Pasākumi
Šodien vārda diena: Maiga, Milija
< Jūnijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Skolotājiem teiktais “paldies” vienmēr ir īpašs
(08.10.2018.)
Skolotājiem teiktais “paldies” vienmēr ir īpašs
Skolotājiem teiktais “paldies” vienmēr ir īpašs

Kā ik gadu, oktobra sākumā tiek atzīmēta Skolotāju diena – tas ir kā neliels atelpas brīdis starp spraigajām, darbīgajām un nogurdinošajām dienām. 4. oktobrī Auces novada Kultūras centrā pulcējās Auces novada izglītības iestāžu pedagogi un darbinieki, lai kopā svinētu šos īpašos svētkus. Kā atzīmēja novada domes priekšsēdētāja, ne visi ir izredzēti pedagoga darbam, šo darbu var darīt tikai garā stipri un dvēselē bagāti cilvēki.

Pedagogs nav vienkārša profesija, to mēs visi zinām - tā ir sevis ziedošana kaut kam ļoti, ļoti vērtīgam, tas ir īpašs ceļš, kas iet vienā ritmā ar laiku, kas nekad neapstājas, jo caur to tiek vesta un veidota jaunā, gudrā un progresīvā paaudze, kura nākotnē veidos stiprus novadus un stipru valsti!

Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus savā uzrunā pedagogiem sacīja: “Dienā, kad svinam Starptautisko skolotāju dienu, ikviens no mums, lai arī nesēžam vairs skolas solā, atkal atceramies kādu no saviem skolotājiem, jo skolotājs patiešām ir galvenais spēks izglītībā, par ko varam pārliecināties ik dienu. Spēks, kas apvieno pagātni, tagadni un nākotni, jo tieši visiem skolotājiem un izglītības iestāžu darbiniekiem jābūt ar stipru gribasspēku, pacietību un iejūtību. Cienījamie pedagogi, paldies par jūsu pašaizliedzību, par iecietību un mīlestību, ko jūs dāvinat saviem audzēkņiem! No sirds vēlu gandarījumu par paveikto, lai prieku rada koši rudenīgie ziedi un sirsnīgie pateicības vārdi! Pārējos aicinu nedāvināt skolotājiem ziedus vien, bet vārdos pateikties par to, ko viņi dara mūsu nākotnes labā. Laikā, kad pasaule ir tik ļoti digitalizējusies un materializējusies, arī savstarpējā komunikācijā mēs nereti aizmirstam vārdu patieso spēku un domājam, ka zieds vai dāvana var izteikt pateicību, bet tieši izrunāts vārds spēj iemiesot patiesumu un var atklāt to valodu, kurā runā tūkstošiem siržu. Un tieši skolotāji māca bērniem, jauniešiem un mums visiem runāt – ne tikai ar citiem cilvēkiem, bet arī ar sevi, runāt ar pasauli un sirdsapziņu.”

Šogad tika sumināts divdesmit viens novada pedagogs, kurš savu darbu veltījis bērnu un jauniešu izglītošanai. Nozīmīgo 40 darba gadu jubileju šogad atzīmē Auces vidusskolas skolotājas Ļubova Dzērve, Rita Juļa, Mārīte Baltiņa un Bēnes vidusskolas skolotāja Savīne Kolomenska.

35 darba gadu jubileju šogad svin Auces vidusskolas skolotājas Danute Dadzīte, Ligita Vernere, Auces Mūzikas skolas skolotāja Alla Beļicka un PII “Mazulis” skolotāja Ilze Zilberte.

30 skaisti darba gadi skolotājas arodā šogad aprit Auces vidusskolas skolotājām Ligitai Priedei, Ingai Eglītei, Gunitai Dambei, Indrai Špelai, Inai Antei, Agitai Valainei, Inetai Enģelei un skolotājam Laurim Špelam, kā arī Auces Mūzikas skolas skolotājai Ingai Siliņai, Bēnes vidusskolas skolotājām Ilzei Ozolai, Anitai Celmiņai, PII “Pīlādzītis” skolotājai Ingai Šaulei un PII “Rūķīši” skolotājai Larisai Marcinkus.

Kā allaž, arī šogad tika sveikti skolotāji, kuri šogad uzsākuši darba gaitas kādā no Auces novada izglītības iestādēm. Pirmsskolas izglītības iestādē ”Vecauce” darba pienākumus uzsākusi Laura Bračka un Agnese Baha, savukārt Auces vidusskolā - Renāte Broča - Čapa un Līga Zīverte, Auces Mūzikas skolas kolektīvam pievienojusies čella spēles skolotāja Gita Lignicka.

Skolotāju dienas sarīkojumu šogad vadīja Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieri, savukārt pēc svinīgās daļas skolotājiem un viņu viesiem bija iespēja noskatīties Tērvetes amatierteātra “Trīne” Ādolfa Alunāna izrādi “Skolotāja tupeles”, režisore Dzintra Zimaiša.  

Jaukā noskaņā aizritēja skolotāju diena abās novada vidusskolās arī piektdien, 5.oktobrī. Zināms, ka Auces vidusskolā par skolotāju labsajūtu, kā ierasts, rūpējās gan skolas pašpārvalde, gan 12. klase – jau no paša rīta skolotājus uz galda pārsteidzot ar vēlējumu un saldumiem, kādā starpbrīdī skolotāji tika aicināti piedalīties rotaļā un dienas noslēgumā skolotāju sirdis sildīja īpašs koncerts, kurā tika izdziedātas, izdejotas un izspēlētas visas klases – sākot ar pirmo un beidzot ar divpadsmito. Protams, dienas gaitā neiztika arī bez 12. klases vadītām stundām, ļaujot skolotājiem uz mirkli “ievilkt elpu”, taču prieki nebija ilgi, jo jau drīz pašiem bija jāsēžas skolas solā, lai ļautos atkal kļūt par skolēniem.

Taču pavisam negaidītu pārsteigumu šogad Auces vidusskolas skolotājiem bija sagatavojuši arī Skolas padomes vecāki – piecas aktīvas mammas, kuras skolā ieradās nobijušos pirmklasnieču tēlā. Lai arī sākumā viņas nevarēja saprast, vai vispār ieradušās īstajā vietā, jo visur  visi  tik gudri sēž, drīz viņas saprata ne tikai to, ka ieradušās pareizajā vietā – skolā - pēc vairāk kā 20 gadu pārtraukuma, bet atcerējās arī to, kas vislabāk padevies, paticis un nepaticis skolā, tāpēc skolotājiem nācās tikt galā gan ar āķīgiem jautājumiem, par to saņemot godam nopelnītas uzlīmes, gan palīdzēt atrast īstās ķīmijas formulas, lai etiķskābe nenonāktu neīstajā burkā, gan dziedāt un izvingrināt kājas…

Mīļie skolotāji! Jums ir uzticēts pats dārgākais, kas vien ģimenē var būt – bērns! Jūsu rokās ir viņu izaugsme, izglītība un nākotne, jo tieši no Jums ir atkarīgs, cik zinošs, varošs un pārliecināts par savām zināšanām jaunietis būs pēc skolas absolvēšanas. Sirsnīgs paldies par Jūsu lielo ieguldījumu mūsu bērnu – Latvijas nākotnes - izglītošanā un audzināšanā! Bez Jūsu pašaizliedzīgā un nesavtīgā darba nav iedomājama nedz novada, nedz valsts izaugsme!

Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

Skolotāju dienas pasākums Auces novada Kultūras centrā 04.10.2018. (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.