LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
1.  oktobris plkst. 16:00
Senioru svētki
Auces novada Kultūras centrs
Šodien vārda diena: Agija, Aldonis
< Oktobris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Auce - Ķeveles (Karaļa) avoti - Auce


Maršruts
piemērots aktīviem cilvēkiem, dabas mīļiem, kas nebaidās no izaicinājumiem, iepazīstot jaunas vietas un gūstot gandarījuma sajūtu ar katru noieto kilometru.
 
Garums:  ~ 14 km.
Ilgums: pus dienu/vienas dienas maršruts.
Grūtības pakāpe: viegls – vidējs.
Ceļa segums: asfalta segums (no Auces līdz pirmajai norādes zīmei uz Ķeveles avotiem), tālāk ceļš ar grants segumu.
Sākuma punkts: Auces novada Tūrisma informācijas centrs vai vieta, kur pulcējas grupa.
Beigu punkts: Ķeveles (Karaļa) avoti.
Marķējums: jāseko līdzi norādes zīmei Ķeveles avoti.
Der zināt: pārvietojoties pa autoceļiem, jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi. Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā.
 
Apskates objekti:
Ķeveles (Karaļa) avoti ir grava ar deviņiem avotiem, no kuriem pirmie septiņi ir atdalīti ar mūra sienu. Leģenda vēsta, ka laikā, kad risinājies Lielais Ziemeļu karš, latviešu zintnieki ar avota ūdeni izdziedinājuši Zviedrijas karali Kārli XII, kuram neesot spējuši palīdzēt pat galmā mācītie dakteri. Kopš tā laika arī avotus sauc par Karaļa avotiem, bet ūdenim piedēvē dziednieciskas īpašības.
Pie avotiem atrodas jauka atpūtas vieta klusuma un dabas cienītājiem ar galdu, soliem un ugunskura vietu. Blakus atpūtas vietai ierīkotas arī šūpoles un uzstādīti koktēlnieka Anša Vācieša kokā grebtie dzīvnieki, kas sargā avotu enerģētisko auru.

Auce – Lauku māja “Putni” – Holokausta upuru piemiņas vieta - Oskara Kalpaka piemineklis – “Auces novads miniatūrā” - Lielauces pils – Laivu bāze Lielauces ezera krastā – Auce


Maršruts
uz Lielauci atklāj daudzpusīgo Auces novadu. Ceļā pavadītais laiks, satiktie cilvēki un apmeklētie objekti neliks vilties.  

Garums:  ~ 18km.
Ilgums: vienas dienas maršruts.
Grūtības pakāpe: viegls – vidējs.
Ceļa segums: asfalta segums (no Auces līdz pagriezienam uz Lielauci), tālāk ceļš ar grants segumu.
Sākuma punkts: Auces novada Tūrisma informācijas centrs vai vieta, kur pulcējas grupa.
Beigu punkts: Lielauces ezers.
Marķējums: ceļš nav marķēts, lieti noderēs navigācijas ierīce vai apvidus karte.
Der zināt: pārvietojoties pa autoceļiem, jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi. Katrs pats ir atbildīgs par drošību maršruta veikšanas laikā.
Iesakām: ar šo maršrutu var sākt vairāku dienu pārgājienu/velobraucienu ceļojumu, turpinot iepazīt Auces novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības. Pirms došanās pārgājienā jāsazinās ar objektu saimniekiem un jāpieska vizīte.
 
Apskates objekti:
Lauku māja “Putni”
Vecauces pagasts
Mob.t.:+371 22027839
E-pasts:
Interneta vietne: www.draugiem.lv/laukumajaputni
Lauku māja „Putni" atrodas apmēram 2,5 km no Auces pilsētas Lielauces virzienā. Ēka ir kultūrvēsturiska celtne, kas no 1867. līdz 1915. gadam kalpojusi kā Vecauces pagasta sākumskola, bet 2. pasaules karā – kā nocietinājums.
Lauku mājā „Putni” aicināti lauku ainavu un vēstures cienītāji, neskartās dabas mīļotāji, dārzu interesenti, ornitologi. Iespēja iepazīties ar saimnieka Harija Reiha gleznu galeriju un paciemoties astrologa Ilzes Reihas privātprakses kabinetā.
 
Holokausta upuru piemiņas vieta
Piemiņas vieta atklāta 2003. gadā. Tā atrodas Auces-Lielauces ceļa malā, blakus Pirmajā pasaules karā kritušo vāciešu kapiem, kas vēsta par 1941. gada 11. jūlija notikumiem.
 
Oskara Kalpaka bataljona pirmajai kaujai veltīts piemineklis
(atrodas blakus Lielauces luterāņu baznīcas drupām)
1934. gada 19. augustā pie Lielauces luterāņu baznīcas atklāja pieminekli Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas vietā, kas notika 1919. gada naktī no 15. uz 16. janvāri, kurā divas rotas atsita vesela lielinieku bataljona un jātnieku eskadrona uzbrukumu.
 

"Auces novads miniatūrā"

Tālr.: +37129160918; +37126206582
"Krastiņi", Lielauce, Lielauces pagasts

"Auces novads miniatūrā" izveidots ar Auces novada nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem objektiem miniatūrā, kuri apdzīvoti ar mājdzīvniekiem. Iespēja  izveidot saikni ar dabu un vienlaicīgi iepazīt Auces novadu. Veicināta Auces novada atpazīstamība caur miniatūriem objektiem.
 
Lielauces pils un parks
Lielauce
Lielauces pils – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pils celta, izmantojot vēlā klasicisma un ampīra elementus. Pili ieskauj brīvā plānojuma parks ar vairākām eksotiskām koku sugām. Apskatāma no ārpuses.
 
Lielauces ezers atrodas iepretim skaistajai Lielauces pilij un to ieskauj valsts nozīmes dabas liegums – Vīķu purvs. Ezera krasti ir purvaini, tāpēc līdz ezeram var nonākt pa izveidotu koka dēļu laipu, kas aizvedīs līdz pašam ezera krastam, kur atrodas labiekārtota a/s „Latvijas valsts mežu” laivu bāze. Laivu bāzē iespējams iznomāt laivas, iegādāties licences makšķerēšanai un vēžošanai, kā arī ezera krastā iespējams pārnakšņot ūdenī peldošās un videi draudzīgās četrvietīgās kempinga mājiņās.
Lielauce, tālr. 26556771
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.