LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Alda, Maruta
< Decembris 2019 >
P O T C Pk S Sv
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Mazie uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji vienojas diskusijā Biznesa inkubatorā
(28.11.2018.)
Mazie uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji vienojas diskusijā Biznesa inkubatorā
Mazie uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji vienojas diskusijā Biznesa inkubatorā

26. novembra pēcpusdienā Auces novada Biznesa inkubatora telpās pulcējās mazie uzņēmēji, mājražotāji un biedrību pārstāvji. Ieradušies bija dažādu jomu pārstāvji, gan individuālie uzņēmēji, zemnieku saimniecību īpašnieki, mājražotāji, kā arī biedrību pārstāvji. Diskusijā piedalījās arī domes deputāti.  Šoreiz pašvaldība aicināja uz sarunu tieši mazos uzņēmējus un mājražotājus, jo 17. novembrī Latvijā tika atzīmēta Mazā biznesa diena.

Tikšanās sākumā klātesošos uzrunāja Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, kurš pastāstīja par mazā biznesa nozīmi pašvaldības attīstībā. Kā Ģ.Ante minēja, tad pašvaldība no savas puses cenšas sakārtot infrastruktūru, piemēram, ceļus, apkārtējo vidi, ieguldot gan pašvaldības finansējumu, gan arī piesaistot finansējumu ar dažādu projektu palīdzību. Lai veicinātu pašvaldībā mazā biznesa attīstību, daudz kas ir atkarīgs no pašu iedzīvotāju iniciatīvas. Šajā gadījumā ir jānodrošina saikne starp pašvaldību un uzņēmējiem. Viens no veidiem, kā to realizēt, ir uzņēmēju konsultatīvās padomes izveide, iesaistot šīs padomes darbā gan pārstāvjus no pašvaldības, gan uzņēmējus, ar mērķi risināt kopīgus jautājumus, kas veicinātu uzņēmējdarbības attīstību novadā.

Pasākuma turpinājumā klātesošos par jaunākajām aktualitātēm lauku attīstības jomā informēja Latvijas lauku konsultāciju centra konsultante Svetlana Jarmoļiča.  Viņa aicināja klātesošos izmantot piedāvātas apmācības un izglītošanās iespējas, ko piedāvā Latvijas Lauku konsultāciju centrs. Informāciju var iegūt, arī sekojot jaunumiem LLKC mājaslapā www.laukutikls.lv , kā arī apmeklējot konsultanti Auces novada pašvaldības administrācijas ēkā Jelgavas ielā 1, Aucē, apmeklētāju pieņemšanas laikā (pirmdienās un trešdienās). S. Jarmoļiča aicināja uzņēmējus sekot līdzi informācijai un izmantot šīs iespējas, kas ir ļoti svarīgi, lai kvalitatīvi varētu sagatavot dažādus projektus. 

Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Matvejs klātesošajiem pastāstīja par pašvaldības plāniem uzņēmējdarbības veicināšanā Auces novadā. Tā kā šogad tiek izstrādāta jauna novada Attīstības programma 2019.-2025. gadam, kurā, ņemot vērā arī uzņēmēju priekšlikumus un ieteikumus, rīcības plānā tika iestrādāti dažādi atbalsta instrumenti uzņēmējdarbības veicināšanai, paredzot šīm aktivitātēm gan pašvaldības finansējumu, gan plānojot piesaistīt finansējumu ar projektu palīdzību. Galvenie pasākumi, kas ir iestrādāti Attīstības programmas rīcības plānā, ir veicināt uzņēmējdarbības atbalstu, sniedzot konsultācijas un informāciju, piesaistot lektorus, piedāvājot telpas biznesa inkubatorā, organizējot uzņēmēju godināšanas pasākumus, sadarbībā ar izglītības iestādēm veicinot mācību uzņēmumu veidošanos u.c. Lai atbalstītu un veicinātu tieši jauno uzņēmumu veidošanos novadā, ir izstrādāts un plānots finansējums pašvaldības grantu programmai jaunajiem uzņēmējiem, nodrošinot maksimālo grantu vienam uzņēmējam biznesa idejas realizēšanai līdz 3000 EUR.

