LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ada, Adele, Antra
< Septembris 2019 >
P O T C Pk S Sv
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
PII „Pīlādzītī” ciemiņi no Tērvetes dabas parka
(07.02.2019.)
PII „Pīlādzītī” ciemiņi no Tērvetes dabas parka
PII „Pīlādzītī” ciemiņi no Tērvetes dabas parka

Sekojot norisēm mežā dažādos gadalaikos un izzinot tās, jau pirmskolā mācāmies  izprast dabas likumsakarības. Ziemā dabā iestājas lielais, baltais  klusums, bet uzmanīgāk ieskatoties var pamanīt steidzīgu soļu rakstu sniegā, sadzirdēt meža skaņas. Kā rit meža dzīvnieku dzīve ziemā?

Par tradīciju kļuvusi Tērvetes dabas parka  darbinieku viesošanās pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”. Arī šogad 7.februārī tika sagaidīti mīļi ciemiņi  - Meža māte un Žagatiņa, lai bērniem stāstītu un rādītu, kas notiek mežā ziemā.
Tērvetes dabas parka Vides izglītības centra interaktīvā nodarbība bērniem “Meža aģenti ziemā” ir daļa no «Latvijas valsts mežu» izveidotās izglītības programmas «Izzini dabu». Meža māte iepazīstināja bērnus ar dažiem meža iemītniekiem – vāverīti,  lapsu, bebru, sīli, dzeni, vārnu, žagatu un meža gudrinieci pūci. Bērni uzzināja daudz, daudz interesantu lietu – par dzīvnieku kažoku maiņu gadalaikos, dzīvnieku un putnu pēdām, barības meklējumiem ziemā. Ar jautājumiem un piemēriem bērni tika mudināti  nepiegružot mežu un rūpēties par dabas aizsardzību.
Bērni ar lielu interesi dalījās savā pieredzē un savās zināšanās, atbildot uz uzdotajiem jautājumiem. Tika minētas mīklas, un iets rotaļās.
Bērni saņēma dāvaniņas – Rūķu mammas sūtīto Īpašo konfekti ar sīļa portretu un aicinājumu pašiem apmeklēt Tērvetes dabas parku. Bērniem šī bija ļoti interesanta un izzinoša nodarbība. 
 
Tēti un māmiņ, vectētiņ un vecmāmiņ – kopā ar savu zinātkāro mazuli aicinu Jūs brīvdienās doties pastaigā uz mežu, pavērot kokus un putnus ziemā, viņu atstātās pēdas sniegā un kopīgi izgatavot putnu barotavu mūsu mazajiem spārnotajiem draugiem!
 
Vislielākais paldies Tērvetes dabas parka darbiniekiem – vides speciālistēm  – Inaidai Jagučanskai un Inesei Namniecei!
 
Aija Gintere-Mikne

PII „Pīlādzītī” ciemiņi no Tērvetes dabas parka (Foto no PII arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.