LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Liega, Olga, Zigita, Zita
< Augusts 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Svētku pasākums “Tiekamies Aspazijas laukumā!” aizvadīts.
(27.07.2020.)
Svētku  pasākums “Tiekamies Aspazijas laukumā!” aizvadīts.
Svētku  pasākums “Tiekamies Aspazijas laukumā!” aizvadīts.

Saistībā ar Covid -19 pandēmijas noteikto drošības pasākumu ievērošanu  Auces novada pilsētas svētki, kas katru gadu ir izvērtušies par lielāko masu pasākumu  ar sadraudzības partneru  vizītēm, koncertiem un gājienu, šogad nevarēja notikt, bet saglabājot svētku svinēšanas tradīciju, Auces novada Kultūras centrs šī gada  25.jūlijā rīkoja atpūtas pasākumu “Tiekamies Aspazijas laukumā!”.

Svētku  rīts aizsākās  ar novadnieku priekam saorganizēto vasaras tirdziņu  Ausmas ielā.  Pašmāju uzņēmēji un amatnieki kā arī tirgotāji no Lietuvas, piedāvāja pašdarināto produkciju un pārtiku, stādus,  apģērbu, mājas apavus, veļu, interjera preces, kosmētiku. Tirdzniecības vietas bija izvietotas 2m attālumā viena no otras, tāpēc  katram, nedrūzmējoties bija iespēja apskatīt, nobaudīt un iegādāties vēlamo. 
Kad tirgus prieki bija izbaudīti, tad varēja doties uz Aspazijas laukumu, kas bija pārtapis par brīnumainu izklaides atrakciju pasauli, sākot no rotaļu laukumiņa pašiem mazākajiem līdz mobilai virvju trasei “Turies”, kas pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu. Atrakcijas ar celšanu, stumšanu, vilkšanu, mešanu, to piedāvājums bija ļoti plašs. Bērni ar priecīgām, laimīgām sejām, skraidīja no vienas atrakcijas uz nākamo, lai visās varētu izmēģināt savas spējas. Neizpalika arī radošās darbnīcas ar medaļu izgatavošanu un sejiņu apgleznošanu.
Sentimentam un emociju pacēlumam ikviens apmeklētājs varēja apskatīt foto izstādi “Auces novada svētki foto mirkļos“. Bildes no pirmssākumiem līdz 2019.gada svētkiem, gājieni ar koncertiem, ballēm un atrakcijām.
Svētkos ar muzikālu sveicienu visus priecēja  pūtēju orķestris “Auce” - ar Andri -Egilu Āboliņu pie diriģenta pults. Koncerts sākās ar simbolisku skaņdarbu, par labo un slikto, kur labais uzvar.  Diriģents sveica 4 orķestrī spēlējošos  Jēkabus vārda dienā. Par godu visiem pasaules Jēkabiem mazākais Jēkabs nodziedāja J.Ivanova dziesmu “Mēnestiņš” par ko izpelnījās skaļus klausītāju  aplausus.
Lauku kapela “Auce” vadītāja Agra Rencberga vadībā muzicēja un priecēja klausītāju sirdis  ar latviešu tautas mūziku.      
Kulminācijā Auces iedzīvotāji un viesi Vecauces pils parkā klausījās koncertprogrammu “Visa pasaule ziedos”. Tā veidota kā vasaras romantiska ceļošana laikā - starp taureņiem un putniem, sauli un vasaras silto lietu, miglu rīta agrumā un siltajiem vasaras vakariem. Apmeklētāji sajuta cauri gadsimtiem plūstošo mūziku - no Štrausa valšiem līdz latviešu komponistu saules pielietajām melodijām. Koncertprogrammā piedalījās aktīvi koncertējoši profesionāli mūziķi: Sabīne Krilova (mecosoprāns, Latvijas Nacionālās operas un baleta māksliniece), Madara Kalniņa (klavieres), Zane Pakalne (vijole), Aija Linde (alts), Elīza Sestule (čells) un Uģis Upenieks (sitamie instrumenti). Arī šeit, blakus pilij lieliski iederējās brīvdabas izstāde “Auces novada svētki foto mirkļos”, ko ar lielu interesi apskatīja koncerta apmeklētāji. Pasākuma atmosfēru vēl romantiskāku padarīja tas, ka Vecauces pils parkā varēja satikt Vecauces pils dāmas ar kungu, kas liegi pastaigājās, te varēja baudīt ne tikai ģimenes uzņēmuma “Chateau Verdens” no Rīgas Latvijā reti sastopamos unikālos vīnus, bet arī našķoties ar mājražotāju “Ingas Tortes” no Vītiņiem gardajām kūkām.
 
Paldies visiem kuri piedalījās svētku tapšanas procesā, paldies visiem, kuri piedalījās un priecājās.
Paldies svētku organizatoram Auces novada Kultūras centram un Auces novada pašvaldībai par atbalstu.

Inese Lapiņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts:
Mob.: +371 22024489

Svētku pasākums “Tiekamies Aspazijas laukumā!” aizvadīts 25.07.2020. (Foto: Inese Lapiņa)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.