LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Auces novada teritorija ar tajā ietilpstošo Auces pilsētu un 6 pagastiem - Vecauces, Bēnes, Vītiņu, Lielauces, Īles un Ukru pagastiem atrodas pašos Latvijas dienvidos - Zemgalē un robežojas ar Lietuvu un aizņem 517.9 km2 platību. Auces novada teritoriju šķērso valsts nozīmes reģionālais autoceļš (P97)  Pūri-Auce- Grīvaiši, kas savieno autoceļu P97 Dorupē  (1,4 km no Pūriem) caur Bēni un Auci ar autoceļu P105 pie Grīvaišiem. Autoceļa kopējais garums ir 78,1 km un tas līdz Aucei klāts ar asfaltbetona segumu, bet no Auces līdz Grīvaišiem 29 km garā posmā - ar grants segumu. Bet otrs valsts nozīmes reģionālais autoceļš (P104) Tukums-Auce-Lietuvas robeža (Vītiņi) savieno autoceļu P121 pie Tukuma caur Jaunpili ar autoceļu A9 un tālāk caur Auci ar Lietuvas robežu pie Vītiņiem. Autoceļa kopējais garums ir 68 km un tas visā maršruta garumā klāts ar asfaltbetona segumu. Ceļš šķērso Tukuma, Jaunpils, Dobeles un Auces novadus. Auces novada teritoriju šķērso dzelzceļa līnija Rīga- Jelgava- Auce- Renģe, kas tika atklāta 1873.gadā. Pēdējos gados ar dažādu struktūrfondu un valsts atbalstu ir ievērojumi uzlabota galveno valsts autoceļu kvalitāte, kā arī pakāpeniski notiek novada vietējās nozīmes ceļu uzlabošana.

Attālumi līdz tuvākajām nozīmīgām Latvijas un Lietuvas pilsētām
 • Dobele 40 km
 • Saldus 60 km
 • Jelgava 60 km
 • Tukums 70 km
 • Rīga 100 km
 • Jaunakmene (LT) 16 km
 • Šauļi (LT)  80 km
 
Auces apkārtnē iegūst kaļķakmeni, smilti un granti. Novads ir bagāts ar mežiem, kas aizņem gandrīz 20 tūkstošus hektāru (38,6 % no kopējās teritorijas). Tomēr vairāk kā pusi aizņem lauksaimniecības zemes- aptuveni 26 tūkstošus hektāru (50,2 % no kopējās teritorijas). Ģeogrāfiskais izvietojums un teritorijas lielums rada labvēlīgus nosacījumus ilgtspējīgai novada sociāli ekonomiskai attīstībai.

Saskaņā ar Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes datu bāzes datiem uz 01.07.2017. (PMLP dati)  Auces novadā dzīvoja 7287 iedzīvotāji, no kuriem 63.11 % jeb 4599 iedzīvotāju bija darbspējas vecumā.            
2017. gada beigās Auces novadā bija reģistrēti 263 bezdarbnieki, kas ir 6,8% no darbspējīgo iedzīvotāju skaita Auces novadā. (NVA dati).

Uzņēmējdarbības raksturojums

Auces novadā reģistrēto uzņēmumu galvenās uzņēmējdarbības jomas ir lauksaimniecības produkcijas ražošana un pārstrāde, pakalpojumu sniegšana, rūpnieciskā ražošana un tūrisms.
 
Lai pilnveidotu, uzlabotu un iekļautu jūsu uzņēmumu Auces novada uzņēmumu datubāzē, aicinām iesūtīt informāciju elektroniski aizpildītas anketas veidā!
Anketa uzņēmējiem
Uzņēm. nosaukums:
Kontaktpersona:
Adrese:
E-pasts:
Kontakttālrunis:
Web, Facebook u.c.:
Apraksts:
Logo (bilde):

 

Uzņēmumi un mājražotāji, kas ražo savu produkciju Auces novadā

SIA “BALTIC NOR”

‘’SIA BALTIC NOR’’ piedāvā īstermiņa un ilgtermiņa komerctransporta nomu gan fiziskām personām, gan juridiskām personām.

SIA “Nomadic Homes”

SIA ‘’Nomadic Homes’’ ražo vigvamus. Vigvami ir unikālas dabā uzstādāmas teltis, kurās var ne tikai nakšņot, bet arī rīkot pasākumus. Tie paredzēti uzstādīšanai kempingos, atpūtas vietās un brīvdabas pasākumos.  Vigvami pieejami 3 izmēros. Piedāvājam arī vigvamu nomu.  Papildus SIA ‘’Nomadic Homes’’ piedāvā piepūšamo SUP dēļu nomu aktīvās atpūtas cienītājiem uz ūdens.

ILMĀRS REIMANIS

Klūgu, sloksnīšu pinumi.

Z/S “IMANTAS”

Ir iespēja redzēt olu šķirošanas, svēršanas un marķēšanas procesu. Klātienē iespēja vērot vistas, tītarus un pērļu vistas. Saimniecība piedāvā apskatīt dažādu šķirņu dekoratīvās vistas, to olas, kuras ir dažāda lieluma un dažādos krāsu toņos.

SIA "ZIEDU NAMIŅŠ"

Ziedu - dāvanu veikals, ziedu piegāde.

SIA "AV APSARDZE"

Veic teritorijas un ēku uzraudzību, kā arī ugunsdrošības signalizācijas reglamenta tehniskās apkopes.

