LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Igors, Ingvars, Margots
< Jūnijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Posušies goda drēbēs, Auces novada amatiermākslas kolektīvi godam pārstāv novadu virtuālajā gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”
(05.05.2020.)
Posušies goda drēbēs, Auces novada amatiermākslas kolektīvi godam pārstāv novadu virtuālajā gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”
Posušies goda drēbēs, Auces novada amatiermākslas kolektīvi godam pārstāv novadu virtuālajā gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”

Godinot Latviju tās Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, vairāki Auces novada amatiermākslas kolektīvi posās neparastam, t.i., virtuālam tautas tērpu gājienam, apvienojoties fotokolāžā ar kolektīvu dalībniekiem, kas tērpušies goda drānās - tautas tērpos.

Latvijā tautas tērpam ir nozīmīga simboliska un nacionāla vērtība. Tas stiprina piederību dzimtenei un apziņu “es esmu latvietis”. Katrā rakstā ieausta sirds mīlestība un siltums no senseniem laikiem. Tāpēc tērpšanās tautas tērpā ir kā "izkāpšana" no ikdienas. Tie ir svētki, kas liek justies īpašam.

Folkloras kopas “Līgotne” dalībnieks stāsta: “Uzvilkt tautas tērpu man ir liels gods, cieņa pret savu Valsti un tās pagātni. Tā ir pacilājoša sajūta, jo ne visiem izredzētajiem šī iespēja ir dota.” “Dejojot tautiskās dejas, es jūtos lepna, ka varu sevī un savā ģimenē saglabāt mūsu latviskās tradīcijas. Cenšos arī dejotājiem mācīt mīlēt, cienīt mūsu tautastērpu, to saknes,” savā pieredzē dalās deju kolektīva “Robežnieki” dalībniece. Jauktā kora “Auce” pārstāvis dalās savās sajūtās: “Katru reizi, uzvelkot tautas tērpu, es sajūtos varenāk un skaistāk.” Savukārt citas gājiena dalībnieces atzīstas: “Man tautastērps no bērnības asociējās ar kaut ko svētu...” vai arī: “Tautas tērps ir kā pirmā kāzu kleita...”
 
“Uzvelkot tautas tērpu, mani pārņem neizsakāms prieks. Sārtie brunči, spogulī grozoties, izskatās apburoši, tāpēc vien varu lēkāt un smaidīt. Tie pieredzējuši tik daudz koncertus un skates, tik daudz prieka un pārdzīvojumu... Aizvakar pēc ilgiem laikiem uzvilku visu tautas tērpa komplektu un nevarēju novaldīt emocijas – tik ļoti pietrūkst kultūras dzīves – dziesmas un deja, un, protams, cilvēku masu pasākumi,” dalās deju kolektīva “Saulīte” dejotāja.
 
Tik tiešām var piekrist gājiena dalībniekiem, ka tautas tērps ir tas apģērbs, kuru uzvelkot, mugura pati no sevis ir taisna un smaids uz lūpām, un sirds pilna ar laimi.
 
Latvijai tās otrajā dzimšanas dienā* vēlam turēt taisnu muguru, izturību, labus un gaišus cilvēkus! Cilvēkus, kuri ir gatavi radīt savu valsti. Mīliet savu zemi un atcerieties, cik ļoti skaista un bagāta tā ir! Latvija – tās ir mājas!
 
Paldies visiem, kuri iedegās un piedalījās citādākā tautas tērpu gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!” – īpaši jauktajam korim “Auce”, folkloras kopai “Līgotne”, deju kolektīviem “Saulīte”, “Robežnieki”, “Virpulēni”, “Virpulītis”, “Virpulis”, amatierteātrim “Ukri”, kā arī tautas lietišķās mākslas studijām “Auce” un “Bēne”, kuras darinājušas krāšņos Zemgales tautas tērpus.  
 
Šogad izpaliek klātienes sadraudzība, bet ceram, ka katram sirsniņā ir uguntiņa un katrs pats spēj svētkus saglabāt pat tad, ja ir liegts satikties. Ceram, ka drīzumā tiksimies arī klātienē.

Priecīgus svētkus un uzklājiet Balto galdautu, lai ir svētku sajūta!
 
#tautastērpugājiens
#TiksimiesDrīz
 
* Pirmo dzimšanas dienu svinam 18. novembrī, otro – 4. maijā.


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.