Pasākumi
Šodien vārda diena: Mirdza, Žanete, Žanna
< Marts 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Mārītes Kiršas grāmatas atvēršanas svētki
(30.05.2018.)
Mārītes Kiršas grāmatas atvēršanas svētki
Mārītes Kiršas grāmatas atvēršanas svētki

"Katram cilvēkam sava būtība, sava sūtība uz šīs zemes. Mana esība jūtama dziesmu skaņās..." raksta Mārīte Kirša grāmatā “Atmiņas par bērnību un muzikālajiem laikiem”, kuras 100 eksemplāru izdošanu atbalstīja mūsu novada pašvaldība kultūras projektu ietvaros.

Atbalstīja arī pagasta, novada ļaudis un tālāki viesi, kuru dzīves ceļi krustojušies ar Mārīti un viņas dziesmām. Skanot “Kastaņziedu laikam” un skaistām Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Lindas Garbiles  un  pedagoģes Vijas Kursietes no akordeona izvilinātām melodijām, savijās stāsti par galveno – no pirmā mazā 8 basu akordeoniņa līdz 80 basiem... no galvenajiem muzikālo gaitu rosinātājiem – ģimenes, skolām, spēlēšanu ballītēs un godos - līdz savu dziesmu albumu radīšanai un grāmatas tapšanai... Atmiņās nozīmīga  nianse ir  muzicēšana kopā ar Bēnes kapelu “Atvasara” 10 gadu garumā. Ne velti sarīkojumā piedalījās Valērijs Riekstiņš un Harijs Klāsons, - kungi, kuri kapelā spēlējuši  kopā ar Mārīti. Uzplaiksnīja arī daža humora dzirksts, kāds uzzināja, ka Bēnē bijusi sava “filharmonija”.... ka ir braukts muzicēt dienesta “ļetučkā“ kopā ar sivēniem un gulēts pie skursteņkājas, nokvēpjot melliem kā moriem...

Priecājos par katra cilvēka klātbūtni šajā Mārītei Kiršai nozīmīgajā notikumā, jo ikvienam no viņiem sava saskarsme, savs stāsts kopā izdzīvots. Paldies katram par ziediem un labajiem vārdiem! Paldies par klātbūtni Auces novada domes priekšsēdētajai Vijai Keršui, par impulsu un atbalstu  literātei Mārai Hornai, bibliotekārei Ilgai Straumei!

Grāmatu saņēma katrs sarīkojuma dalībnieks, pārējās “aizceļos” uz novada bibliotēkām, Auces, Dobeles muzejiem, Mārītes dzimtās puses Tūjas un Limbažu bibliotēkām, arī  Rīgu – Nacionālo bibliotēku, Vēstures un kuģniecības muzeju, kurā Mārīte ir strādājusi.

Esmu ievērojusi, ka ļaudīm patīk Mārītes stāstīšanas maniere, tādēļ domāju, ka grāmatas neieguls plauktos, bet tiks lasītas!

Bēnes Tautas nama vadītāja
Ingrīda Rozenfelde

 

Mārītes Kiršas grāmatas atvēršanas svētki 26.05.2018. (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.