SIA “ERFOLG A”

Malkas pārstrāde un tirdzniecība.

Z/S “JAUNĀS-ČŪREIKAS”

Audzējam garšaugus, vasaras puķu kompozīcijas, vasaras puķes, podu hortenzijas, podu LILLIJAS, peonijas, rudenim podu krizantēmas, dārzeņus.

"AUCES NOVADS MINIATŪRĀ"

Auces novads miniatūrā ir tūrisma apskates objekts, kur Auces novada atpazīstamākajās vēsturiskajās celtnēs miniatūrā dzīvo truši.

SIA “ZAIGAS NAMS 55”

Kancelejas preces, grāmatas, keramika, viss rokdarbiem, rotaļlietas, kosmētika un vēl daudz citi sīkumi.

SIA “DIENVIDI PLUS”

SIA “Dienvidi Plus” ir veiksmīgi strādājošs uzņēmums  Auces novadā, kas aizsāka savu darbību smiltsērkšķu audzēšanā no 2000. gada un tiek uzskatīts par  vienu no pirmajiem šīs “zelta” ogas daudzpusīgās garšas pamatlicējiem Latvijā.

SIA “BĒNES PB”

Bēnes patērētāju biedrība dibināta 1921.gadā kā Bēnes piensaimnieku biedrības „Strauts” dalībnieks. Saskaņā ar Jelgavas reģistrācijas lēmumu 1938.gada 10.jūlijā Bēnes piensaimnieku biedrība „Strauts” pārdēvēta par Bēnes patērētāju biedrību. SIA „Bēnes PB” reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmuma reģistrā 1992. gadā. Uz doto brīdi SIA Bēnes PB pamatdarbības veids ir mazumtirdzniecība un pārtikas ražošana.

SIA “LIELAUCES KLIŅĢERIS”

SIA „Lielauces Klinģeris” 1997. gadā.
                                       
Uzņēmuma darbības veidi ir cukurgailīšu un zemestauku produkcijas ražošana, mazumtirdzniecība.

Z/S “LIELVAICĒNI”

Daudznozaru saimniecība kopš 1992. gada, uzsākot darbību ar dažām bišu saimēm un 10 hektāriem aramzemes. Šobrīd vairākos simtos hektāru audzē graudaugus, rapšus un nektāraugus,  apsaimnieko bišu saimes – ražo gan tradicionālus biškopības produktus – medu, ziedputekšņus, gan inovatīvus produktus – bišu maizi un pirts medu.

INGA EGLĪTE

Inga Eglīte ir prasmīga kūku cepēja, mājražotāja. Cep kūkas pēc 26 dažādām receptēm.

Ingas tortes ir iecienītas tuvākā un tālāka apkārtnē.  Piedāvājumā ir klasiskā torte ar svaigām ogām, medus torte un dažādas citas ar visvisādām garšas variācijām.

MARIKA GRĪSLĪTE

Marika Grīslīte saimnieko savās mājās Īles pagasta “Bemberos” un ir gan talantīga rokdarbniece un audēja, gan arī meistarīga pavāre un mājražotāja.

SIA “BESTBERRY”

SIA “BestBerry” darbojas kā bioloģiskā lauksaimniecība.
Tiek audzētas irbenes un pārstrādātas vairākos kvalitatīvos produktos. Uzņēmums strādā pie inovācijām jaunu irbeņu produktu ražošanā, attīstot arvien vairāk ideju šo vērtīgo ogu pielietojumā.

SIA “TEHNIKA AUCE”

SIA “TEHNIKA AUCE” darbojas dažādu iekārtu izgatavošanas un metālapstrādes jomā jau kopš 1993.gada. Pirmajos darbības gados uzņēmums nodarbojies ar lauksaimniecības tehnikas apkopi, remontu un jaunas tehnikas izgatavošanu.

SIA “CEPLIS”

Ķieģeļu būvēm Latvijā ir senas tradīcijas. Gadsimtiem senus ķieģeļu būves vēstures pieminekļus var aplūkot Vecrīgā Jāņa sētā, Jura baznīcā, Doma baznīcā. Arī Rīgas centra jaunākajā daļā ievērojamie jūgendstila arhitektūras pieminekļi vienlaicīgi ir arī ķieģeļu būves arhitektūras pieminekļi. Arī citās Latvijas pilsētās, mazpilsētās un laukos ķieģeļu būves tradīcijas ir senas un plaši izplatītas. 18. gs. un vēlāk Latvijas laukos ir darbojušies vairāki simti ķieģeļu cepļu.

Lielākie lauksaimniecības uzņēmumi un zemnieku saimniecības Auces novadā.

 1. SIA LLU mācību un pētījumu saimniecība „Vecauce”;
 2. SIA „Tand Ukri”;
 3. SIA PF Vecauce;
 4. „Lielvaicēni”, zemnieku saimniecība;
 5. Sabiedrība „Mazauce” SIA;
 6. „Druvas”, zemnieku saimniecība;
 7. „Grīvas-1”, zemnieku saimniecība;
 8. „Dukāti”, zemnieku saimniecība;
 9. „Baltiņi”, zemnieku saimniecība

Lielākie tirdzniecības uzņēmumi un pakalpojumu sniedzēji Auces novadā.

 1. SIA  „Fortuna EK”;
 2. SIA „Auces komunālie pakalpojumi”;
 3. SIA „Roga”;
 4. SIA „Zibi”;
 5. SIA „Auces Meliorators”;
 6. SIA „Maiden”
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.