LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Fanija, Vēsma
< Decembris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Lielauces Dzērve

Adrese: Lielauces pagasts, Lielauce
GPS 56.523216, 22.895975

 
Dzērve ir Lielauces pagasta simbols, kopš pagasts bija atsevišķa administratīvi teritoriāla vienība. Dzērvi savā logotipā izmantojusi gan biedrība “Lielauces attīstībai”, gan  deju kolektīvs VPDK “Klabdancis”.
Dzērve ir Lielauces skaļākā iedzīvotāja, un tā ir piemineklis mūsu saiknei ar dabu – ar Lielauces ezeru un Vīķu purvu. Dzērve ir modrības simbols, kā arī tā simbolizē atjaunošanos, ilgu mūžu, gudrību. Latviešu folklorā dzērve ir arī starpnieks starp šodienu un garu pasauli.
Pēc biedrības aicinājuma tika savākti līdzekļi tās atveidam metāla skulptūrā novietošanai pagasta centrā. Skulptūra “Dzērve” tapusi kalēju darbnīcā Gamkalvė Šauļos par 77 ziedotāju līdzekļiem. Pēc pagasta logo to darināja kalējs Gintars Adomens (Gintaras Adomėnas). Tā atklāta 2021. gada 18. novembrī un ir apskatāma jebkurā diennakts laikā.

Saules pulkstenis

Bēnes iela 2, Auce

Saules pulkstenis izveidots bijušā Auces novada ģerbonī attēlotā pasta raga veidolā, kuru aptver nošu loks ar pirmajām taktīm no novada dziesmas “Jauka dzīve Vecaucē”. Tā pamatnē ir iestrādāti bijušā Auces novada sadarbības partneru pašvaldību ģerboņi.
Rags ir veidots kā paralēlu plakņu kopa, pretskatā radot telpiska viscaur metāliska objekta iespaidu, bet sānskatā iegūstamā caurredzamība piešķir tam viegluma iespaidu.
Saules pulkstenis ir specifisks laika attēlošanas mehānisms, kas izmanto Zemes rotācijas radīto Saules (un tās ēnas) vizuālo pārvietošanos debesīs visas dienas garumā. Saules pulksteņa forma un novietojums ir veidots tā, lai atbilstoši astronomiskiem aprēķiniem saulainā laikā tas rādītu laiku. Laiku norāda slīpā stieņa mestā ēna uz stundu zīmēm. Izklaidus novietotās stundu zīmes attēlo mūsu laika joslas vasaras laiku. Ziemas periodā ir jāatskaita viena stunda nost. Šī slīpā ēnas metēja zinātniskais nosaukums ir gnomons, un tas ir ne tikai vērsts pret ziemeļiem, bet pat norāda uz Polārzvaigzni. Lai nolasītu laiku, jāskatās gnomona ēna. Kurai stundu zīmei (slīpie cilindri) tā ir vistuvāk, tā stunda šobrīd ir (atkarībā no konteksta - tikko bija vai tūlīt būs).
Saules pulkstenis atklāts 25.07.2015. XX Auces novada svētku ietvaros. Tā dizaina idejas un tehniskā projektējuma autors ir Mārtiņš Gills. Auces pulksteņa postamentu veidoja SIA “Akmens stils” Ulda Gauša vadībā, bet metāla konstrukcijas – Aivars Oleksāns, SIA “Lakta”.
 
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.