Pasākumi
Lieldienu lustes
21.  aprīlis  11:00
Auces novada Kultūras centra pagalms
Šodien vārda diena: Mirta, Ziedīte
< Aprīlis 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Projekta “SocQuality” sadarbības partneri no Latvijas un Lietuvas gūst pieredzi sociālajā jomā Auces novadā
(02.11.2018.)
Projekta “SocQuality” sadarbības partneri no Latvijas un Lietuvas gūst pieredzi sociālajā jomā Auces novadā
Projekta “SocQuality” sadarbības partneri no Latvijas un Lietuvas gūst pieredzi sociālajā jomā Auces novadā

Auces novada pašvaldība kopā ar partneriem piedalās projektā “Sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidus-Baltijas reģionā” jeb “SocQuality”, kas tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014-2020 no 2018. gada marta līdz 2020. gada februārim.

Projekta partneri: Zemgales Plānošanas reģions un sešas pašvaldības Latvijā un Lietuvā: Dobeles, Jaunjelgavas, Viesītes novada pašvaldība, kā arī Jonišķu A. Raudonikia Mākslas skolas Atvērto jauniešu centrs, Rokišķu Jauniešu centrs un Kretingas Dienas aktivitāšu centrs.

31. oktobrī projekta dalībniekus uzņēma Auces novada pašvaldība, lai projekta partneriem pastāstītu par savu pieredzi sociālo pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā un līdz šim projekta ietvaros paveikto.

Dienas pirmajā pusē projekta dalībnieki pulcējās Lielauces Tautas namā, kur sociālās jomas speciālistus, pašvaldību projektu vadītājus un citus klātesošos, atklājot pasākumu, uzrunāja Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus, kā arī galvenā projekta partnera - Zemgales plānošanas reģiona - projektu vadītāja Ieva Zeiferte. Pasākuma turpinājumā Auces novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs un šī projekta vadītājs no Auces novada pašvaldības puses pasākuma dalībniekiem sniedza prezentāciju par Auces novadu.

Tā kā projekta partneru tikšanās galvenais mērķis bija iepazīties ar Auces novada nodrošinātajiem sociālajiem pakalpojumiem, tika aicināta Auces novada Sociālā dienesta vadītāja Evita Mežule, kura pastāstīja pasākuma dalībniekiem par Auces novada sociālo dienestu, sniedzot prezentāciju par sociālo pakalpojumu struktūru Auces novadā, to pieejamību un turpmākajiem plāniem jaunu sociālo pakalpojumu izveidē un esošo sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā.

Pasākuma laikā projekta dalībnieki saņēma speciāli šim projektam izgatavotus blociņus ar projekta simboliku, kuri tika pasūtīti un izgatavoti saskaņā ar plānotajām aktivitātēm projekta pieteikumā. 

Projekta partneriem Lielaucē bija iespēja iepazīties ar mobilās aprūpes pakalpojumu, kuru Auces novadā nodrošina biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” Jelgavas nodaļa. Klātesošajiem tika demonstrēta mobilās aprūpes automašīna ar speciālo aprīkojumu, kur ir iespējams izmazgāt veļu, nomazgāties dušā, kā arī apkopt pēdas. Šī pakalpojuma priekšrocība ir tā, ka cilvēkam ir iespējams saņemt pakalpojumu jebkurā vietā, it īpaši šāds pakalpojums ir nepieciešams veciem un vientuļiem cilvēkiem lauku viensētās, kuriem ir nepieciešama palīdzība aprūpē. Jo īpaši par pakalpojumu un tā priekšrocībām bija ieinteresēti projekta partneri no Lietuvas, kuriem nav pieejams šāds pakalpojums.

Pēc tam pasākuma dalībnieki devās uz sociālo dzīvojamo māju “Lielauce”, kur šobrīd uzturas 16 pensijas vecuma, pārsvarā vientuļi iedzīvotāji ar funkcionāliem traucējumiem no dažādiem Auces novada pagastiem, kuri dažādu objektīvu apstākļu dēļ savā iepriekšējā dzīvesvietā dzīvot nespēja. Pateicoties šī projekta finansējumam, pašlaik tiek nomainīts ēkas jumts, kurš ir ļoti sliktā stāvoklī un kura nomaiņa sastāda  lielākās izmaksas no projekta budžeta, kā arī tiks renovēti un iekārtoti 3 servisa dzīvokļi (17 m2 platībā) personām ar funkcionāliem traucējumiem, virtuve, ēdamtelpa un viena telpa ģimenei ar bērniem, kura ir nonākusi krīzes situācijā un ir palikusi uz laiku bez pajumtes. Projekta rezultātā, uzlabojot ēkas infrastruktūru, ieguvēji būs visi sociālās dzīvojamās mājas “Lielauce” iedzīvotāji, kā arī papildu pakalpojumu varēs saņemt 3-5 personas ar funkcionāliem traucējumiem. Jumta nomaiņas un telpu atjaunošanas darbus saskaņā ar noslēgto līgumu tiek plānots pabeigt līdz 2019. gada februārim. Projekta partnerus interesēja, vai ir iespējams sociālajā dzivojamā mājā ievietot cilvēkus arī no cita novada. Taču pagaidām Auces novada pašvaldība var apmierināt tikai sava novada iedzīvotāju pieprasījumu pēc šāda pakalpojuma, jo faktiski brīvu istabu uz šo brīdi nav.

Dienas otrā pusē projekta partneri devās uz Auces pilsētu, kur atrodas Auces sociālo pakalpojumu un palīdzības centrs. Projekta dalībnieki dalījās divās grupās. Sociālās jomas speciālisti apmeklēja Sociālo dienestu, bet Auces novada pašvaldības administrācijas telpās noritēja projekta vadības grupas sanāksme, kurā  projekta vadītāji no projektā iesaistītajām pašvaldībām runāja par projekta aktivitāšu progresu, problēmām un risinājumiem, kas būtu nepieciešami, lai sasniegtu projekta rezultatīvos rādītājus. Viens no galvenajiem projekta izaicinājumiem ir infrastruktūras izveidošana vai uzlabošana sociālo pakalpojumu objektos, jo infrastruktūra tiek veidota dažāda veida objektos. Lietuvā tie ir Jauniešu centri, bet Latvijā sociālā dzīvojamā māja, grupu dzīvokļi, daudzfunkcionālais dienas centrs.           

Rezultātā projekta dalībnieki ieguva vispārīgu priekštatu par sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem Auces novadā, to specifiku un pieejamību. Ļoti vērtīga bija savstarpējā viedokļu apmaiņa un jautājumu risināšana, lai arī turpmāk varētu nodrošināt veiksmīgu projekta realizāciju.

Projekta vadītājs        
Ilmārs Matvejs   

Projekta “SocQuality” sadarbības partneri viesojās Auces novadā 31.10.2018. (Foto: Ilmārs Matvejs)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.