Pasākumi
Šodien vārda diena: Maiga, Milija
< Jūnijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
“Skolas diena” Auces vidusskolā šogad norisinājās jau sesto reizi
(11.10.2018.)
“Skolas diena” Auces vidusskolā šogad norisinājās jau sesto reizi
“Skolas diena” Auces vidusskolā šogad norisinājās jau sesto reizi

Auces novada domes deputāti un pašvaldības vadības pārstāvji šogad jau sesto reizi piedalījās akcijā “Skolas diena”. Sākotnēji šo akciju aizsāka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), lai veicinātu lielāku lēmējvaras un sabiedrības izpratni par pedagogu profesijas nozīmīgumu sabiedrībā, tādējādi rosinot kvalitatīvas diskusijas pedagogu darba vides pilnveidei, un arī Auces novada domes deputāti šādu iespēju doties uz skolu, lai piedalītos stundās un tās vadītu, jau novērtējuši iepriekš.

10. oktobrī Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai iejustos skolotāju lomā. Šogad stundas vēroja un vienu mācību stundu vadīja domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, domes deputāti Inita Sabule, Gundars Freimanis un Kosts Žasins.

Dienas sākumā “Skolas dienas 2018” dalībniekiem bija iespēja piedalīties mācību stundā un vērojot vērtēt, kā notiek mācību process dažādās klasēs. Lai “jaunie skolotāji” vidusskolas labirintos neapmaldītos, arī šogad katram pašvaldības pārstāvim tiks piešķirts “skolas gids”, kurš pārzina visas klases un pat klusākos nostūrus skolā. 

Domes priekšsēdētāja Vija Keršus vēroja Frida Sarceviča vadīto informātikas stundu 10. A klasei, pēc tam par sociālajām problēmām runājot ar 12. A klasi. Tajā laikā domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante piedalījās skolotājas Ingas Kruglaužas vadītājā informātikas stundā, atzīstot, ka patīkami pārsteidzis tas, cik strauji mainījušās informātikas tehnoloģiju iespējas tik īsā laikā, kopš viņš absolvējis šo vidusskolu: “Šī bija ļoti interesanta diena. Pirmā dienas daļa pierādīja to, ka tehnoloģijas ir gājušas uz priekšu un informātikas stundas ir palikušas daudz interesantākas. Varēja redzēt to, ka skolotāja bija rūpīgi gatavojusies šai dienai, lai iesaistītu arī mani stundā. Savu vadīto stundu šogad plānoju citādāk, lai iesaistītu arī jauniešus. Bija četras darba grupas, kurām bija uzdevums izdomāt sava uzņēmuma nosaukumu, produktu, ko ražos, un nelielu pamatojumu. Patika tas, ka visi iesaistījās, cits nopietnāk, cits mazāk nopietni, bet darbs ritēja uz priekšu. Esmu gandarīts arī par to, ka jaunieši bija atvērti, atraktīvi un iesaistījās diskusijās. Ceru, ka šodienas stunda kaut mazlietiņ kādam no viņiem liks aizdomāties, kāpēc gan lai tieši viņš nebūtu tas, kurš palīdzēs veidot novada uzņēmējdarbības nākotni!“

Valda Zvirbule novēroja skolotājas Gunitas Dambes vadīto matemātikas stundu speciālajai klasei, ar gandarījumu atzīmējot Gunitas ieinteresētību un iejūtību darbā ar bērniem, kuriem nepieciešama cita pieeja, pēc tam pati runāja ar 9. A klasi par viņu vēlmēm un iespējām novadā. Pēc sarunas jaunieši jau drīzumā solīja doties uz novada pašvaldību ar konkrētu ideju piedāvājumu saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēju paplašināšanai.

Deputāte Inita Sabule piedalījās 3. A klases latviešu valodas stundā, ko vadīja skolotāja Ineta Eņģele, pēc tam ar 2. A klasi, pārrunājot dzīvnieku labturības tēmu, gatavoja rotaļlietas dzīvnieciņiem. Gundars Freimanis pēc latviešu valodas stundas, ko vadīja skolotāja Vija Elsone, 11. A klasei stāstīja par mežu lomu Latvijas tautsaimniecībā, to apsaimniekošanu un iepazīstināja ar Latvijas valsts mežu atpūtas vietām. Kosts Žasins vēroja skolotājas Ilzes Vikštremas vadīto vēstures stundu 9. B klasei, taču viņa vadīto stundu jaunieši izvēlējās pavadīt Kosta rūpīgi vāktajā Senlietu krātuvē, kur vēstures “garša” ir jūtama pavisam citādi. 

Diena bija silta un saulaina, audzēkņu oma un „jauno skolotāju” noskaņojums - pozitīvs, un pēc stundu novadīšanas, jaunām, spilgtām emocijām uzlādēti, novada domes deputāti uzklausīja skolēnu stāstījumu par piedzīvoto vasaras nometnēs un emocijām, kas gūtas, apmeklējot citas valstis. Iluta Marija Vidiņa un Ketlīna Ermansone pastāstīja par dalību olimpiādē, kas norisinājās Ņesvižā maijā, Toms Eglītis un Eduards Liepiņš-Melnis dalījās ar pieredzēto Polijā, Jozefovā nad Visla pilsētā, kur maija vidū notika radošā nometne, atzīstot, ka  tieši valodu prasmes ir liela bagātība, jo spēj nojaukt daudz barjeru. Savukārt Undīne Barvida, Linda Jakuboviča un Amanda Bekere pastāstīja par iespaidiem no Briseles, kur nokļuva, pateicoties Auces vidusskolas absolventam Ģirtam Salmgriezim, kurš jau ilgus gadus ar prieku sagaida Auces vidusskolas skolēnus Briselē, un Eiropas Parlamenta deputātam Krišjānim Kariņam, par ko milzīgs paldies. Un šīs, protams, nav vienīgās valstis, kuras apmeklēt bijusi iespēja Auces vidusskolas skolēniem. Tā kā Auces vidusskola ir Erasmus+ programmas dalībniece, jaunieši iepriekšējā gadā pabijuši arī Igaunijā, Nīderlandē un Spānijā, un tur gūtie iespaidi ir ne mazāk krāsaini!

LIZDA akciju “Skolas diena” pirmo reizi rīkoja 2011. gadā, kad Latvijā kopumā tajā iesaistījās 328 pašvaldības un Saeimas deputāti, kas uz vairākām stundām kļuva par 1252 pedagogu „ēnām” 291 izglītības iestādē visā Latvijā. Kā liecina akcijas rezultāti, deputātu skolas dienām ir sekojuši gan tūlītēji darbi, gan turpmākas apņemšanās, arī Auces novadā.

Paldies Auces vidusskolas direktorei Indrai Špelai par idejas realizāciju, lai veiksmīgs, emocijām un panākumiem bagāts šis mācību gads!
  
Informāciju sagatavoja
Gita Šēfere-Šteinberga
Auces novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

“Skolas diena” Auces vidusskolā 10.10.2018. (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.