtuozs, maestro Jānis Zirnis.
 
Pavasarīgus sveicienus jubilāram bija atvedis viens no titulētākajiem Latvijas sieviešu koriem - Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris “Ausma”, tā diriģents un mākslinieciskais vadītājs jau 51 gadu ir J.Zirnis. Kormeistari – Vita Grīnhofa un Diāna Prande. Koncertmeistare – Dzintra Vīcupe. J.Zirnis šo kori vadījis tikpat jestri, cik skanēja kora izpildītā dziesma “Riču raču”. Kā allaž, neizpalika atmiņu stāsti, un koncerta dalībnieki varēja atklāt, ka diriģenta sirdī vēl arvien dzīvo Jāņa Silova dzīvesprieks, kurš nu jau koncertu vēroja no mākoņa maliņas, dziedot līdzi J.Zirņa saksofona liegajai melodijai dziesmā “Moon river”, ko pats reiz dziedājis.
 
Ogres novada Kultūras centra jauktais koris “Ogre” sumināja gaviļniekus ar vasarai cienīgu vērienu. Šis koris ir vienīgais Latvijā, kas piedalījies visos Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos, kuru dibinātājs un idejiskais tēvs ir Imants Kokars. Jauns posms kora dzīvē iesākās pirms 45 gadiem un turpinās vēl šodien, kad ar kori sāka strādāt J.Zirnis. Kormeistari - Jānis Kokins un Jānis Lapsa. Koncertmeistare – Dzintra Vīcupe.
 
Iestājoties rudenīgiem sveicieniem, klausītāji no Vidzemes pārcēlās uz Zemgali, ieklausoties jauktajā korī “Mežotne” no Bauskas novada iedvesmojošās diriģentes Mārītes Jonkus vadībā. Koris īpaši lepojas ar Latvijas valsts prezidenta balvu Dziesmu svētku koru skatē. Lielākoties kora dalībnieki ir no Bauskas, bet, saglabājot savas saknes, viņi joprojām cēli nes Mežotnes vārdu.
 
Koncertā īpašu gaismu izstaroja pats jubilārs, kas ir visjaunākais no visiem koriem, kas uzstājās koncertā. Sperot soli tuvāk Ziemassvētkiem, jauktais koris “Auce” savas uzstāšanās sākumā izpildīja vairākas Ziemassvētku dziesmas, neizpalika arī kopdziesmas, kuras kopā nodziedāt tika aicināti arī bijušie kora dziedātāji. Koncerta izskaņā kori un viesi kopā izpildīja dziesmu “Pūt, vējiņi!”, ko, mainoties pa pantam, diriģēja visu koru diriģenti un kormeistari – Jānis Zirnis, Ruta Januze, Ilze Ērkšķe, Jānis Lapsa, Jānis Kokins, Aivis Antonovs, Mārīte Jonkus un Inga Siliņa.
 
Kā jau kārtīgās dzimšanas dienas svinībās - neizpalika arī svētku torte, ko dāvināja Auces novada pašvaldība. Sirsnīgi apsveikumi turpināja birt kā no pārpilnības raga, vienlaikus atgādinot par kora pirmsākumiem, par ko jāpateicas ilggadējai kora diriģentei Rutai Januzei. Viņas vadībā tika izveidots “Lauktehnikas” rajona apvienības jauktais koris, kas laika gaitā pārtapa par Auces Kultūras nama kori un vēlāk - par jaukto kori “Auce”. Lai arī no pašiem pirmsākumiem korī dzied tikai daži, viņu entuziasms un dziesmas mīlestība ir mērojama 27, 29 un pat 30 gadu garumā; Jānis Skudra, Valda Zvirbule, Laima Kārliņa – Zeikmane, Elza Daubare, Zaiga Vismane un Inga Siliņa no Latvijas Nacionālā Kultūras centra saņēma Atzinības rakstus par aktīvu līdzdalību kultūras vērtību radīšanā un nozīmīgu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā un attīstībā, sveicot kora 30 gadu jubilejā. Īpašu Latvijas Nacionālā kultūras centra Goda rakstu saņēma arī pats koris “Auce”.  Arī Auces novada priekšsēdētāja, sveicot kori un tā dalībniekus, dāvāja Pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu kora mūzikas popularizēšanā.
 
Būt korī nozīmē piedzīvot bagātīgu emociju gammu. Koncertu dienās koristi ir īpaši pacilātā garastāvoklī, jo nedēļām ilgais garo stundu darbs beidzot iegūst skaistu jēgu. Koris ir koncertējis ne tikai lielajos Dziesmu un deju svētkos, bet arī Kauņā, Dānijā un Norvēģijā. Norvēģijas ielās pat noorganizējis impulsīvu koncertu! Piedalījies neskaitāmos sadziedāšanās svētkos – Aucē, Dobelē, Alojā, Staļģenē, Ērgļos, Vidrižos un daudz kur citur! Ar pacilājumu koris atceras dalību Rīgai 800 un Pasaules Koru olimpiādē. Savukārt ar skumjām atceras bijušos koristus - Mārīti Ūsiņu, Jāni Miļūnu, Jāni Bērziņu, Jāni Silavu, Jāni Podiņu, kas nu jau kādu laiku dzied Debesu korī un kas koncertā tika godināti ar klusuma brīdi.
 
Īpašu pārsteigumu papildus muzikālajiem sveicieniem un dāvanām J.Zirnim sagādāja pats gaviļnieks, dāvinot diriģentam un skatītājiem slepus apgūto A.Antonova sakomponēto “Mākoņu dziesmu” ar Maijas Lāces vārdiem.
 
Tieši mums dotais laiks ir visvērtīgākā dāvana. Tāpēc novēlu nevis pirkt, bet pašiem būt dāvanai, nevis ietīt dāvanas, bet kādu ieskaut apskāvienos, dāvanu vietā sūtīt mieru, būt gaismai! Gadalaiks nomaina gadalaiku, gads – gadu. Un tā jau 30. gadu jauktā kora “Auce” dzīvē.
 
Vija Kurpniece,
Auces novada Kultūras centra
Mākslinieciskās daļas vadītāja, koncerta scenārija autore, režisore un vadītāja
 
Gita Šēfere – Šteinberga,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Kristaps Stalidzāns

Jauktais koris “Auce” 30 gadu jubileju svinēja kopā ar draugiem 07.12.2019. (Foto: Kristaps Stalidzāns)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.