LV
RU
EN
Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Anvars, Oskars, Ritvars
< Jūlijs 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Shidnica

Sadarbības līgums no 13.08.2016.


Shidnica (krievu: Shіdnitsa) - Ļvovas reģiona kūrorta pērle “Ukrainas Šveice”.
Balneoloģiskais (medicīniskais) kūrorts no 1976. gada.
Platība - 735 ha.
Iedzīvotāji – 2,5 tūkstoši.
Atrodas Ukrainas Karpatu pakājē 600 - 900 m augstumā virs jūras līmeņa. Augstākās kalnu virsotnes, kas ieskauj Shidnicu - 998 un 939 metri.
Robežojas ar Nacionālo dabas parku – “Skole Beskydy” (35 684 ha). Sarkanajā grāmatā ir uzskaitītas vairāk nekā 50 tur esošās augu sugas.
Attālums no Ļvovas - 100 km, Borislavas - 10 km, Drohobičas - 20 km, Truskavetskas - 20 km.


Klimats ir mēreni kontinentāls, jo Karpatu kalnu ietekme izveido savu mikroklimatu. Ziema ir maiga, bieži tiek novēroti atkušņi, sniega sega ir nestabila (stabila tā ir tikai kalnos). Vasara ir silta, ar mainīgiem, skaidriem, saulainiem un mākoņainiem laikapstākļiem. Janvāra vidējā temperatūra ir −3, 4°C, jūlijā +19°C. Nokrišņi ir 700–800 mm gadā, galvenokārt pavasarī un vasarā.

Pilsēta atrodas gleznainā ielejā, ko veido Šidnichankas upe, skaistā, gandrīz pasakainā apkārtnē. No visām pusēm to ieskauj augstie Karpatu kalni. Aug priedes, egles un dižskābarži. Mežos var lasīt zemenes, mellenes, kazenes, avenes. Rudenī var sevi izmēģināt sēņotāju lomā, un tas viss, apbrīnojot vietējās ainavas. Mežos mīt vilki, lapsas, zaķi, stirnas, mežacūkas, brieži. Āpsis, ūdrs, brūnais lācis un  lūši ir uzskaitīti Sarkanajā grāmatā.

Kā dibināšanas datums Shіdnicai dokumentos tiek minēts  XII gadsimts.

1858. gads atzīmējams kā naftas lauka attīstības sākums. Tiek atklātas ievērojamas naftas un ozokerīta atradnes, kuru komerciālā attīstība sākās 1872. gadā pēc dzelzceļa uzlikšanas uz Borislavu. Šeit pulcējās lielie rūpnieki - dažādu Vācijas, Anglijas, ASV, Francijas un Beļģijas akciju sabiedrību pārstāvji. 1898. gadā no 373 urbumiem tika izsūknēts vairāk nekā 168 tūkstoši tonnu naftas. No 1886. - 1935. gadam  Shіdnicā tika iegūtas 2150000 tonnas naftas. Reģioni, kur ieguva naftu, bija Borislava, Shidnica, Tustanoviči (tagad Borislava mikrorajons), Sloboda, Rungurskaja, Gorlitsa un Krasnoje. 1904. gadā  naftas nozarē bija nodarbināti  aptuveni 9 tūkstoši strādnieku.

Stāsts par Shidnicu kā balneoloģisko kūrortu aizsākās 1967. gadā, pateicoties ģeologam E. Stotskim, kurš atrada pazemes minerālūdens rezerves. Viņa atradums ciematā ienesa jaunu dzīvi. Ūdens sastāvs bija līdzīgs labi zināmiem Truskavetskas un Boržomi avotiem, ar tādām pat ārstnieciskām īpašībām. Un tā nākamo 10 gadu laikā šeit tika uzceltas vairākas pansijas, kas strādāja gan ziemā, gan vasarā, un pilsēta ieguva nacionālā kūrorta statusu. Kopš tā laika Shidnica  attīstās kā balneoloģiskās ārstēšanas un relaksācijas centrs. Ilgtermiņa pētījumi pierādīja, ka vietējie minerālūdeņi var veiksmīgi ārstēt aknu un nieru slimības, kuņģa zemu un augstu skābumu, sāls diatēzi, cukura diabētu, anēmiju un daudzas citas slimības. Shidnicas  sanatoriju specializācija ir gremošanas sistēmas, nieru un uroģenitālās sistēmas, metabolisma, perifērās nervu sistēmas, muskuļu un skeleta sistēmas un elpošanas sistēmas slimību ārstēšana. Visas kūrorta ciemata sanatorijas ir aprīkotas ar vismodernāko medicīnisko un diagnostisko aprīkojumu. Turklāt reģions ir slavens ar augu izcelsmes zāļu daudzveidību, kas palīdz pret daudzām slimībām. Ārstniecības augus var iegādāties  vai patstāvīgi savākt pļavās un līdzenumos, iepriekš gan konsultējoties ar ārstu.

Šodien Shidnica  ir  kļuvusi par vienu no Ukrainas rietumu kūrortsanatoriju centriem, pērli, jo šejienes avotiem nav analogu Eiropā.  38 avoti, 17 dziļurbumi, minerālūdens "Naftjuša" (veicina šūnu reģenerāciju) - ir nenovērtējama dabas dāvana, kas pelnījusi “dzīvā ūdens” titulu. Papildus ūdenim Shidnica  ir ievērojama ārstniecībā ar dubļiem.

Kūrortu profils ir ļoti plašs un  spēj konkurēt ar ārstēšanos tādos slavenos kūrortos kā Truskavetska, Boržomi un Kislovodska.

Atpūtniekiem un tūristiem tiek piedāvāti pārgājieni tuvējā apkārtnē, nacionālajā parkā, vēja parka apskate un  braucieni uz tuvējiem kūrortiem, riteņbraukšanas ekskursijas vasarā vai pārgājieni ar sniega motocikliem un slēpošana ziemā. Kalnu slēpošanas cienītājiem aprīkoti slēpošanas centri ar visdažādākajām trasēm un moderniem pacēlājiem.

Apskates objekti:
  • Piemiņas istaba ir Shidnicas minerālūdens atradnes atradēja E.Stotsky muzejs.
  • Maršruts Shidnica - Ugriča (10 km.) Valsts vēstures un kultūras rezervāts "Tustan".
  • Dzelzs Gutas domnas paliekas.
  • Kalnu sistēma "Beskydy".
  • Tautas dzīves istabu muzejs.
  • Akmens Nikolaja baznīca 17. gadsimtā.
  • Shidnica naftas atradne.
  • Shidnica minerālūdens atradne.
  • Ainavu reģionālais parks Stučittsa.
Sīkāka informācija par Shidnicu mājalapā http://www.shidnitca.com/indexru.html
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.