Ņemot vērā, ka pašvaldības īpašumā pašā pilsētas centrā ir brīvas telpas (kiosks), tā plāno tieši mazajiem uzņēmējiem un mājražotājiem, kuri ražo savu produkciju nelielos apjomos, piedāvāt iespēju apvienojoties īstenot ideju par savas produkcijas popularizēšanu un realizāciju. Ilmārs Matvejs klātesošajiem prezentēja veiksmīgus piemērus, kā mājražotāju biedrības citos novados (Grobiņā un Brocēnos) sadarbībā ar pašvaldībām veiksmīgi darbojas šādā veidā, piedāvājot savus izstrādājumus pircējiem. Tika apzināts arī klātesošo viedoklis šajā jautājumā. Rezultātā tika nolemts, ka tiks iegūta papildu informācija, apmeklējot kādu no šīm biedrībām, lai noskaidrotu piemērotāko darbības modeli šādas tirdzniecības vietas izveidei. Klātesošie uzņēmēji piekrita, ka šādā veidā tiktu dota iespēja veicināt savas produkcijas atpazīstamību tieši mazajiem ražotājiem, kas veicinātu mazā biznesa attīstību novadā, nodrošinot darbu sev un saviem ģimenes locekļiem. Piemēram V. Getikovs izteica priekšlikumu, ka, lai realizētu ideju par mājražotāju kiosku, būtu jāveic iedzīvotāju aptauja. Savukārt Z. Vismane, kura vada kultūrizglības biedrību “Ausma”, kurā darbojas amatnieki, uzsvēra, ka būtu iespējams izveidot šādu vietu un realizēt uzņēmējiem savu produkciju, taču mājražotājiem pašiem jābūt ieinteresētiem, vienotiem un iniciatīvas pilniem no savas puses, lai darbotos biedrībā.

Uz tikšanos tika aicināti arī tūrisma uzņēmēji. Līdz ar to klātesošos par jaunākajām aktualitātēm tūrisma jomā informēja Auces novada Tūrisma informācijas centra konsultante Inese Lapiņa. Viņa pateicās uzņēmējiem par veiksmīgo sadarbību informācijas apkopošanā, jo nesen tika sagatavota jauna brošūra par Auces novada tūrisma objektiem. Kā jaunums brošūrā ir iekļauta arī informācija par aktīvās atpūtas iespējām Auces pilsētā un tās apkārtnē, jo pilsētas viesi ierodas pilsētā  arī ar bērniem, kuriem tiek dota iespēja izmantot bērnu rotaļlaukumus, velotrasi un citus sporta objektus. Novadā ir aktīvi entuziasti, kuri pašu spēkiem izveido privātas kolekcijas un bibliotēkas, kuras tie neliedz arī apmeklētājiem un kuri kā tūrisma objekti ir iekļauti novada tūrisma brošūrā. Kā vienu no tiem var pieminēt Kosta Žasina senlietu krātuvi, M. Druvas bibliotēku Vecauces evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savukārt Lielauces pagasta “Krastiņu” saimnieki Arnis un Sanita Fišeri, kuri piedāvā tūristiem apskatīt trušu miestiņu izveidotajās miniatūrās Auces novada ēkās,  pastāstīja, ka viņi, sadarbojoties ar pārējiem Lielauces apkārtnes tūrisma uzņēmējiem, veido savu tūrisma maršrutu, lai varētu nodrošināt plašāku piedāvājumu tūrisma grupām un ģimenēm. Tam piekrita arī pārējie tūrisma uzņēmēji, ka jāapvienojas un jāveido kopēji tūrisma maršruti, piesaistot Auces novada TIC speciālistu, kas varētu koordinēt sadarbību starp uzņēmējiem.

Rezultātā, pasākumam beidzoties,  klātesošie uzņēmēji vienojās, ka nākamā tikšanās būs 2019. gada janvārī, atkal sanākot kopā Biznesa inkubatorā.
           
Pašvaldības vārdā pateicamies uzņēmējiem, kuri atsaucās un apmeklēja šo tikšanos, jo mazie uzņēmēji bija ieradušies ne tikai no Auces pilsētas, bet arī  no Īles, Lielauces, Bēnes un Vītiņiem. Uz tikšanos!        
   
Ilmārs Matvejs
Attīstības nodaļas vadītājs
 
 


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.