LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Justs, Skaidra, Skaidrīte
< Februāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Pūtēju orķestris “Auce” un “Absolut Brass Band” ar labiem panākumiem atgriezušies no starptautiskā pūtēju orķestru konkursa Polijā
(08.07.2019.)
Pūtēju orķestris “Auce” un “Absolut Brass Band” ar labiem panākumiem atgriezušies no starptautiskā pūtēju orķestru konkursa Polijā
Pūtēju orķestris “Auce” un “Absolut Brass Band” ar labiem panākumiem atgriezušies no starptautiskā pūtēju orķestru konkursa Polijā

Lai arī priekšā vēl dalība XXIV Gunāra Ordelovska starptautiskajā pūtēju orķestru festivālā, šī gada aktīvo sezonu pūtēju orķestra “Auce” dalībnieki noslēguši pavisam radoši, jo pašā jūnija izskaņā viņi piedalījās starptautiskā pūtēju orķestru konkursā Lobežā, Polijā, kur gan orķestris, gan arī orķestra dalībnieki individuālajā konkursa kategorijā un “Absolut Brass Band” guva izcilus panākumus.

Starptautiskais bērnu un jauniešu pūtēju orķestru un big bendu festivāls Lobežā, Polijā, šogad notika jau 23. reizi, savukārt starptautiskais instrumentālistu konkurss – 6.reizi, kurā piedalījās gan orķestri no Polijas, gan Vācijas un Baltkrievijas. Festivāla laikā dalībnieku sniegumu vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija profesori no Polijas, Baltkrievijas, kā arī diriģents no Latvijas.  
Gan orķestrim, gan “Absolut Brass Band” bija jāsniedz 30 minūšu ilgs priekšnesums, savukārt solistiem katram bija jāspēlē divi skaņdarbi. Mūsu orķestris ieguva godpilno 2.vietu un īpašo sudraba godalgu, savukārt nepārspēti palika un 1. vietu izcīnīja “Absolut Brass Band”, kas ieguva arī festivāla laureāta titulu.
Individuālo mūziķu kategorijā 40 dalībnieku vidū 1. vietu ieguva KRIŠJĀNIS LIGNICKIS (mežrags), savukārt 3. vietā ierindojās PĒTERIS GRISTIŅŠ (saksofons). Atzinību saņēma arī IVO ČAPS (trompete) un DĀVIS GRĀBENS (trompete).
Kā atzīst pūtēju orķestra “Auce” diriģents Andris Egils Āboliņš, klausoties, cik ļoti centās un ar cik lielu atbildības sajūtu orķestranti spēlēja, pārņēmis īpašs lepnums par sasniegto. Paši ar savu sniegumu aucenieki ir apmierināti un priecājas, ka spējuši parādīt, ka arī mazā pilsētā var izveidot labu orķestri, ko novērtē arī citi. Žūrijas komisija mūsu orķestri vērtēja kā ļoti perspektīvu, īpaši viņus priecēja, ka orķestrī spēlē gados jauni bērni, kas liek cerēt, ka nākotnē orķestrim var būt labi panākumi.
Andris Egils Āboliņš: “Īpaši šoreiz gribu pateikties arī Andim, kurš rūpējās par šī brauciena organizatorisko pusi, tāpat esmu ļoti gandarīts par “Absolut Brass Band” sniegumu, kas lielā mērā ir atkarīgs no Anda iniciatīvas, jo visi dalībnieki ir gana aizņemti savā ikdienā. Izsaku lielu pateicību visiem orķestra dalībniekiem par centību un izturību, ceru, ka pēc šāda augsta novērtējuma saņemšanas būs labs stimuls censties arī turpmāk! Paldies skolotājai Marikai Cielavai, kura izglāba bezizejas situācijā un piekrita būt par mūsu koncertmeistari!”
Laiks jūnija beigās bija īpaši karsts, kā dēļ konkursa noslēguma dienā tika saīsināts arī parādes gājiena maršruts, taču svētdienas rītā baznīcā dalībnieki 40 minūšu garo koncertprogrammu klausītāju pilnajā zālē nospēlēja godam! Lai labi skan arī turpmāk!
 
Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pūtēju orķestris “Auce” un “Absolut Brass Band” ar labiem panākumiem atgriezušies no starptautiskā pūtēju orķestru konkursa Polijā 29. – 30.06.2019. (Foto no A.E.Āboliņa personīgā fotoalbuma)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.