Pasākumi
Šodien vārda diena: Maiga, Milija
< Jūnijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
PII “Pīlādzītis” notika tematisks pasākums “Vāru, vāru putriņu!”
(10.10.2018.)
PII “Pīlādzītis” notika tematisks pasākums “Vāru, vāru putriņu!”
PII “Pīlādzītis” notika tematisks pasākums “Vāru, vāru putriņu!”

10. oktobrī Auces pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" notika tematiskais pasākums "Putras diena". Pasākuma mērķis - izglītot bērnus par graudaugu labvēlīgo ietekmi uz veselību un organismu kopumā un putru kā vienu no veselīga uztura sastāvdaļām.

Putra kājas apāvusi
Pie bērniem ciemos iet.
Piesargies tu, putriņa,
Ka bērniņi neapēd.


Oktobri varētu dēvēt ne tikai par rudens, bet arī par Putras mēnesi, jo jau vairākus gadus Latvijā tiek svinēta Starptautiskā Putras diena.
 
Rudenīgi krāsainais laiks mūs rosināja doties svētkus svinēt brīvā dabā. Svinot Putras dienu,  PII “ Pīlādzītis” pagalmā tika iekurts ugunskurs.  

Kā pārsteigums šogad uz mūsu bērnudārzu atceļoja skaista gotiņa, kuru no radošiem materiāliem darināja topošie pavāri, kuri šo profesiju apgūst profesionāli tehniskajās skolās. Gotiņa pie mums atceļoja no Rīgas, Siera kluba (kurā darbojas mūsu pavāre Ilva) un Zemkopības ministrijas kopīgi rīkotā pasākuma “Lauki ienāk pilsētā”.

Skolotāja Ina bērniem parādīja, kā gotiņa slaucama un pastāstīja, ka gardai putrai noteikti vajadzīgs piens. Lai arī mums lauki nav tālu, aizvien retāk bērniem ir iespēja apskatīt īstu gotiņu un saprast, kur rodas pieniņš.

Sirsnīgā pavāre Ilva lielā katlā uz uguns vārīja pārslu putru, bērniem pastāstīja un parādīja, kā un no kā to gatavo. Kopā skandinot “putras valodu” un dziedot “putras dziesmu”, un ar kustību rakstiem atdarinot putras maisīšanu, bērni aktīvi iesaistījās putras vārīšanā. Pasākuma noslēgumā bērni degustēja "Putras dienas" īpašo spēka putru. Gatavo putru likām bļodiņās un ēdām pie kopīgā saimes galda.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem, organizētājiem un īpaši pavārītei Ilvai Liepniecei!
Ēdīsim putras un būsim veseli un stipri!
 
Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un mūsu bērnudārzā tā ir veselīgas ēdienkartes neatņemama sastāvdaļa. Mūsdienās tās ir ieguvušas jaunu veidolu un ir gan vienkārši, gan garšīgi pagatavojamas. Turklāt uztura speciālisti ir vienisprātis, ka graudaugu putras ir enerģijas un spēka avots, jo satur saliktos ogļhidrātus, kas organismā nodrošina lēnu cukura līmeņa paaugstināšanos – tātad pakāpenisku un ilgstošu enerģiju.

Putras diena PII "Pīlādzītis" 10.10.2018. (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.