Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Everts, Rudīte
< Augusts 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Rakstnieka profesija neizzudīs!
(05.02.2019.)
Rakstnieka profesija neizzudīs!
Rakstnieka profesija neizzudīs!

Pateicoties ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumam, sadarbībā ar karjeras konsultanti, skolas bibliotekāri un sākumskolas skolotājām pērnā gada novembra beigās Auces vidusskolā 2.-4. klases skolēniem notika tikšanās ar rakstnieci, bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi.

Skolēni cītīgi gatavojās pasākumam, iepazinās ar rakstnieka profesijas aprakstu, Evijas Gulbes biogrāfiju un lasīja autores grāmatas. 3. klases skolēni kopā ar mūzikas skolotāju Ēriku Kreicbergu sagatavoja priekšnesumu un pasākuma sākumā nodziedāja dziesmu ar Evijas Gulbes vārdiem. Rakstniece bija pārsteigta un pateicīga skolēniem par priekšnesumu.
Skolēni uzzināja, kad un kā Evija kļuva par rakstnieci, kur ņēma iedvesmu grāmatu rakstīšanai bērniem, kas ir vajadzīgs, lai grāmatas būtu pieprasītas bērnu vidū. Tikšanās laikā bija arī iespēja iejusties grāmatu varoņu lomās un kopā ar rakstnieci izspēlēt dažādas spēles, kas bērniem ļoti patika. Tad pienāca laiks skolēnu jautājumiem, to bija tik daudz, ka grāmatu autore pat nespēja uz visiem atbildēt. Beigās katrs dalībnieks saņēma no Evijas Gulbes grāmatzīmi ar grāmatu varoņu attēliem un viņas autogrāfu.
29. janvārī Auces vidusskolas 5.-6. klases skolēniem notika tikšanās ar dzejnieci, bērnu literatūras autori, izdevniecības “Liels un mazs” grāmatu redaktori Inesi Zanderi. Viņa ir mūsu novadniece, dzimusi Dobelē, vairākkārt apmeklējusi arī Auci. Inese Zandere, izmantoja savu un režisora Mārtiņa Grauda neparastu grāmatu bērniem – “Latviešu zvēri”, lai atraktīvi un atbilstoši skolēnu vecumam stāstītu par grāmatu tapšanas procesu un nonākšanu līdz lasītājiem. Grāmatā “Latviešu zvēri” lasāmi pieci stāsti, kas attēloti inscenētās fotoilustrācijās, apvienojot pasaku un skaisto Latvijas dabu. Skolēni uzzināja ne tikai par rakstnieka profesiju, bet arī par daudziem citu profesiju pārstāvjiem, kuri piedalījās grāmatu tapšanā, ilustratoriem, grafiķiem, grāmatu dizaineriem, redaktoriem, korektoriem, tipogrāfijas darbiniekiem, projektu vadītājiem.  
Inese Zandere uzsvēra, ka speciālās programmas rakstnieku sagatavošanai nav, galvenais mācību priekšmets – literatūra. Daudz jālasa, jābūt vērīgam un radošam. Pati Inese saka rakstīt dzeju piektajā klasē. Savas domas viņa gribēja attēlot uz papīra. Sākumā viņa zīmēja, bet tapuši attēli viņu neapmierināja, jo zīmēšana viņai īpaši nepadevās. Tad Inese saka rakstīt vārdus un saprata, ka uz papīra top dzejoli. Dzejniece deva skolēniem padomu, kā būt radošam.
Inese Zandere iepazīstināja ar savām grāmatām un iesaistīja skolēnus dzejoļa rakstīšanā.  Noslēgumā viņa atbildēja uz vairākiem skolēnu jautājumiem. 
Tikšanās ar rakstniecēm bija iespējama ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) KAA pasākuma “Rakstnieka profesija neizzudīs!” ietvaros.

Nadežda Getikova, Auces novada pašvaldības pedagoģe karjeras konsultante

Rakstnieka profesija neizzudīs! (Foto: Nadežda Getikova)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.