LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Marija, Marika, Marina
< Marts 2023 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Lielā Talka pagarina skolēnu konkursu līdz decembrim

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas apstākļus valstī, kad skolēniem nav iespējams apmeklēt skolu un klātienē satikties, Lielā Talka pagarina 5.-12. klašu skolēnu konkursu „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa” darbu iesniegšanu līdz šā gada 1. decembrim.
Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi, lai saglabātu to tīru, skaistu nākamajām paaudzēm. Skolēnu konkursa radošāko darbu autori kļūs par „Lielā Talka 2022” vēstnešiem un viedokļa līderiem komunikācijas aktivitātēs.

Projekts "PROTI un DARI!"

Kas tas ir? Iespēja JAUNIEŠIEM piedalīties prasmju un motivācijas attīstīšanas projektā, kura mērķis ir dot jauniešiem iespēju veiksmīgi izvēlēties savu izglītības ceļu, atrast savām vēlmēm piemērotu profesiju un darba vietu, kļūt sabiedriski aktīvākiem.
Kas var pieteikties?
Pieteikties var visi jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri, uzsākot dalību projektā, nemācās nevienā izglītības iestādē, nestrādāoficiāli atalgotu darbu un nav reģistrēti kā bezdarbnieki Nodarbinātības Valsts aģentūrā.
Kas notiks, ja piedalīsies projektā?
Ar katru jaunieti veicam pārrunas, lai izprastu vēlmes un vajadzības, kopīgi izveidojam individuālu aktivitāšu programmu.

Projektā iespējamas dažādas aktivitātes:
 • profesiju iepazīšana un prakse, uzzinot sīkāk par profesiju, kurā vēlas strādāt vai turpināt mācības;
 • pieredzes vizītes dažādos uzņēmumos, iepazīstot galvenos darbības virzienus,mērķus un uzdevumus, profesiju, kurā vēlas strādāt vai turpināt mācības;
 • dažādu izglītības iestāžu iepazīšana un apmeklēšana;
 • speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u.c);
 • jauno māmiņu skoliņa par bērnu audzināšanu un ģimenes attiecību veidošanu;
 • neformālas apmācības kopā ar citiem jauniešiem, piemēram, pašizaugsmes nodarbības, kurās mācās plānot un sasniegt mērķus, uzzinās par darba un sociālo likumdošanu, sociālām garantijām, tiesībām un pienākumiem.
 • CV, motivācijas vēstules, iesniegumu un citu dokumentu rakstīšana, portfolio izveide;
 • dažādi kursi un apmācības, piem., angļu valodas kursi, šūšana, rokdarbi, floristika, zīda apgleznošana, motorzāģa, krūmgrieža vadītāja kursi u.c. mūžizglītības kursi Aucē, Dobelē, Jelgavā vai Rīgā;
 • iespēja uzzināt, kā sakārtot un izmantot savas finanses;
 • komunikācijas prasmju attīstīšana dažādās simulācijas spēlēs, piemēram, darba intervijas simulācija, konfliktu risināšanas simulācija;
 • brīvprātīgā darba iespējas;
 • pieredzes apmaiņas braucieni un ekskursijas.
Pieteikties un iegūt papildu informāciju vari Auces novada PIIC, Jelgavas ielā 1a, tālr. 26400401.
Eiropas Sociālā fonda finansētais projekts “PROTI un DARI!”, Nr.8.3.3.0/15/I/001 ir unikāls ar to, ka katram projektā iesaistītam jaunietim tiek sniegts individuāls, tieši viņam domāts atbalsts. Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām, jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma, piedāvājot piemērotus atbalsta pasākumus, kas var ietvert tādas aktivitātes kā neformālās un ikdienas mācīšanās, speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu), dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi), brīvprātīgais darbs, iesaiste nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos, profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara, iesaiste vietējās sabiedriskajās aktivitātēs, specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti. Katrs jaunietis, īstenojot savu individuālu pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz 9 mēnešiem.
 
Ikvienu jaunieti, kas vēlas saņemt individuālu atbalstu un piedalīties projektā “PROTI un DARI!”, aicinām griezties savā pašvaldībā.
 
Katru jaunieti ikdienas gaitās atbalstīs programmas vadītāji un mentori – izglītības un jaunatnes lietu speciālisti, jauniešu biedrību pārstāvji, dažādu izglītības iestāžu darbinieki, karjeras konsultanti un citu jomu un nozaru pārstāvji un speciālisti. Tas nozīmē, ka katrs jaunietis varēs ne tikai līdzdarboties ar interesantiem un daudzveidīgiem cilvēkiem, bet arī pārņemt pieredzi un sev vērtīgas zināšanas turpmākajiem dzīves panākumiem.  Aicinām ikvienu nodot šo ziņu jauniešiem, kuri var piedalīties projektā, tādējādi palīdzot viņiem spert pirmo soli un mainīt savu dzīvi.
 
Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, Nodarbinātības valsts aģentūras vai Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.
 
Vairāk informācijas par projektu “PROTI un DARI!” var atrast aģentūras tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv vai sazinoties ar aģentūras Struktūrfondu daļas darbiniekiem (tālruņa nr. 67356249).
 
“PROTI un DARI!” ir Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā” projekts, kuru īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.